Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Zimowe atrakcje turystyczne Wisły

Co zimą można robić w Wiśle,
Wisła to zimowa stolica Polski.

Wisła to jedna z najpopularniejszych miejscowości górskich w Polsce. Od wielu lat Wisła obok Zakopanego, Karpacza, Szklarskiej Poręby, Szczyrku czy innych górskich kurortów plasuje się w czołówce pretendentów do tytułu „zimowej stolicy Polski”. Wisła, zwana też Perłą Beskidów jest miastem bardzo ciekawym o każdej porze roku, ale według wielu odwiedzających gości to właśnie zimą prezentuje się najpiękniej. Mamy tutaj kilkanaście stacji narciarskich z trasami o różnym stopniu trudności i różnej długości. Nie będą się tutaj nudzić wytrawni narciarze i snowboardziści, ale przede wszystkim to idealny wybór dla osób, które w tym sezonie postanowiły po raz pierwszy zjechać na nartach lub desce. Te wszystkie elementy powodują, że na swój zimowy wypoczynek Wisłę wybiera wielu turystów. W okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku, a przede wszystkim w okresie ferii zimowych bywa tutaj naprawdę gwarno. Wisła oprócz nart ma też do zaproponowania wiele innych zimowych atrakcji, a my te atrakcje postanowiliśmy dla Was zebrać. Zapraszamy do wybrania czegoś dla siebie, a najlepiej do spróbowania wszystkich propozycji. Oto dziesięć powodów, dlaczego warto wybrać się do Wisły akurat zimą, a zarazem dziesięć inspirujących pomysłów jak ciekawie spędzić ferie w Wiśle.


Po pierwsze - białe szaleństwo…

Jak śnieg to narty, jak narty to Wisła. Beskidy, a szczególnie okolice Wisły to raj dla narciarzy i snowboardzistów, dlatego nie ma się co dziwić, że właśnie w zimowych miesiącach wszystko tutaj kręci się wokół śniegu i nart. Dlaczego warto wybrać się na narty akurat do Wisły? Bo czeka na ciebie kilkanaście stacji narciarskich z doskonale przygotowanymi trasami o różnej długości i stopniu nachylenia. Nie ważne, czy stajesz na nartach czy desce snowboardowej po raz setny czy pierwszy, znajdziesz tutaj odpowiednie miejsca, dopasowane do twoich umiejętności. Ważne jest również to, że wyciągi narciarskie są zlokalizowane na terenie całego miasta, co z tym idzie, niezależnie gdzie wybierzecie nocleg, jakiś wyciąg narciarski będzie nie daleko. Najlepsze stacje narciarskie organizują również bezpłatny transport na stok, własnymi skibusami (szczegółów szukajcie na stronie internetowej stacji narciarskiej do jakiej się wybieracie). Na każdej stacji narciarskiej znajdziecie wypożyczalnie sprzętu oraz szkółki z instruktorami dla dzieci i dorosłych. Ważnym elementem oferty dla narciarzy jest możliwość wykupienia Wiślańskiego Skipass’a, dzięki któremu na większości wyciągów narciarskich w Wiśle i Ustroniu będziecie jeździć na jednym karnecie. Jeśli szukacie więcej informacji na temat jaką stacje narciarską wybrać dla siebie to polecamy nasz wpis ranking stacji narciarskich w Wiśle (kliknij tutaj), który co prawda powstał już kilka lat temu, ale informacje tam zawarte są wciąż aktualne.

Nocna jazda na Siglanach.


Po drugie - narty inaczej…

Większość z nas jak słyszy słowo narty to ma na myśli tylko te zjazdowe, a przecież jest wiele więcej możliwości. Jedną z nich są oczywiście narty biegowe, potocznie zwane biegówkami. Trasy na biegówki, a także wypożyczalnie takich nart znajdziecie w Wiśle w Ośrodku Jonidło (więcej tutaj: www.jonidlo.pl) oraz na Kubalonce (więcej tutaj).
Ogromną popularnością cieszą się od kilku lat też narty skiturowe, potocznie zwane skitury. Jeśli próbowaliście już tego sportu i chcielibyście w Beskidach także uprawiać tego typu narciarstwo to idealna wydaje się widokowa trasa z Przełęczy Salmopolskiej na Malinowską Skałę a następnie w rejon Skrzycznego, a następnie zjazd po trasach narciarskich. Bardzo dobrym pomysłem będą też wycieczki szlakami turystycznymi na Stożek czy Soszów Wielki i tam można zjechać trasami narciarskimi. Jeśli jednak do tej pory nie mieliście okazji spróbowania skiturów zachęcamy aby robić to pod opieką profesjonalistów. Proponujemy skorzystać z ofert: ElementSOS (zobacz tutaj) lub BC Cross (zobacz tutaj).
Jeśli nudzą was narty, a i deska snowboardowa nie dostarcza już oczekiwanych wrażeń możecie w Wiśle spróbować czegoś zupełnie innego – Skki Trikke. To śnieżny pojazd na trzech nartach dostarczający wiele frajdy. Ci, którzy spróbowali jazdy na „trajku” mówią, że frajda jest niesamowita, a opanowanie techniki zajmuje zwykle kilkanaście minut. Dodatkowo jazda na Trikke nie wymaga, aż tak dobrej kondycji, jak np. narty czy deska. Na Skki Trikke zjeżdżamy po trasach narciarskich i nie ma tutaj też problemu z wyjazdami na orczyku czy krzesełku. Jeśli chcecie spróbować Skki Trikke na wyciągu narciarskim Siglany to skontaktujcie się z Bolkiem Cieślarem (tel. 605 088 437).

Szlaki w Wiśle idealnie nadają się na skitury.


Po trzecie – sanki

Zima w górach kojarzy się oczywiście z sankami. To propozycja dla małych i dużych. W wielu miejscach można pojeździć na sankach w Wiśle, choć najlepszym miejsce jest Zimowy Plac Zabaw przy Hotelu Stok w Wiśle – Jawornik. Atrakcja wymaga wykupienia biletu wstępu, ale na miejscu mamy specjalną taśmę, dzięki której bez wysiłku dostaniemy się na szczyt górki z której beztrosko możemy zjeżdżać na sankach i innych tego typu sprzętach (jabłuszkach, itp.). Co ważne, jeśli nie macie swoich sanek to na miejscu jest ich wiele, tak więc można korzystać. Bilet wstępu na Zimowy Plac Zabaw jest nieograniczony czasowo. Więcej informacji tutaj. Taki sam stok saneczkowy jest także dostępny przy stacji narciarskiej Skolnity, a miejsce to nazywa się Polana Pingwina. Więcej informacji tutaj. Warto porównać ceny i warunki wstępów w obu miejscach. 


Po czwarte – snowtubing

Snowtubing to zjazd po śnieżnym torze na specjalnie do tego przygotowanych pontonach w kształcie koła. Przypomina to trochę zjazd w oponie. Taką atrakcje znajdziecie w Wiśle przy stacji narciarskiej Pasieki (ul. Brzegowa 10). Jest to doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych. Więcej informacji tutaj.

Snowtubing na Pasiekach.


Po piąte - z kopyta kulig rwie!

Być w górach zimą i nie skorzystać z kuligu to tak jakby być nad morzem i nie odbyć rejsu statkiem. Kuligi to góralska tradycja, którą uwielbiają turyści dorośli, ale i dzieci. Przejazd konnym zaprzęgiem, na saniach najlepiej odbyć oczywiście wieczorem, z pochodniami. Taka przejażdżka kończy się zwykle w kolybie góralskiej na tradycyjnej biesiadzie, przy dźwiękach kapeli. Dodatkowo jest ognisko, pieczona kiełbasa i inne specjały lokalnej kuchni. Do tego gorąca herbata, wino i piwo grzane. Najlepiej w Wiśle wybrać się na Kulig do doliny Czarnego lub na Stecówkę. Najlepsze oferty kuligów znajdziecie w biurze turystycznym Watra (więcej informacji tutaj).


Z kopyta kulig rwie.

Po szóste - skutery śnieżne

Wycieczka na skuterach śnieżnych to nieco bardziej ekstremalna atrakcja, idealna dla wszystkich fanów sportów motorowych w zimowym wydaniu. Takie zimowe safari na skuterach śnieżnych nie należy do tanich atrakcji, ale na pewno na długo pozostanie w waszej pamięci.
W Wiśle Malice wyprawy skuterami śnieżnymi organizuje firma BC Cross (więcej informacji tutaj). Można również pojeździć skuterami w okolicach hotelu Złoty Groń w Istebnej, kontakt do Pana Marka Sikory (tel. 603 559 924).

Skutery snieżne to zimowa atrakcja dla fanów sportów motorowych.


Po siódme - lodowisko

Nie jeden z nas, nie wyobraża sobie zimy bez wybrania się na łyżwy. W tod sezonu 2023 w centrum Wisły działa lodowisko w ramach kompleksu Baseny Wisła. Na miejscu można też wypożyczyć łyżwy i kaski. Więcej informacji tutaj.


Po ósme - przetestuj Forszty.

A co to są forszty? Forszty to wiślańskiej gwarze deski, a pod tą nazwą kryją się też profesjonalne narty z wykończeniem drewnianym. Marka Forszty pochodzi z Wisły, dlatego to taki nasz produkt regionalny, którego nigdzie indziej nie spróbujecie. Jeśli chcielibyście pojeździć na drewnianych nartach to można je przetestować umawiając się z producentem, więcej informacji tutaj. Narty Forszty są dostępne w wersji zjazdowej jak i skiturowej.

Forszty to narty ręcznie robione.


Po dziewiąte - basen regeneruje i kropka.

Po wielu aktywnościach na świeżym powietrzu, czy innych atrakcjach jakie kryje w sobie Wisła nic tak nie zregeneruje sił jak… basen, sauna i jacuzzi. Atrakcje tego typu w Wiśle znajdziecie w kilku miejscach, a tutaj jest link do naszego artykułu, w którym bardzo dokładnie opisujemy Wam wszystkie baseny w Wiśle.

Kompleks basenów Tropicana w Hotelu Gołębiewski w Wiśle


Po dziesiąte - cały wachlarz atrakcji całorocznych!

W tym wpisie skupialiśmy się na szeregu atrakcji które Wisła oferuje tylko zimą, ale zimą można skorzystać z wielu atrakcji całorocznych. Muzea, galerie, skocznia narciarska w Malince, Zapora w Wiśle Czarne, czy Zameczek Prezydenta RP to tylko cześć tego co kryje się w okolicy. Wszystkie ciekawe odwiedzenia miejsca Wiśle znajdziecie w naszym rankingu najciekawszych atrakcji Wisły.

Uff i dobrnęliśmy do końca zimowych atrakcji Wisły, czy to naprawdę koniec? Nie, to dopiero początek, ponieważ tego co oferuje Wisła i także okoliczne miejscowości jak Ustroń, Szczyrk, Istebna, Brenna czy Cieszyn jest o wiele, wiele więcej… Dlatego nie zapomnijcie zjeść porządnego śniadania by wystarczyło sił na to, co na Was tutaj czeka. Do zboczenia zimą w Wiśle.
 


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę