Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Czy warto wybrać się do Wisły, w czasie „po COVID-19”?

TAK, a dlaczego akurat w Beskidy? Odpowiadamy!
Czas epidemii COVID-19 wywrócił życie większości z nas do góry nogami. Okres zatrzymania, częściej większego bądź mniejszego spowolnienia, wyznaczył nowy rytm. Pojawiły się także nowe reguły codziennego funkcjonowania - ograniczenia i nakazy. Fala zakazów zatrzymała branżę turystyczną. Na szczęście już jesteśmy na etapie odmrażania, a tym samym możemy Was ponownie u siebie, w Wiśle, w Beskidach gościć. Czy zatem warto wybrać się do Wisły właśnie teraz? Oczywiście, że TAK!

Centrum Wisły czeka na turystów.


Adam Małysz zaprasza do odwiedzenia Wisły - po pandemii Covid-19 - zobaczcie film!Po pierwsze bezpieczeństwo

Otwarcie obiektów noclegowych, gastronomicznych, szeroko pojętych usługowych, także związanych z branżą turystyczną, to także wzmożone zasady bezpieczeństwa. Przyjeżdżając do miejscowości turystycznej nie jesteśmy zwolnieni z trzymania odległości, przestrzegania nakazu zakrywania ust i nosa, stosowania środków dezynfekujących czy wzmożonej troski o trzymania się podstawowych zasad higieny rąk.


Jaki nocleg wybrać?

Wybierając obiekt noclegowy w czasie „po pandemii” warto postawić na obiekty kameralne, mniejsze pensjonaty, usytuowane w pewnym oddaleniu od centrum, za to blisko natury, lasów, łąk, szlaków. Najlepiej wybierać te obiekty, które mają najżywsze oceny za czystość, ale również dobrze jest się upewnić, że gospodarze zastosowali dodatkowe środki ochronne (zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego). Już kontakt w recepcji, dostępne powszechnie środki dezynfekujące, śniadanie serwowane przy zachowaniu norm bezpieczeństwa, powinny nas uspokoić i pomóc spojrzeć na miejsce jako przyjazne w tym specyficznym czasie.

Bezpieczny nocleg to podstawa!


Jak wybrać restaurację?

Także wybierając się do restauracji, dbając o komfort wszystkich korzystających, a także właścicieli, stosujmy się do zasad. Jeśli pogoda pozwala, wybierajmy miejsca w ogródku letnim. Pilnujmy trzymanych odległości - 1,5 -2 m to od niemal trzech miesięcy nowy wyznacznik odległości międzyludzkich. Oczywiście nie dotyczy najbliższej rodziny. Zastanówmy się, czy znane, często przez nas odwiedzane miejsce, akurat w tym czasie nie lepiej zastąpić mniej popularnym, może mniej znanym, wyborem mniej oczywistym. Miejsc do odkrycia nie brakuje, także oferujących nowe smaki, ciekawe propozycje kulinarne. Większość oferuje także dania na wynos, które można zamówić np. z dostawą do pokoju (ulotki lokalnych pizzerii i innych restauracji można znaleźć w każdym obiekcie noclegowym). Także cukiernie zapraszają i serwują swoje specjały stacjonarnie i na wynos.


Po drugie planuj

Organizując wyjazd z zachowaniem środków ostrożności, warto się do niego nieco inaczej przygotować. Najważniejsze atrakcje powoli się otwierają (kolejne już od 6.06.2020). Ale czy na pewno właśnie teraz chcemy ryzykować spotkanie z większą ilością turystów? Może warto zacząć od mniej znanych miejsc, atrakcji mniej oczywistych. A jeśli sięgamy po te topowe, upewnijmy się, jak aktualnie funkcjonują, czy wprowadzono np. rezerwację terminu, godziny, jakie są ograniczenia ilościowe, takie informacje najczęściej znajdziemy na ich profilach facebook’owych (ewentualnie stronach www, a jeśli nie, to najlepiej zapytać telefonicznie czy mailowo. Jest to szczególnie ważne w muzeach i galeriach. W Wiśle czeka na Was np. Muzeum Magicznego Realizmu czy Muzeum Beskidzkie. Choć Centrum Edukacji Ekologicznej na Jonidle wciąż czeka na oficjalne otwarcie, to ogród wokół jest już dostępny. Polecamy uwadze to nowe miejsce, na mapie atrakcji turystycznych Wisły. Świetne na spacer, rolki, wypad z dziećmi. Aktualnie zachwyca kwitnący ogród. W Wiśle działają także koleje linowe, na Skolnity na skocznie narciarską w Malince czy na Stożek (przed wakacjami tylko w weekendy). Jeszcze przed długim weekendem Boże Ciało (11-14.06.2020 r.) uruchomione będą ponownie kolejne atrakcje, np. escape room Zamek Zagadek, z którego relacje przeczytacie na naszym blogu już niebawem. Warto śledzić również stronę internetową miasta wisla.pl, a szczególnie zakładkę z imprezami i wydarzeniami, ponieważ już pojawiają się informacje o organizowanych event’ach. W planowaniu należy także uwzględnić fakt, że aktualnie do Wisły nie dojedziemy pociągiem, choć kursuje zastępcza komunikacja autobusowa, więcej informacji tutaj. Dodatkowo remont głównej drogi wymusza utrudnienia w postaci świateł i zwężeń, co obecnie nieco wydłuża czas dojazdu o kilka do kilkunastu minut, jednak w sezonie turystycznym może to trwać dłużej.

Ogród zmysłów przy Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle już gotowe.


Blisko natury…

Osobom spragnionym kontaktu z naturą, szukającym wytchnienia i spokoju na szlaku, polecamy ścieżki spacerowe – te najlepsze naszym zdaniem znajdziecie tutaj. Na odkrycie czekają te mniej zatłoczone szlaki na Kozińce, Kamienny, czy Skolnity. Większej ilości turystów należy spodziewać się na Soszowie, Stożku, Baraniej Górze, Malinowskiej Skale, Trzech Kopcach Wiślańskich. My również znaleźliśmy dla Was mniej znane miejsca, które warto odwiedzić:
Widok z przełęczy Salmopolskiej na Beskidy - to miejsce znajduje się ok. 300m od parkingu.
 
Widok z góry Cieślar - to miejsce gdzie co roku odbywa się zlot osób o nazwisku Cieślar.
 
Mało znane miejsce nad zaporą w Wiśle Czarne, widok zapiera dech w piersiach.


Po trzecie ciesz się

Wisła i okolice polecają się na weekendowe i krótkie wypady, ale i również jako miejsce na zbliżające się wielkimi krokami Wakacje 2020. O tym, że czas jest szczególny przypominają m.in. wiślańskie niedźwiadki, które to stały się symbolem akcji #tęsknięzawisłą, o które sporo mówiło się niedawno w mediach. Maseczki zainstalowane na misiach i innych wiślańskich pomnikach mają dawać nam wszystkim dobry przykład. Wciąż Wisła i inne miejscowości turystyczne są przed sezonem, choć już za tydzień długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała. Można dzięki temu skorzystać z niższych cen noclegów, ale i atrakcji. Czerwiec, lipiec, sierpień, a nawet wrzesień i październik to bardzo dobry czas na korzystanie z uroków Beskidu Śląskiego. Długie i pogodne dni zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu, tras spacerowych, rowerowych, rolkowych nie brakuje. Jeśli potrzebujecie więcej aktualnych informacji polecamy także wizytę w Informacji Turystycznej na pl. Hoffa (Rynek).


Wakacje 2020 w Polsce

Jako, że granice dla turystycznych wyjazdów są nadal zamknięte to wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wakacje spędzimy w Polsce, nie warto z tego rezygnować. To może być doskonała okazja by odwiedzić nowe miejsca, te do tej pory nam nie znane, a może znów odwiedzić te, których nie widzieliśmy od dłuższego czasu, np. by porównać jak wiele się zmieniło… Wisła w Beskidach to doskonałe miejsc właśnie dla takich wyjazdów…

Do zobaczenia!


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę