Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Selfie z widokiem na piękną Wisłę…

Czyli TOP 7 miejsc gdzie warto zrobić sobie fotkę w Beskidach!
Nie trzeba wyjeżdżać do dalekiej Tajlandii, by zrobić sobie selfie, zdjęcia którego pozazdroszczą wam znajomi na facebook’u czy followersi na Instagramie. Jest kilka miejsc w Wiśle szczególnie pięknych i wartych nie tylko odwiedzenia, ale także uwiecznienia na tak modnym zdjęciu jakim jest obecnie selfie. Odkryjcie je z nami - jedźcie, idźcie, zróbcie selfie i stwórzcie swój album wspomnień z Wisły, udostępniajcie go Waszym znajomym w portalach społecznościowych. Nie zapomnijcie przy tym użyć hasztagu #visitwisla.


#7 Jezioro Czerniańskie – Zapora w Wiśle Czarnym

Miejscem obowiązkowym do odwiedzenia jest Zapora w Wiśle Czarnym (oddalona od rezydencji o ok. 6 km). Dziś jest to zbiornik wody pitnej dla wielu miejscowości Śląska Cieszyńskiego, tu łączą się w potok Wisełka dwa główne źródła Wisły – Biała i Czarna Wisełka. Z jednej strony widać Czantorię, z drugiej Baranią Górę. Z dalszej jej części widać Zamek Prezydenta RP na Zadnim Groniu. Niebo i drzewa odbijające się w wodzie polecają się wręcz jako tło Waszych pamiątkowych zdjęć z tego miejsca. Często można tutaj spotkać zakochanych spacerujących, którzy robią sobie fotki.

Zapora na Jeziorze Czerniańskim z widokiem na Baranią Górę 1220 m n. p. m.


#6 Rezydencja Prezydenta RP Zamek na Zadnim Groniu - Taras widokowy Zamku Dolnego

Jadąc dalej warto odwiedzić taras widokowy Zamku Dolnego Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle. Obiekt ten oddalony jest od nas o ok. 9,5 km. Nie tylko zjecie tu dobre ciasto i wypijecie smaczną kawę, ale także możecie sobie zrobić zdjęcie z widokiem na Zaporę. Ujęcie z góry będzie jednym z bardziej charakterystycznych z Wisły. Przy okazji możecie zobaczyć tutejszą modernistyczną architekturę i przypadkiem spotkać gospodarza – Prezydenta RP. Widać stąd Baranią Górę. Można odkryć w sobie ciekawość odkrywcy i korzystając z płatnej lornetki sprawdzić, co gdzie się kryje. Znajduje się tu też dobrze wyposażony plac zabaw, polecany przede wszystkim rodzinom z dziećmi, dla starszych nieopodal jest ogólnodostępna siłownia zewnętrzna.

Rezydencja Prezydenta RP Zamek - Narodowy Zespół Zabytkowy w Wiśle


#5 Skolnity – nieznane miejsce dla wielu z Was!

Niespełna 2 km od naszej rezydencji, w centrum Wisy (w sąsiedztwie kompleksu małych skoczni narciarskich) znajduje się się Kolej Linowa Skolnity, która wywiezie Was na szczyt Skonitego, 762 m n.p.m.. Miejsce warte odwiedzenia o każdej porze roku. Przy górnej stacji znajduje się taras widokowy, skąd podziwiać można niezwykły widok na centrum Wisły i okolice. Podziwiać można widoki na okoliczne szczyty - Trzy Kopce Wiślańskie, Kozińce, Czantorię Wielką, ale także z góry spojrzeć na miasto. Dokładnie widać jak usytuowane są poszczególne doliny - Nowa Osada, Głębce, Jawornik, Partecznik. Szczególnie piękne są tu zachody słońca. Kolej jest czynna z reguły do godziny 18-19.00 (zależy od sezonu i pory roku). Na miejscu można coś przekąsić czy napić się kawy. Będzie tu na Was czekać znacznie więcej atrakcji w tym Alpaki, ale więcej o tym przeczytacie w innym wpisie:).
 

Na "dachu Wisły" - Taras widokowy Wierch Skalnity (762 m n.p.m.)


#4 Szczyt Baraniej Góry – wieża widokowa na wysokości 1220 m n.p.m.

Ok. 12 km od naszej rezydencji w Wiśle Czarnym na tzw. Fojtuli zaczyna się szlak turystyczny na Baranią Górą. Polecamy trasę od strony Białej Wisełki, po drodze koniecznie zróbcie selfie przy kaskadach Rodła. To jedne z ciekawszych wodospadów w Beskidach. Marsz na znajdujący się na wysokości 1220 m n.p.m. szczyt zajmie ok. 2,5h. Znajduje się tu wieża widokowa, skąd podziwiać można szczyty Beskidu Śląskiego, Żywieckiego, Babią Górę, Małą Fatrę, a przy dobrej pogodzie także Tatry. Wytrawni miłośnicy górskich wędrówek szczególnie doceniają to miejsce o wschodzie słońca. Planując jednak taką wycieczkę, warto przenocować w schronisku na Przysłopiu pod Baranią Górą, skąd na szczyt i tak jest ok godziny drogi. To zdecydowanie najtrudniej
dostępne miejsce w naszym zestawieniu aczkolwiek warte podjęcia wyzwania.


#3 Wodospad „Niagara” w Wiśle Czarnym

Jednym z bardziej oryginalnych miejsc w dolinie Czarnego jest wodospad przy tzw. Małej Zaporze – ok. 4,5 km od naszego obiektu. To miejsce znane jest z wielu zdjęć, np. kalendarza Polskiej Kadry Skoczków kilka lat temu. O popularności tego miejsca z perspektywy fotografii świadczy również fakt, że bardzo często można tutaj spotkać pary młode w obecności fotografów. Zdjęcie na tle ściany wody z pewnością będzie wyjątkowe i pewnie jest niewiele miejsce w Polsce gdzie można je wykonać. Dodatkowo warto mieć świadomość, że jest to nie byle jaka woda, tylko ta która tworzy królową polskich rzek – Wisłę. Warto jednak zadbać o odpowiednie oświetlenie. Wodospad szczególnie urokliwie się prezentuje jesienią. W pobliżu warto pospacerować, może znajdziecie inne ciekawe fotograficznie inspirujące plenery;).

Wodospad na Wisełce czyli "Mała Zapora" - zdjęcie z widokiem na ścianę wody


#2 Ulica Spacerowa na Groniu.

Warto odwiedzić ulicę Spacerową. Zaczyna się zaledwie kilkaset metrów od naszego obiektu, może to być idealne miejsce na wieczorny spacer, np. w romantycznej scenerii. W pobliżu popularnego miejsce na wesela i przyjęcia okolicznościowe – Karolowego Dworu znajduje się jeden z piękniejszych widoków w Wiśle. Można stąd podziwiać wschód i zachód słońca. Z jednej strony widać dolinę Malinki ze skocznią, z drugiej Głębce, wiadukt kolejowy w Łabajowie. Podziwiać można widok na Stożek, Czantorię, Czupel i Kozińce. Ulica jest długa, można zaplanować różne warianty spaceru. Zachód słońca jest tutaj magiczny, a miejsc do wykonania tego najlepszego zdjęcia nie potrafimy jednoznacznie wskazać bo jest ich cała masa i każde jest wyjątkowe. Znajdźcie swoje! Są tutaj też ustawione tablice z panoramami, na których opisane są poszczególne szczyty. W to miejsce można wybrać się również samochodem (do nawigacji GPS wpisz: ul. Spacerowa 30).

Romantyczny spacer o zachodzie słońca - widok na Czantorię Wielką (995 m n.p.m.)


#1 Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince

Oddalona o ok. 5 km od nas skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince to bez wątpienia jedna z najważniejszych atrakcji w Wiśle. Miejsc do pamiątkowego selfie znajdziecie tu sporo, my szczególnie polecamy wizytę na tarasie widokowym w Wieży Startowej. Znajduje się on dosłownie nad belką startową. Widok na skocznię, jej przeciwstok i trybuny robi wrażenie! A miłośnicy widoków także nie będą rozczarowani. Widać stąd m.in. szczyt Czantorii Wielkiej, Skrzyczne, Malinowską Skałę. Na tarasie widokowym znajduje się płatna lornetka. Jak nadmiar emocji spotęguje apetyt, możecie go zaspokoić korzystając z tutejszej kawiarni i punktów gastronomicznych. Fajne selfie można wykonać również z krzesełka kolejki linowej. Jest też propozycja dla tych, którzy z różnych względów nie chcą wyjeżdżać na wieżę startową. Również z trybun z widokiem na wieżę startową selfie wyjdzie bardzo udane. Obiekt jest dostępny tylko w dzień, więc wieczornego ujęcia raczej nie da się zrobić. Należy także pamiętać, że utrudniony dostęp do obiektu jest podczas najważniejszych zawodów sportowych, które tutaj odbywają się kilka razy w roku.

Poczuj się jak Adam Małysz czy Kamil Stoch - selfie z perspektywy belki startowej.

 


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę