Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Place zabaw w Wiśle - Ranking najlepszych miejsc dla dzieci

Wisła - podpowiadamy jakie atrakcje dla dzieci w pogodne i deszczowe dni.
Wisła jest miejscem przyjaznym także dla rodzin z dziećmi i to w każdym wieku! Na miejscu znajdziecie wiele atrakcji dedykowanych nie tylko starszym, pomyślano tutaj także o najmłodszych turystach. Postanowiliśmy stworzyć specjalnie dla Was, subiektywny ranking placów zabaw w Wiśle. Aby był on kompletny postanowiliśmy go ocenić nie tylko z perspektywy rodzica, ale również biorąc pod uwagę zdanie tych, dla których te atrakcje są przeznaczone - czyli dzieci. Naszymi testerami jest trzech przedszkolaków, bracia: Oliwier (5 lat) oraz Olaf i Oskar (bliźniaki, 4 lata). Ich codzienność możecie śledzić na Instagram'owym profilu @rozkoszna5.

Place zabaw przetestowali prawdziwi profesjonaliści - bracia Oliwier, Olaf i Oskar.

Wisła podzielona jest na doliny, w każdej znajduje się szkoła podstawowa. Większość placów zabaw w tych dolinach znajduje się właśnie przy takich szkołach. bądź ich bezpośrednim sąsiedztwie, jednak najważniejsze jest to, że są one dostępne dla wszystkich bezpłatnie. Place są nowoczesne i zadbane, różnią się nie tylko wyposażeniem, ale i wielkością.


Plac zabaw Wisła Obłaziec

Na Obłaźcu plac zabaw znajduje się wyjątkowo nie przy szkole, ale na osiedlu domów jednorodzinnych, przy ul. Dębowej. Poza niewielkim placem zabaw, w którym znajdziemy huśtawkę, zjeżdżalnię i piaskownicę, znajduje się tu także boisko trawiaste do gry w piłkę nożną, a także boisko betonowe do gry w koszykówkę. Teren jest częściowo ogrodzony, z myślą o starszych dzieciach i dorosłych udostępniona jest zewnętrzna siłownia i stół do tenisa stołowego. Plac znajduje się przy szlaku rowerowym, nie ma także problemu z zaparkowaniem samochodu w pobliżu, nieopodal płynie rzeka Wisła. Okolica jest spokojna i bezpieczna.


Plac zabaw Wisła Jawornik

Kameralny plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 znajduje się w Jaworniku (ul. Jawornik 58). Teren jest bezpieczny, ogrodzony, dominuje trawiaste podłoże i gumowa nawierzchnia. Do dyspozycji dzieci są różne huśtawki różnego typu, domki, zjeżdżalnia, a nawet mała ścianka wspinaczkowa. Z myślą o rodzicach przygotowane są także ławki, nieopodal znajduje się parking. Obok skorzystać można z siłowni zewnętrznej a także zagrać w ping ponga na powietrzu.


Plac zabaw Wisła Głębce

Niewielki plac zabaw znajduje się także w Głębcach przy Szkole Podstawowej nr 4 (ul. Kopydło 74). Teren jest ogrodzony, podłoże z trawy i mat gumowych. Obok kilku różnych huśtawek, znajdziemy tutaj zjeżdżalnie i piaskownicę, ale naszym testerom najbardziej spodobała się konstrukcja do wspinaczki. W pobliżu znajduje się parking a także ławeczki dla rodziców. Obok korzystać można z wielofunkcyjnego asfaltowego boiska. Będąc w tej okolicy warto przespacerować się dalej, w głąb doliny Łabajowa, gdzie znajduje się, znany nie tylko z pocztówek - wiadukt kolejowy (ok 200 m od placu zabaw) - naprawdę warto!


Plac zabaw Wisła Malinka

Mały plac zabaw funkcjonuje także w Wiśle Malince przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Malinka 53). Teren jest zabezpieczony ogrodzeniem, podłoże zarówno trawiaste jak i gumowe, bezpieczne dla dzieci. Do dyspozycji dzieci są huśtawka, domek ze zjeżdżalnią oraz miejsca do wspinania się. Rodzice znajdą tu ławeczki oraz parking.


Plac zabaw Wisła Czarne

Podobnie do poprzednich wygląda plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarne (ul. Biała Wisełka 6), choć jest nieco większy. Oprócz piaskownicy, huśtawek i zjeżdżalni, ciekawe są atrakcje przełajowe, oraz obrotowa karuzela. Jest również bezpieczna posadzka, ławki dla opiekunów, częściowe ogrodzenie i parking.

Naszym zdaniem place zabaw w dolinach Wisły są tak bardzo podobne do siebie, że nie sposób wyłonić tutaj lepszych. Nasi testerzy Oliwier, Olaf i Oskar zgodnie stwierdzili (a nie często im się to zdarzaJ), że każdy z nich wart jest odwiedzenia, do czego bardzo zachęcamy.


4# Prezydencki plac zabaw na Zadnim Groniu.

Miejscem, które spodoba się nie tylko dzieciom, z pewnością jest plac zabaw przy Dolnym Zamku Rezydencji Prezydenta RP na Zadnim Groniu w dolinie Czarnego (Ul. Zameczek 1). Plac zabaw jest niewielki, ale każdy znajdzie coś dla siebie bo wokoło teren jest naprawdę spory. Jest to miejsce bezpieczne, ponieważ ogrodzone, jednak furtki są otwarte, ze względu na sporo ilość turystów. W budynku obok znajduje się kawiarnia z tarasem widokowym na zaporę i Baranią Górę, można tu wypić kawę i zjeść coś słodkiego, a widoki robią wrażenie. Dodatkowo płatne są lornetki, które pozwolą przyjrzeć się okolicy nieco dokładniej. Są tu ławeczki, a niedaleko aż dwie zewnętrzne siłownie, zachęcające do relaksu, lektury książki lub po prostu odpoczynku po zwiedzaniu Narodowego Zespołu Zabytkowego Zamek w Wiśle - Rezydencji Prezydenta RP. Zdaniem naszych małych testerów to jeden z najlepszych placów zabaw w Wiśle - IV miejsce w rankingu.

Wyprawa na plac zabaw do Prezydenta RP? To może być ciekawy pomysł na przygodę dla małych odkrywców.


#3 Plac zabaw i atrakcje Wisła Centrum

Na uwagę zasługuje, także cały teren Parku Kopczyńskiego, który znajduje się w Centrum Wisły. Sam plac zabaw jest bardzo duży i ogrodzony. Jest tutaj sporo atrakcji, wiele różnych huśtawek, kilka zjeżdżalni, konstrukcje do wspinaczki, ścieżki przełajowe, a nawet zjazd tyrolką. Są też piaskownice, a jedna z nich jest ogrodzona. Poszukiwaczom ciekawostek polecamy wytropić zegar słoneczny, przy okazji to dobre miejsce do wyjaśnienia dzieciom jak dział taki rodzaj czasomierza. Jest to jeden z najstarszych tego typu obiektów w Wiśle, ale zadbany. Plac znajduje się w sąsiedztwie kamiennych niedźwiadków, które to można znaleźć na wielu pocztówkach z Wisły. Warto tam podejść i zrobić sobie zdjęcie, bo będzie to świetna pamiątką z Wisły(ok. 100 m). W sezonie letnim koniecznie zajrzyjcie do budek z książkami w ramach Wiślańskiej Letniej Czytelni. Polecamy Aleję Podań i Legend (ok. 50 m), a także spacer bulwarem nad Wisłą, który to doprowadzi was do parku miniatur (ok. 400 m), gdzie prezentowane są zabytki zlokalizowane na szlaku rzeki Wisły od jej źródeł po ujście w Bałtyku. Obok znajduje się także atrakcje dla nieco starszych dzieci: skatepark, ścianki wspinaczkowe, stoły do ping-ponga oraz pumptrack, czyli tor dla rowerów i hulajnóg. Po drugiej stronie rzeki znajdują się korty tenisowe (dodatkowo płatne), boisko do siatkówki plażowej, siłownia zewnętrzna, a także stanowiska do grillowania. Planując czas w parku i na bulwarach, warto zaparkować samochód przy ul. Olimpijskiej (okolice Ośrodka Start). Naszym zdaniem cały park ze sporą ilością atrakcji to doskonałe miejsce do spędzenia wolnego czasu w Wiśle, nie tylko dla samych dzieci, ale również dla całej rodziny. Nasi mali testerzy bardzo lubią odwiedzać te miejsca, dlatego wspólnie z rodzicami ocenili go na III miejsce w naszym rankingu.

Jeden z największych placów zbaw w parku Stanisława Kopczyńskiego w centrum Wisły.


#2 Góra pełna atrakcji dla dzieci i to w samym centrum Wisły.

Jedną z wielu atrakcji Wisły jest kolej krzesełkowa Skolnity Ski & Bike w samym centrum. W sezonie zimowym to jedna z najlepszych stacji narciarskich w Wiśle. Od niedawana na szczycie Skolnitego Wierchu (obok górnej stacji kolejki) funkcjonuje plac zabaw. Jest to nowa atrakcja, w całości wykonana z drewna, w konwencji eko, co bardzo nam się podobaJ. Znajdziemy tutaj domki dla dzieci, zjeżdżalnie i huśtawki, ale nam najbardziej przypadł do gustu krokodyl. Na najmłodszych czeka tutaj także m.in. elektryczna pontonowa karuzela, udostępniona bezpłatnie. Rodzice mogą skorzystać z ławko-huśtawek, a obok jest także punkt gastronomiczny. Poza placem zabaw znajduje się tu także taras widokowy, prezentujący jedną z piękniejszych panoram Wisły (to miejsce zwane jest czasem dachem Wisły) oraz zagroda z Alpakami. Z tego miejsca ruszają również trasy rowerowe o różnym stopniu trudności, w tym familijna - Zielony Zygzak. Nam bardzo podobały się drewniane rzeźby oraz skocznia narciarska, na której można zrobić sobie świetne, pamiątkowe zdjęcie. Warto zaplanować wizytę w tym miejscu, szczególnie, że często odbywają się tu różnego rodzaju imprezy i wydarzenia (najlepiej śledzić kalendarz wydarzeń na stronie internetowej). Poniżej dolnej stacji udostępniony jest bezpłatny parking, a do placu zabaw i innych atrakcji tego miejsca konieczny będzie wyjazd kolejką krzesełkową. Naszym zdaniem to II miejsce w rankingu najlepszych placów zabaw dla dzieci w Wiśle.

Skolnity to świetne miejsce dla dzieci i całych rodzin, a spędzony tutaj czas pozostanie na długo w Waszej pamięci.


#1 Najlepsze atrakcje na Jonidle

Jednym z najnowszych miejsc dedykowanych najmłodszym jest plac zabaw na Nowej Osadzie (przy ul. Wyzwolenia, niedaleko skrzyżowania z ul. Gościejów). Jest to obecnie najnowocześniejszy i najlepiej wyposażony plac w mieście. Na miejscu poza licznymi instalacjami dla dzieci (m.in. tyrolka, indiański wigwam) znajduje się siłownia, zewnętrzna, stoły do ping-ponga, miejsce na ognisko, stojaki na rowery, a także stół do szachów/warcabów (trzeba mieć własne figury). Przy placu znajduje się bezpłatny parking, a także ławeczki. Minusem z pewnością jest brak piaskownicy, a także fakt, że plac nie ma zacienionej przestrzeni, co w upalne, słoneczne dni, może być uciążliwe. Plac nie jest ogrodzony, ale znajduje się w niecce, a od drogi dzieli gość strome zbocze. Kilkaset metrów dalej znajduje się mniejszy plac zabaw przy stawie na Jonidle, jest tutaj drewniane molo i punkt gastronomiczny serwujący lody, słodycze i napoje. W sąsiedztwie znajduje się boisko piłkarskie i korty tenisowe. Funkcjonuje tu trasa rolkowa i na biegówki, działa też wypożyczalnia sprzętu sportowego. Część terenu jest w trakcie rewitalizacji, powstaje tutaj m. in. Centrum Edukacji Ekologicznej, w niedalekiej przyszłości to miejsce będzie pełne atrakcji dla każdego przez cały rok. Naszym zdaniem plac zabaw na w Nowej Osadzie wraz z całym kompleksem Jonidło to najlepsze tego typu rekreacyjne miejsce na mapie Wisły i oczywiście ulubione w opinii naszych małych testerów z @rozkoszna5.


Drewniany plac zabaw na Jonidle zrobił na nas największe wrażenie.


Ustroń dobry na niepogodę

A co w niepogodę? Niestety obecnie w Wiśle nie ma wewnętrznego placu zabaw. Najbliższe miejsca, gdzie dzieciaki mogą hasać podczas deszczowej aury znajdują się w Ustroniu (ok. 11 km z Wisły). Znajdują się tu dwa płatne salony zabaw - Loobito - zobacz więcej i Figle Migle - zobacz więcej.


Wyjątkowe atrakcje po czeskiej stronie granicy.

Jeśli, niestraszna jest nam nieco dłuższa wyprawa to polecamy uwadze także propozycje spędzenia czasu z dziećmi u naszych sąsiadów na Zaolziu, w Czechach. W Ostrawie (w zależności od trasy 70-80 km od Wisły) znajdują się dwa, bardzo wyjątkowe miejsca z atrakcjami dla dzieci, które warto odwiedzić:
  • Świat Techniki (Svět techniky Ostrava), a w nim sala Świat Dziecka. Tu znajdziecie salę dedykowaną dzieciom w wieku 2-6 lat. Dla dzieci w wieku +6 i dorosłych przygotowana jest tuż obok ciekawa wystawa. To miejsce jest naprawdę wyjątkowe i niepowtarzalne. Więcej informacji na stronie internetowej również w języku polskim, tutaj;
  • Fun Park Żyrafa Ostrawa (FunPark Žirafa Ostrava), salon zabaw zlokalizowany jest w ogromnej hali wypełnionej licznymi atrakcjami dla dzieci. W hali tuż obok znajduje się atrakcja dla nieco starszych dzieci i dorosłych - tor z elektrycznymi gokartami (E-MOTION Park Ostrava). Więcej informacji tutaj.

Sale zabaw w Skoczowie, Cieszynie i Bielsku Białej.

W Bielsku-Białej (ok. 45 km od Wisły) na uwagę zasługuje park trampolin GOjump, miejsce, w którym aktywnie czas spędzić mogą zarówno dzieci jak i dorośli. Jeśli chodzi o salony zabaw na uwagę zasługują: Zabawowo - zobacz więcej, Kraina Kropka - zobacz więcej i czynny latem Park w Dechę - zobacz więcej. W Cieszynie (ok. 26 km od Wisły) znajdziecie salon zabaw: Kids Club - zobacz więcej, Fikołek - zobacz więcej, a także Proszę Bardzo - zobacz więcejW Skoczowie (ok. 20 km od Wisły) znajdziecie Hop-Siup - zobacz więcej i Rewelka - zobacz więcej.

W Wiśle i okolicznych miejscowościach znajdziecie sporo atrakcji dla dzieci, szczególnie placów zabaw, tych na świeżym powietrzu i tych na niepogodę. Oliwier, Olaf i Oskar mieli ogromną frajdę korzystając z atrakcji tych miejsc, czego i Waszym dzieciom życzymy. Do zobaczenia na placach zabaw w Beskidach.


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę