Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Polityka Ekologiczna


Pod Ochorowiczówką B&B – tutaj do ochrony środowiska podchodzimy kompleksowo


Jesteśmy w sercu Beskidu Śląskiego, tu swój początek ma królowa polskich rzek - Wisła. Naszą siłę czerpiemy właśnie z górskich źródeł. Staramy się być blisko natury i żyć zgodnie z jej rytmem. Wierzymy, że pojedyncze działania składają się na większe dobro, że najmniejsze czynności, gesty, mają znaczenie, nadają naszej codzienności sens. Staramy się dbać o przestrzeń wokół nas, o to, czym oddychamy, co jemy, jak spędzamy czas. W świecie zdominowanym przez pośpiech, promujemy zatrzymanie się na chwilę, wyciszenie, odetchnięcie od codzienności i smakowanie. Zachęcając Państwa do aktywnego spędzania czasu w Wiśle, staramy się każdego dnia dokładać swoją cegiełkę do troski o walory tej beskidzkiej miejscowości. Dlatego każdego dnia prowadzimy naszą działalność kierując się proekologicznymi zasadami, mając na uwadze potrzeby otaczającej nas przyrody.

1. Recykling, byśmy nie zakopali się w śmieciach
Sami segregujemy śmieci i zachęcamy do tego naszych Gości. W aneksach kuchennych na każdym z pięter znajdują się pojemniki do segregacji odpadów: żółty na plastik i metal, zielony na szkło, niebieski na papier. Na każdym pojemniku znajduje się dokładny opis, jakie produkty, należy do nich wrzucać, a jakich nie wolno. Jest to także element prowadzonej przez nas zarówno wśród dzieci jak i dorosłych edukacji ekologicznej. Inspirujemy, staramy się pokazać, że niewiele trzeba zmienić, by segregacja śmieci była dobrym nawykiem. Zgromadzone odpady przekazujemy wykwalifikowanym firmom recyklingowym. Zbieramy nakrętki z plastikowych butelek i przekazujemy na cele charytatywne. W trosce o bezpieczeństwo środowiska, w specjalnym pojemniku obok recepcji, zbieramy zużyte baterie. Systematycznie oddajemy je do firmy specjalizującej się w ich przetwarzaniu. Bogactwem Beskidu Śląskiego są lasy. W trosce o drzewa na ziemi na bieżąco monitorujemy zużycie papieru A4 oraz korzystamy z papieru pochodzącego z recyklingu. Dokładamy starań, by nasze materiały reklamowe powstawały na bazie surowców ekologicznych. Dotyczy to zarówno materiałów drukowanych jak związanych z reklamą outdoorową. Jeśli mamy wybór, sięgamy po surowce pochodzące z recyklingu.

2. Oszczędności bez uszczerbku na jakości
Znajdujemy się blisko źródeł Wisły i wielu innych krystalicznie czystych potoków. W Beskidach ważnym aspektem jest oszczędzanie wody, dlatego posiadamy specjalny system koordynujący oszczędzanie wody w kranach i prysznicach. Ponadto wszystkie toalety w obiekcie wyposażone są w system dwukomorowych spłuczek. Na bieżąco monitorujemy zużycie bieżącej wody i natychmiast reagujemy na ewentualne jej wycieki. Wiemy, jak ważna w trosce o środowisko jest współpraca. Doceniamy każdy sygnał od naszych Gości dotyczący wycieków i innych usterek. Wiemy, jakim problemem wciąż są nieszczelne szamba i zanieczyszczanie w ten sposób wód gruntowych. Rezydencja Pod Ochorowiczówną B&B posiada przyłącze do systemu miejskiej kanalizacji. Nieczystości płynne trafiają do miejscowej oczyszczalni ścieków, to nie tylko wygoda, ale także troska o środowisko i jakość wody pitnej.

3. Energia dobrze eksploatowana
Dużą uwagę przykładamy do optymalizacji zużycia energii. W naszym obiekcie wszystkie źródła światła działają w oparciu o technologię LED. Dodatkowo oświetlenie na korytarzach wyposażone jest w czasowe wyłączniki. W pokojach znajdują się telewizory z ekranem LED, które zużywają najmniej energii. Na bieżąco prowadzimy monitoring zużycia energii a także konserwujemy wszystkie urządzenia elektryczne, również wodne i gazowe. W pokojach system ogrzewania jest wpełni zautomatyzowany, co pozwala indywidualnie regulować temperaturę wewnątrz pomieszczenia, a w przypadku pozostawienia otwartego okna system wyłaczy ogrzewanie.

4. Czystość w trosce o środowisko
Przywiązujemy dużą uwagę do jakości środków czyszczących, stosujemy środki chemiczne podlegające biodegradacji. Optymalizując zużycie wody i używanie środków chemicznych, na życzenie Gości, wymiana ręczników w naszym obiekcie odbywa się co 2-3 dni. Jeśli Goście życzą sobie dłużej używać ręczników bądź pościeli, wystarczy, że zgłoszą to obsłudze. Również pralnia, z którą stale współpracujemy przykłada ogromną wagę do biodegradowalnych środków chemicznych oraz zużycia bieżącej wody i energii.

5. Myśląc o jakości powietrza
Naszym ogromnym atutem jest lokalizacja – blisko gór i lasów. Również troska o jakość powietrza leży nam na sercu. Doskonale wiemy, jak wielkim problemem może być smog. Z myślą o jakości powietrza zastosowaliśmy ogrzewanie gazowe. W naszym obiekcie obowiązuje też całkowity zakaz palenia w pomieszczeniach. Jest to podyktowane nie tylko względami bezpieczeństwa, ale przede wszystkim dbałością o jakość powietrza. Zachęcamy naszych Gości, by ograniczyli korzystanie z własnego samochodu. Odkrywali urok pieszych wędrówek zarówno wiślańskimi dolinami jak i górskimi szlakami. Na miejscu jest alternatywa dla samochodów, informujemy o możliwościach korzystania z publicznych środków transportu, zachęcamy do poznawania okolicy na rowerze, także z napędem elektrycznym. Promujemy aktywne spędzanie czasu wolnego, zbliżenie się do natury, zwolnienie i regenerację w sercu Beskidu Śląskiego.

6. Zdrowe, regionalne, jedzenie
Przykładamy dużą uwagę do jakości serwowanego śniadań. Dlatego na naszym stole dominują lokalne produkty, wytwarzane tradycyjnymi metodami, zgodnie z regionalnymi recepturami. Dotyczy to przede wszystkim podawanych u nas serów, wędlin, pieczywa, jaj, mleka, a także ryb. Jakość tych produktów jest ściśle powiązana z wszystkimi działaniami proekologicznymi.

7. Pamiętając o zwierzętach
Wspieramy lokalne schronisko dla zwierząt, przekazując karmę. Jej kupno finansujemy z części opłaty, jaka uiszczana jest za pobyt psów i kotów w naszym obiekcie.

8. Planujemy kolejne działania
Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości uda nam się wykorzystać odnawialne źródła energii. Planujemy instalację paneli fotowoltaicznych. Mamy nadzieję, że za stosowanymi u nas praktykami przyjdą potwierdzenia w postaci certyfikatów: EU Ekolabel oraz GreenLeaders TripAdvisor (EkoLiderzy TripAdvisor), o które w najbliższym czasie planujemy się starać.

Żyjemy w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. U źródeł królowej polskich rzek, u stóp Baraniej Góry. Otaczają nas piękne łąki i lasy, znajdują się tu liczne górskie potoki. To naturalny dom wielu dziki zwierząt i roślin. Nasza siła płynie z natury. Dlatego troska o nią jest dla nas tak ważna. Cały czas poszerzamy swoją wiedzę w zakresie działań proekologicznych i zarażać innych, by zachować środowiska naturalne w jak najlepszej formie dla przyszłych pokoleń. Wierzymy, że małymi ale systematycznie wykonywanymi działaniami wspólnie działamy na rzecz tego co dla nas najcenniejsze – beskidzkiej przyrody i kultury. Inspirujemy i rozmawiamy. Bardzo cenimy sobie podpowiedzi naszych Gości, pomysły i sugestie. Tak właśnie rodzą się przyjaźnie, a najlepszym ich potwierdzeniem są częste powroty do nas i liczne polecenia. Razem działamy na rzecz tego, co wyróżnia Wisłę i Beskid Śląski na mapie Polski. Tak jak troszczymy się o wszystkich naszych Gości, tak też podchodzimy do troski o naturę.
powrót

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę