Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Najbardziej magiczne miejsca w Beskidach

Ranking miejsc w Wiśle, Ustroniu, Szczyrku, Istebnej czy Cieszynie gdzie znajdziesz tajemnice moce...
O tym, że w okolicy Wisły, Ustronia, Szczyrku, Istebnej czy Cieszynie jest wiele urokliwych miejsc nikogo nie trzeba przecież przekonywać, ale o tym, że są tutaj też miejsc mniej znane, ale bardzo tajemnicze i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu, to jednak nie wszyscy wiedzą… Dlaczego tajemnicze? Bo według wielu to miejsca magiczne, gdzie siły nadprzyrodzone przeplatają się i łączą z tajemniczymi mocami. Wybraliśmy dla Was miejsca magiczne pod różnym względem, niektóre oczarują Was pięknem pod różną postacią, niektóre swą tajemniczą historią, a inne zjawiskami, które ciężko pojąć. Mamy nadzieję, że zainspiruje Was to nie tylko do odwiedzenia wszystkich tych punktów na mapie, ale również poszukiwania swoich magicznych miejsc!

Magiczne drzewo w oddali...

Magiczne drzewo na Cieńkowie…

Niewiele ponad 6 km od centrum Wisły znajduje się Stacja Narciarska Cieńków, gdzie przez cały rok działa wyciąg krzesełkowy. W pobliżu górnej stacji znajduje się Ranczo Cieńków, gdzie można skosztować kuchni regionalnej, podziwiać widok na dolinę Malinki, w oddali widać Czantorię, a także pasmo górskie prowadzące od Skrzycznego na Baranią Górę. W miejsce to można dotrzeć też swoim samochodem - ul. Cieńków 14. Przy drewnianym budynku karczmy znajduje się plac zabaw i dosłownie kilkadziesiąt metrów dalej samotne drzewo – niezwykłe... Obudowane jest podestem, na którym znajdują się ławeczki i stolik. Idealne miejsce na piknik, odpoczynek. Z tego miejsca rozciągają się niesamowite widoki na Beskidy. Szczególnie warto się tu wybrać w porze zachodu słońca. Jest romantycznie i wyciszająco, jest magicznie…
 

Pod Czarcim Kopytem…

W Ustroniu, niemalże na szczycie Równicy znajduje się Koliba pod Czarcim Kopytem (to niespełna 12 km od Wisła). Miejsce zachwyca nie tylko z uwagi na lokalizację i niezwykły widok na Czantorię i Ustroń, ale także na niezwykłą atmosferę panującą w lokalu – to trzeba zobaczyć na własne oczy. Warto zaplanować tu dłuższy pobyt i posiłek! Naprawdę w menu znajduje się wiele ciekawy propozycji nie tylko z kuchni regionalnej, ale także śląskiej. Specjalnością tej karczmy góralskiej jest pstrąg grillowany na patyku. W zimowe wieczory warto wybrać się tu na grzane wino, w okresie wiosenno-jesiennym wielu turystów i rowerzystów daje się skusić na zimne napoje i orzeźwiające piwo.


Magiczny realizm i Julian Ochorowicz

Dosłownie za ogrodzeniem naszej rezydencji, znajduje się Willa Ochorowiczówka, w której mieści się Muzeum Magicznego Realizmu. Każdy miłośnik sztuki znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ w środku poza stałymi wystawami - m.in. prezentującymi plakaty, szkice, linoryty czy cynkografie Salvadora Dali, znajdują się wystawy prezentujące współczesne malarstwo i rzeźbę. Warto zwiedzanie zacząć od piwnicy i zapoznać się z postacią Juliana Ochorowicza, ten wybitny psycholog i wynalazca, uznawany jest także za jednego z odkrywców Wisły, który nie tylko budował tu domki letniskowe, ale także zapraszał wybitne na przełomie XIX i XX w postaci - m.in. Marię Konopnicką, Władysława Reymonta, Bolesława Prusa. Wśród wiślan uznawany jest za postać co najmniej kontrowersyjną, wiele osób przypisuje mu zainteresowanie okultyzmem i zjawiskami paranormalnymi. Ochorowicz był niezwykle wszechstronnym człowiekiem, w kręgu zainteresowań którego znajdowała się telepatia, terapia hipnotyczna czy choroby psychosomatyczne. Jak to często bywa, ceniony był w świecie - przede wszystkim przez ówczesne władze francuskie, a w Polsce był niedoceniany. Na parterze Ochorowiczówki znajduje się wystawa Salvadora Dali, a także główna część obrazów z nurtu magicznego realizmu. Znajdują się tu prace m. in. Zdzisława Beksińskiego, Jakuba Różalskiego, Marcina Kołpanowicza czy Roberta Heczki. Z kolei na I piętrze zobaczyć można prace Wojtka Siudmaka i Jacka Szynkrczuka. Na miejscu istnieje możliwość zakupienia reprodukcji, albumów, miejscowych pamiątek. Naprawdę warto zarezerwować czas na wizytę w tym niezwykłym miejscu (muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-18.00). Na uwagę zasługuje także architektura muzeum, które powstało na fundamentach willi Juliana Ochorowicza.


Magiczne widoki w Istebnej i Koniakowie...

Miłośnicy zachwycających, magicznych widoków docenią panoramę 360 stopni jaka roztacza się ze szczytu Złotego Gronia w Istebnej (ok. 15,5 km od Wisły). Można podziwiać stąd krajobraz Trójwsi Beskidzkiej (Istebnej, Koniakowa, Jaworzynki), na pasmo Baraniej Góry, u stóp której początek ma królowa polskich rzek Wisła, a także na Beskid Żywiecki, a w pogodne dni także widać Tatry i słowacką Małą Fatrę. Na szczycie znajduje się restauracja i hotel. Każda pora roku i dnia jest tutaj magiczna. Kilka kilometrów dalej, w Koniakowie znajduje się szczyt Ochodzitej (ok. 19 km od Wisły). Będąc w tej okolicy nawet przyjazdem warto udać się zatrzymać i przejść spacerem na szczyt Ochodzitej, dosłownie kilkadziesiąt metrów od drogi głównej i parkingu przy karczmie Ochodzita. Jest to miejsce, gdzie od maja do września spotkać można baców i odbywa się tradycyjny wypas owiec. Miejsce to zachwyca o wschodzie i zachodzie słońca. Na uwagę zasługuje symboliczna, drewniana, rzeźbiona góralskimi motywami, brama karpacka, wpisująca to miejsce w szlak górali karpackich. Zdjęcia z tego miejsca są magiczne…


Magiczne marzenia w Szczyrku…

Na poszukiwanie niezwykłych wrażeń zapraszamy także do Szczyrku (ok. 22 km od Wisły), konkretnie do BatorArt Gallery (ul. Myśliwska 60). Galeria prezentuje sztukę współczesną, czołowych polskich i zagranicznych artystów, przede wszystkim w zakresie malarstwa, ceramiki, grafiki, rzeźby i szkła artystycznego oraz wszelkich form twórczości sztuk pięknych, które takimi są w rzeczywistości. Galeria organizuje wystawy, plenery, warsztaty artystyczne, koncerty, spotkania z ludźmi kultury i sztuki, wieczory autorskie i wiele innych działań o charakterze kulturalnym.​ Od 2011 r. Galeria, co dwa lata, organizuje największą w Polsce wystawę magicznego realizmu, czyli Magical Dreams. Wystawa przyciąga zainteresowanie artystów polskich i zagranicznych, a do udziału w niej zgłaszają się twórcy z Polski, Unii Europejskiej, Rosji i obu Ameryk. Co dwa lata Szczyrk staje się centrum sztuk magicznych, fantastycznych i nadrealistycznych. To prawdziwa gratka dla miłośników tego nurtu w malarstwie.


Magnetyczne zjawiska…

Fanów ciekawych zjawisk przyrodniczych zachęcamy do odwiedzenia Góry Żar w w Międzybrodziu Żywieckim (ok. 50 km od Wisły). We wnętrzu góry znajduje się elektrownia szczytowo-pompowa. Na szczyt można dostać się na piechotę bądź koleją linowo-terenową. Na wierzchołku góry znajduje się… jezioro. Jest to także prawdziwa mekka dla miłośników paralotni, szybowców, ale także emocji jakie towarzyszą wspinaczce w parku linowym, swoje miejsce mają tu także amatorzy downhillu, czyli ekstremalnych zjazdów na rowerze w dół. Jest tutaj też takie miejsce zwane magiczną górką (czasami również magnetyczną górką lub czarodziejską górką). To pewnego rodzaju fenomen pozornie łamiący prawa fizyki, gdzie zaparkowane samochody i inne przedmioty zdają się same poruszać pod górę. Punkt jest oznaczony w terenie oraz na mapach.


Cudowna woda…

W Szczyrku (ok 25 km od Wisły) znajduje się cudowne źródełko przy Sanktuarium przy Szczerkowej Górce. Miejsce to można odwiedzić wybierając się na wycieczkę samochodową, bądź wędrując szlakiem z Klimczoka do Szczyrku. Źródełko znajduje się na wysokości 670 m n.p.m. w kamiennej grodzie. Z miejscem tym związana jest opowieść o objawieniu Matki Bożej, do którego miało dojść 25 lipca 1894 roku. Legenda głosi, że dzieciom, które wybrały się w te okolice na grzyby, ukazała się Matka Boska, przekazując znaczenie odmawiania godzinek oraz modlitwy Anioł Pański. Obiecała, że w tym miejscu pojawi się uzdrawiające źródełko i nakazała wybudowanie klasztoru. W 1894 r. rozpoczęto budowę kaplicy, w 1940 r. obok źródełka powstała kamienna grota, w której obecnie znajduje się figura Matki Bożej, w 1953 roku ukończono budowę kościoła, nad którym opiekę sprawują salezjanie. Miejsce jest niezwykle urokliwe.


Tajemnice Piastów…

Miejscem magicznym w Cieszynie (ok. 26 km od Wisły) jest Wzgórze Zamkowe. To najstarsza część Cieszyna, znajduje się tuż przy Moście Przyjaźni łączącym Cieszyn z Czeskim Cieszynem. Na terenie wzgórza znajduje się znana z banknotu 20-złotowego rotunda, jedna z najstarszych budowli romańskich w Polsce. Panoramę obu miast znad Olzy podziwiać warto ze szczytu Wieży Piastowskiej. Przy okazji spaceru polecamy zajrzeć do herbaciarni Laja, która znajduje się na tyłach Zamku Cieszyn. Absolutnie magiczne, klimatyczne miejsce, w którym czas zwalnia, a oferowana napary są niezwykle aromatyczne. Miłośnikom wariacji na temat kawy polecamy działającą od frontu Zamku klubokawiarnię Presso. Niesamowity klimat tego miejsca udziela się każdemu, kto odwiedza to miejsce.
 

Pensjonat Wisła


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę