Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Kryte baseny i Aquaparki w Wiśle

Gdzie na basen w Wiśle? Jakie atrakcje tam znajdziecie? Sprawdź!
Basen ze sztuczną falą w Hotelu Gołębiewski w Wiśle - robi furorę...

Sposób na regenerację po aktywnym dniu na szlaku, na stoku narciarskim, czy po dniu wypełnionym atrakcjami i zwiedzaniem? Jest ich wiele, w tym relaks w basenie, saunie a także kąpiel w jacuzzi. Coraz więcej hoteli i ośrodków oferuje swoim gościom strefę wellness., bo to świetna forma odpoczynku atrakcyjna przez cały rok, idealna przy nieco gorszej pogodzie. Ale nawet jeśli nie ma takich atrakcji w twoim obiekcie noclegowym, w którym aktualnie przebywasz to możesz skorzystać z oferty poniższych miejsc, jako osoba z zewnątrz. Taka opcja może wydać się najlepsza, jeśli chcesz odwiedzić kilka różnych miejsc tego typu w ciągu jednego pobytu lub też, jeśli szukasz atrakcyjniejszych cenowo ofert noclegowych. Obiekty z basenem zwykle są nieco droższe, ale za to korzystanie z dodatkowych atrakcji może być już wliczone w cenę pobytu. Ciekawe baseny i aquaparki znajdziecie również w okolicy Wisły, np. w Isebnej, Ustroniu czy Tychach.


Basen w ośrodku Beskidy

Dom wczasowy Beskidy znajduje się w dolinie Nowej Osady, ok. 3 km od centrum Wisły. Ośrodek posiada basen kryty o wymiarach 12,5 m x 7,5 m oraz małe jacuzzi z hydromasażami. Można z niego korzystać codziennie, z racji różnych godzin otwarcia trzeba telefonicznie pytać. Są też często rezerwacje grupowe na cały basen. Należy ze sobą zabrać własne ręczniki. Cena za wstęp, 16 zł / 1h, 8 zł ulgowy, dzieci do 4 lat bezpłatnie, są dostępne karnety na: 5, 10, 15, 20 wejść. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z sauny suchej i siłowni (po za strefą basenową), sauna - 30 zł/1 h - 5 osób max, trzeba się wcześniej umówić. Siłownia - czynna w godzinach 9.00-21.00 codzienne, cena: 15 zł / 1 h, ulgowy 7,5 zł, karnet: 100 zł/miesiąc, 60 zł ulgowy - nieograniczona ilość wejść.


 

Basen kryty w Ośrodek Start

Ośrodek start położony jest w ścisłym centrum Wisły, jest to miejsce które od lat przygotowuje sportowców, obecnie głównie paraolimpijczyków. Basen ma wymiar 16 m x 4 m, dodatkowo do dyspozycji jest jacuzzi. Wymagane są zapisy wcześniej. Basen jest dostępny w godz. 9.00-18.00 od poniedziałku do soboty, w niedziele basen jest nieczynny. Cena: 15 zł / 45 min + 10 min, 9 zł (dla młodzieży szkolnej i seniorów), bilet rodzinny 2+2 to koszt 35 zł. Sauna jest odrębnie płatna 120 zł/ godzinę – maksymalnie dostępna dla 10 osób, basen z zimna wodą. Siłownia to koszt 20 zł/godzinę, karnet bez limitu wejść to 90 zł/miesiąc. Należy ze sobą zabrać własne ręczniki.


Basen w Hotelu Stok

Hotel Stok położony w Wiśle Jaworniku (niespełna 3,5 km od centrum), również oferuje kryty kompleks basenowy. Jest on nieco mniejszy niż w Hotelu Gołębiewski, nie ma tylu atrakcji, ale też jest zdecydowanie tańszy. Docenią go z pewnością osoby ceniące sobie bardziej kameralne przestrzenie. Do dyspozycji korzystających jest basen o wymiarach 20 m x 10, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią i fontanną oraz dwa jacuzzi z ciepłą wodą.

Do dyspozycji jest również strefa weelness, w której znajdziemy:
  • saunę suchą „pustynna oaza” (temperatura ok 85-95 stopni C, wilgotność ok 10-20%);
  • łaźnia aromatyczna „letnia bryza” (temperatura 45 - 50 stopni C i wilgotność ponad 90%);
  • biosauna „powiew wiosny” (temperatura ok 50 - 60 stopni C i wilgotność ponad 40-50%);
  • sauna infrared „słoneczna dolina” (na podczerwień), (temperatura 40 - 50 stopni C i wilgotność 25-30%);
  • łaźnia parowa „sonata księżycowa”;
  • tepidarium „leśna polana” (Caldarium), w którym znajdziemy panel helioterapii Sun Sky;
  • prysznic wrażeń z trzema programami: tropikalny deszcz z zapachem, arktyczny deszcz z zapachem, czy bryza tropikalna;
  • brodzik Kneippa;
  • wanna z hydromasażami.

Basen i strefa wellnes są czynne codziennie od godziny 8.00 do 21.00, w ofercie jest bardzo dobra cena i jakość. Bilet dla osoby dorosłej to koszt 25 zł za 1,5 h lub 35 zł za 3 h, dzieci 4-12 lat 15 zł / 1,5 h, dzieci do lat 4 bezpłatnie, seniorzy (od 60 lat) 20 zł / 1,5 h. Dodatkowe rozpoczęte 30 minut to koszt 5 zł / osoba. Ręcznik możemy otrzymać za dopłatą 10 zł / sztuka. Dla osób korzystających regularnie dostępne są karnety 10 wejść, w cenie 195 zł.


Basen w Aries Hotel & Spa Wisła

Położony w dolinie Czarnego (ok 5 km od centrum Wisły), nieopodal źródeł rzeki Wisły, położony jest najnowszy hotel w Wiśle i najnowsza strefa wellness. Oferta dostępna jest od lutego 2020. Także dla gości z zewnątrz dostępny jest basen kryty, raczej kameralny bo o wymiarach 14 x 6 m, z miejscem do leżakowania, uatrakcyjnionym hydromasażem. Dodatkowe dysze do hydromasażów znajduję się także z boku. Z myślą o najmłodszych przygotowano brodzi z fontannami w postaci żabki i grzybka. Korzystać można z sauny: fińskiej, solnej i parowej – wszystkie sauny są bardzo nowoczesne, parowa posiada specjalne prysznice, dzięki którym można spłukać swoje miejsce do siedzenia (40-50 stopni C), z kolei sauna sucha fińska to przebywanie w temperaturze 90-100 stopni. Jest także jedyna w Wiśle sauna solna tu temperatura sięga 35-55 stopni, to idealne miejsce dla osób starszych czy z dziećmi, ponieważ nie jest tak gorąco. Dużym plusem jest też bania z zimną wodą. Taras zewnętrzny zachęca do wizyty i skorzystania z dwóch jacuzzi z ciepłą wodą. Relaks gwarantowany. Strefa wellness czynna jest codziennie w godzinach 8.00-22.00 – najdłużej w Wiśle. Jest to kameralna przestrzeń, w sezonie wysokim właściciel obiektu nie wyklucza, że będzie dostępna tylko dla gości hotelowych. Zawsze przed wizytą, warto telefonicznie potwierdzić możliwość skorzystania. W cenie 80 zł od osoby możemy korzystać ze strefy przez 3 godziny. W cenie mamy także ręcznik i dostęp do wody do picia.


Park wodny Tropicana w Hotelu Gołębiewski Wisła

Największy kompleks basenowy w Wiśle, położony w centrum Wisły, czynny codziennie od godz. 8.00 do 21.00. Co ważne mogą z niego korzystać również osoby, które nie są gośćmi hotelu. Do dyspozycji mamy tu kilka basenów, zjeżdżalni, różnych jacuzzi i saun.

Dostępne są: basen pływacki (o długość 25 m i szerokość 12 m, głębokość od 1,6 m do 2,2 m, posiada 5 torów pływackich); basen rekreacyjny z falami morskimi i biczami wodnymi (wymiary basenu długość 20m, szerokość 10 m, głębokość od 0 do 1,6m); basen z hydromasażem wodno–powietrznym, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalniami dla najmłodszych. Wewnątrz do dyspozycji jest 8 wanien jacuzzi z różnymi rodzajami podgrzewanej wody: borowinowe, ługowe, wapniowo-magnezowe, oraz morskie. Wody w wannach z hydromasażem są przygotowywane na bazie solanki z pobliskiego Zabłocia (jest to najlepsza solanka na świecie pod względem zawartości minerałów). Na miejscu mamy do dyspozycji strefę relaksu, w której są trzy sauny suche o różnych temperaturach i aromatach (ziół alpejskich, kosodrzewiny oraz eukaliptusa). Jest również sauna parowa z aromatem melisy i orientu. Amatorzy sauny docenią również basen z zimną wodą, który idealnie nadaje się po kąpieli w saunie (temperatura wody to ok. kilkanaście stopni C). W strefie znajduje się również komora hipotermiczna ze stałą temperaturą 0 stopni C. Idealne na odpoczynek będą również grota solna, sala rekreacyjna z tężniami oraz pokój ze światłoterapią. Można tutaj również skorzystać z siłowni.
Dla osób szukających wrażeń w Aqua Parku jest kilka zjeżdżalni rurowych o łącznej długości ponad 550 m. Szczególnie ciekawa jest zjeżdżalnia nazywana "Cebula". W okresie letnim na tarasie zewnętrznym są otwarte: basen sportowy, brodzik dla dzieci, taras słoneczny z leżakami i widokami na szczyty Beskidu Śląskiego. Całorocznie na tarasie są dostępne trzy jacuzzi solankowe z podgrzewaną wodą. Ten największy kompleks w okolicy, oferujący najwięcej atrakcji, jest też najdroższy. Wejścia zaplanowane są na czas 1,5 h i kosztują od osoby dorosłej między 40-50 zł w zależności od sezonu turystycznego, a w przypadku dzieci do lat 14, kosztuje między 20-25 zł. Jeśli przedłużamy nasz pobyt to każde rozpoczęte 30 minut to opłata 10 zł od osoby. Nam miejscu w cenie biletu do wykorzystania jest ręcznik.


Baseny solankowe w Ustroniu

Ustroń jako uzdrowisko znany jest w całej Polsce, a także poza jej granicami. Baseny solankowe w Ustroniu znajdują się ok 9 km od centrum Wisły, są ogólnodostępne. Woda solankowa o stężeniu 4% pochodzi z odwiertów w Ustroniu. Do dyspozycji są 4 baseny, dwa główne nadające się do pływania oraz dwa mniejsze z hydromasażami. Dzięki dużej zawartości jodu i bromu w solance w strefie basenowej panuje bardzo zdrowy mikroklimat, doskonały przy schorzeniach dróg oddechowych. Nadaje się także dla dzieci. Dodatkiem może być też możliwość korzystania ze strefy saun, w której znajdziemy saunę suchą, saunę ziołową oraz saunę infrared. Dostęp do strefy saun jest dodatkowo płatny. Z basenów i strefy sauna można korzystać od poniedziałku do soboty w godzinach od 16.00 do 21.00, a w niedziele od 10.00 - 21.00. Należy ze sobą zabrać własne ręczniki. Ceny biletów rozpoczynają się już od 20 zł / godzina / osoba dorosła, ale jest wiele opcji karnetów. Są również zniżki dla uczniów, seniorów. Pobyt dłuższy jest rozliczany za każdą minutę.


Park Wodny Olza w Istebnej.

W Istebnej, ok 14 km od centrum Wisły, znajduje się Park Wodny Olza, który jest częścią ośrodka Zagroń. Znajdziemy tu sporej wielkości basen rekreacyjny z atrakcjami, wśród których znajdują się: 70-metrowa kręta zjeżdżalnia, rwąca rzeka i sztuczna jaskinia. Dodatkowo są tutaj dwa jacuzzi, brodzik dla dzieci oraz sauny sucha i parowa. Wszystko dostępne w cenie wejścia do kompleksu. Park Wodny Olza czynny jest codziennie, przez cały rok, w godzinach 9.00-21.00. Należy ze sobą zabrać własne ręczniki. Ceny wejść zaczynają się od 25 zł / godzina dla osoby dorosłej i 20 zł od dziecka i seniora. Każde dodatkowe 30 minut to dopłata 5 zł. Dzieci do lat 4l wstęp mają zapewniony bezpłatnie.


Aquapark z prawdziwego zdarzenia w Tychach

Park Wodny Tychy to bez wątpienia jeden z najlepszych tego typu miejsc w Polsce. Oddalony jest od Wisły o 70 km. Warto miejsce to odwiedzić, podczas pobytu w Beskidach. Może być idealne jako miejsce po drodze, czyli zanim odwiedzimy Wisłę, lub na zakończenie pobytu. Oferuje on naprawdę mnóstwo atrakcji, wiele basenów, sztuczną falę, baseny dla dzieci i hydromasaże. Z najciekawszych atrakcji są zjeżdżalnie, w których używamy pontonów, sztuczna fala do nauki surfowania, most zwodzony, kąpiel w piwnej kadzi, floating, a nawet grę interaktywno-przestrzenną Misja H2O. Należy ze sobą zabrać własne ręczniki. Więcej informacji o godzinach otwarcia, cenach i atrakcjach znajdziecie na stronie internetowej tutaj.W wielu hotelach istnieje także możliwość skorzystania z profesjonalnego masażu i gabinetów kosmetycznych. Regenerować można się także w hotelowych kawiarniach i barach. Polecamy uwadze także ofertę miejscowych przedsiębiorców oferujących usługi beauty i wellness, a także z oferty kulturalnej Wisły i sąsiednich miejscowości. Odpoczywać i regenerować się można na wiele sposób, jesteśmy przekonani, że wszystkie można zrealizować w Wiśle.

Zapraszamy na baseny w Wiśle!

Noclegi blisko basenu w Wiśle


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę