Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Wrzesień 2019 w Wiśle i Ustroniu!

Lato się nie kończy! Sprawdź jakich imprez i wydarzeń nie możesz ominąć.
Babie lato w Beskidach bywa niezwykle urokliwe. Ten czas, kiedy lato nieśmiało przeplata się z jesienią. Warto zaplanować wypad do Wisły i okolic właśnie we wrześniu. Rześkie poranki, klimatyczne zachody słońca, ciepłe dni zachęcają do spacerów, wędrówek i rowerowych wypadów. A dla miłośników atrakcji sportowo-kulturalnych także nie zabraknie atrakcji.

Sporo ciekawych imprez zaplanowana w Wiśle i Ustroniu na wrzesień 2019.


Dni Wisły na koniec wakacji…

Dni Wisły rozpoczną się w piątek, 30 sierpnia 2019, o godzinie 18:00 w wiślańskim amfiteatrze im. Stanisława Hadyny. Pierwszym punktem będzie premiera filmu dokumentalnego "Ciągle tu jesteśmy" w reżyserii Andrzeja Drobika. Film opowiada o losach i życiu potomków wiślan, którzy w XIX wieku osiedlili się na terenach dzisiejszej Serbii, we wsi Ostojićevo. Po filmie odbędzie się wręczenie nagród Miasta Wisła w dziedzinie kultury i sztuki, a zwieńczeniem pierwszego dnia będzie niezwykły koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Koncert będzie jednym z głównych punktów obchodów Roku Stanisława Hadyny, w którym Wisła czynnie uczestniczy. Sobota rozpocznie się z kolei warsztatami plastycznymi, a przez dwa dni, w sobotę i niedzielę, w Wiśle będą trwały także warsztaty śpiewu i tańca. Również w sobotę odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy, która opowie o lokalnych twórcach ludowych. To część projektu "Jalunkov - Wisła. Razem możemy więcej". Zwieńczeniem sobotnich wydarzeń będą koncerty w amfiteatrze. Zagra zespół Misiasty oraz Radosław Stojda, a gwiazdą wieczoru będzie zespół De Mono. Niedziela to ciąg dalszy warsztatów pieśni i tańca oraz koncert "Wiślanie dla Wisły", podczas którego w wiślańskim amfiteatrze wystąpi m.in. orkiestra Henryka Itnera, Patryk Demkowski i zespół Lazy Leg. Pełny program znajdziecie tutaj.


Dożynki…

W Beskidach w wielu miejscach tradycja przeplata się z nowoczesnością. Zmienia się styl życia, tempo, ale ważnym elementem codzienności jest kultywowanie dawnych zwyczajów. Jedną z okazji są dożynki. W tym roku podziękowanie za czas żniw i zbierania plonów nastąpi w weekend 7-8 września 2019. W sobotę z okazji dożynkowego weekendu w amfiteatrze wystąpią zespoły Vołosi i InoRos. Zespoły na pewno wprowadzą w folkowy klimat i przygotują do niedzielnych obchodów dożynkowych. Jeszcze w sobotę w Wiśle rozpocznie się także impreza towarzysząca "Park z Tradycją - uchronić przed zapomnieniem". To będzie miejsce w którym będą odbywać się pokazy i warsztaty zapomnianych prac domowych. Zobaczyć będzie można np. robienie masła, sztrykowanie kopyc (skarpety z owczej wełny), dojenie krowy, młucenie cepami, czy wyrób serów owczych. Żeby przybliżyć te zapomniane czynności, wykorzystamy przestrzeń Parku Kopczyńskiego, do której zapraszamy wszystkich - mówi Katarzyna Czyż Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury. W niedzielę o godz. 13:00 rozpocznie się korowód dożynkowy, szczególnie widowiskowy punkt programu, podobnie jak wystawa sprzętu rolniczego i królików. Niedziela to także uroczystości dożynkowe w amfiteatrze im. Stanisława Hadyny oraz występ gwiazdy wieczoru - zespołu Megitza. Program wydarzeń znajdziecie tutaj.


Rowerowo na Stożku…

Nie zabraknie także sportowych atrakcji i mocny emocji. Na terenie Bike Park Stożek odbędą się 14 i 15 września 2019 Mistrzostwa Polski MTB DH - Hard Downhill League. Polecamy wydarzenie, warto wybrać się i kibicować. Zawody są niezwykle widowiskowe, zawodnicy pełni pasji i uzależnieni od adrenaliny. Z impetem i bez strachu pokonują wyboistą trasę spod szczytu Stożka w stronę dolnej stacji wyciągu krzesełkowego. Po szczegóły odsyłamy do organizatorów - te. 608 037 022.


Tradycyjnie w muzeum…

25 września 2019 odbędzie się o godz. 16.00 otwarcie unikatowego folusza w Enklawie Budownictwa Drewnianego, zbudowanego przy Muzeum Beskidzkim im. A. Podżorskiego w Wiśle. Wydarzenie uatrakcyjni koncert kapeli góralskiej "Wisła" a także degustacja potraw.


Tymczasem w Ustroniu…

Wrzesień zapowiada się także ciekawie po sąsiedzku w Ustroniu. 1 września 2019 odbędzie się 4. edycja Rajdowego Ustronia. Gratka przede wszystkim dla miłośników rajdów samochodowych i fanów czterech kółek. W tym dniu ustroński Rynek zamieni się w miejsce, gdzie odbywać się będą warsztaty, pokazy, przejazdy pokazowe, 2. Rajdowe Kryterium o Puchar Kajetana Kajetanowicza. Będą z nami m.in. Lotos Rally Team, Rally Technology, Car Speed Racing, GK Forge Rally Team, Kajetan Kajetanowicz, Dariusz Polońskim Łukasz Sitek, Szymon Żarłok, Jarek i Marcin Szeja. Szczegóły znajdziecie na stronie.

Także 1 września 2019 na terenie Kolei Linowej Czantoria odbędzie się “Piracka przygoda w Beskidach”. Jak zapewniają organizatorzy: - Wyruszamy w ostatnią wakacyjną podróż na spotkanie z piratami! Chcesz zostać pomocnikiem pirata? Przyjdź do nas 1 września, zdaj test i uzyskaj dyplom pomocnika pirata. Zadania dla przyszłych piratów: rozwiązywanie zagadek ukrytych w butelce, konkurencje sportowe, waga złota, labirynt, poddanie się wykonaniu pirackiego tatuażu, łowienie ryb, piracki tor przeszkód. Egzamin zakończy się pirackim ślubowaniem i uzyskaniem dyplomu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

7 września 2019 odbędzie się gratka dla miłośników zjazdów rowerowych w przestrzeni miejskiej - Downhill City Tour zagości w ustrońskiej dzielnicy Zawodzie. Profesjonalni rowerzyści z całej Europy zaprezentują swoje umiejętności ścigając się po stromych, wąskich uliczkach, pokonując każdą przeszkodę, która stanie im na drodze. Każdy chce być najszybszy i tylko to się liczy. Jest to także ciekawa propozycja dla kibiców. Zmagania zawodników potrwają cały dzień, a rywalizacja odbywać się będzie w 6 kategoriach. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.

Który z małych chłopców nie chciał choć przez chwilę zostać strażakiem? W Ustroniu Nierodzimiu na boisku sportowym 14 września 2019 będzie okazja podpatrzeć zmagania strażaków w akcji. Odbędą się zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z miasta Ustroń i gminy Brenna.

14 i 15 września 2019 warto skorzystać z oferty Kolei Linowej Czantoria. Po raz drugi odbędzie się Święto Dyni i Jarzębiny. W programie: jesienne warsztaty z dekorowania pierników, warsztaty plastyczne, wyjątkowe dyniowe menu, moc atrakcji i niespodzianek. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00. Szczegóły znajdziecie na stronie.

Przeszukując starocie, szukając perełek 22 września 2019 na terenie miejskiego targowiska przy ul. Brody odbędą się Skarby Stela - Ustrońskie Targi Staroci 2019. Można wyszperać naprawdę ciekawe, piękne i unikalne przedmioty.

Barbarian Race - bo świat należy do wojowników 28 i 29 września 2019 będzie się w Ustroniu działo. Zróżnicowane poziomy trudności, ponad 30 najlepszych barbarzyńskich przeszkód czyli to co miłośnicy tej formy aktywnego spędzania czasu lubią najbardziej: morderczy wycisk i dużo świetnej zabawy. W formacie Race możecie wystartować w fali Elite lub falach Open. Dodatkowo dla wszystkich uczestników, którzy pragną zdobyć ustroński Monolit Barbarian Race to ostatni krok do zdobycia tego wyjątkowego odznaczenia. A jak ktoś nie czuje się na siłach, zawsze miło jest kibicować i wesprzeć śmiałków pokonujących swoje granice. Gdzie, kiedy, jak, dowiecie się zaglądając na stronę.

Do zobaczenia na wrześniowych imprezach i wydarzenia w Wiśle i Ustroniu!


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę