Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Wrześniowe wydarzenia w Beskidach.

Wrzesień 2020 w Wiśle zapowiada się ciekawe, sprawdź też co słychać w Ustroniu i Brennej.
Wrzesień to jeden z piękniejszych miesięcy w Wiśle i Beskidzie Śląskim. Lato spotyka się z jesienią, zimne poranki i wieczory ogrzewają się w ciepłe dni. Lasy zaczynają mienić się kolorami, jarzębina zachwyca soczystością czerwieni. Przy odpowiednich warunkach pogodowych także grzybiarze odnajdują cel swoich spacerów. Można przedłużyć sobie wakacyjne doznania, kiedy turystów jest już nieco mniej, jest o wiele spokojniej. Nie brakuje atrakcji. Sezon na wyjazdy wciąż jeszcze trwa. Każdy z pewnością wybierze coś dla siebie.

We wrześniu 2020 imprez w Wiśle będzie bardzo dużo.


2. Beskidzki Festiwal Podróżników, 4-6 września 2020

Jak mówią organizatorzy: Czas odczarować rok, który wielu z nas pokrzyżował plany podróżnicze i negatywnie zaskoczył. Tym razem spotkamy się w niesamowicie klimatycznym Schronisku Przysłop na Baraniej Górze! Trzy dni podróżniczego święta, śpiew, muzyka i doborowe towarzystwo! Program i szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.


Święto Miodu, Chleba i Zielin, 5 września 2020

Czas zbierania plonów. Dzień wypełnią atrakcje wśród nich kiermasz, warsztaty, koncerty. Po szczegóły odsyłamy na stronę www.wisla.pl


Lato teatralne w Villi Rubinstein, 5 września 2020

Tym razem będzie możliwość posłuchania największych przebojów Cher w wykonaniu Justyny Baran. Szczegóły i rezerwacja miejsc: tel. 601 773 333


If the kids are united fest, 5 września 2020

W schronisku na Soszowie Muzyczny festiwal – wystąpią: Pirate Rude Soundsystem, Kompromitacja, ADHD Syndrom, Skampararas, Prawda.


II Turystyczny Rajd MINI, 6 września 2020 godz. 11.00-14.00

Uczestnicy rajdu zjadą do Wisły i będzie można podziwiać samochody marki MINI na płycie rynku.
W programie m.in.:
  • wystawa klasycznych i nowoczesnych samochodów marki MINI
  • Symulacja wypadku -pokaz rozcinania auta
  • pokazy z pierwszej pomocy - P-med
  • symulator dachowania
  • symulator zderzeń
  • mobilna scena z napojami On Lemon
  • testowanie samochodów z salonu MINI Bawaria Motors
  • pokaz detailingu - Made of Iron
  • stoisko z kosmetykami samochodowymi - Motoprzygoda
 

GT Festiwal, 12-13 września 2020

W tych dnia Wisła stanie się śląską stolicą motoryzacji. Całe miasto zostanie podzielone na 9 stref wystaw (motocykle, tuning, drift, rally sprint, off-road, militaria, zabytki i e-sport), w których będzie można podziwiać różnego rodzaju pojazdy. Główna część imprezy zostanie zorganizowana w ścisłym centrum miasta. W sobotę planowany jest również koncert znanej gwiazdy w amfiteatrze Małgorzaty Ostrowskiej.

Całej imprezie będą również towarzyszyć zawody sportowe (rajd off-road, Rally Sprint, LIMBO, Car Audio, Drift) i pokazy profesjonalistów. Będzie również możliwość przejechania się na prawym fotelu z licencjonowanymi kierowcami rajdowymi. Więcej informacji znajdziecie tutaj.


Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich, 12 i 13 września 2020

Gratka dla fanów skoków narciarskich. Szczegóły znajdziecie na stronie www.wisla-malinka.com


Mistrzostwa Polski w dogtrekkingu, 19 września 2020

Niezwykła impreza dla amatorów zdobywania górskich szlaków z towarzystwie swoich czworonożnych pupili. Zawodników będzie można spotkać w różnych dolinach i na szlakach. Start i meta zlokalizowane będą na pl. Hoffa.

I Bieg Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka, 20 września 2020

Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w I Biegu Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka, który będzie miał charakter charytatywny. Dochód z opłaty wpisowej zostanie w całości przekazany jednemu potrzebującemu dziecku zamieszkującemu miasto Wisła. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.


Local Series of Downhill, 26-27 września 2020 na Skolnitym

Finałowa edycja Local Series of Downhill 2020, zawita w nowej dla serii lokalizacji – Wisła – Bike Park Skolnity! Trasy zbudowane przez jednych z największych zajawkowiczów w kraju, pełne zakręconych odcinków oraz przyjemnych skoków, idealnie dopełniają całą serię i pozwalają na huczne zakończenie sezonu w doborowym towarzystwie!

Dla zawodników spragnionych mocnych wrażeń, zorganizowane zostaną dodatkowe konkurencje, w których każdy będzie mógł pokazać swoje rowerowe skillsy, m.in. skok w dal, bunnyhop challenge, Whip contest czy losowanie szczęśliwego numerku! Więcej o wydarzeniu tutaj.


Lato teatralne w Villi Rubinstein, 26 września 2020

Kameralne widowisko wokalne będące kwintesencją broadwayowskiego musicalu. W spektaklu zabrzmią największe hity z musicalu „CHICAGO” i nie tylko… Występują: Monika Redhart i Anna Redhart. Zapisy: tel. 601 773 333.


Bike Atelier MTB Maraton 27 września 2020

Start i meta imprezy rowerowej zlokalizowane będą na pl. Hoffa. Szczegóły wydarzenia wkrótce pojawią się na stronie www.wisla.pl.


Dzień kawy i słodkości, 29 września 2020

W schronisku PTTK na Przysłopiu pod Baranią Górą obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Kawy.


Uphill w Ustroniu, 26 września 2020

To finałowe zawody międzynarodowego cyklu wyścigów w kolarstwie górskim o Puchar Euroregionu Śląsk Cieszyński- Těšínské Slezsko. Więcej na temat wydarzenia znajdziecie tutaj.


Utopcowe improwizacje w Brennej, 1 września 2020

rozpocznie się plener rzeźbiarski z udziałem artystów także ze Słowacji. Więcej o wydarzeniu znajdziecie tutaj.


5. Bieg na Bucze & marsz Nordic Walking, 5 września 2020, Brenna

Zarówno bieg jak i marsz odbędzie się na dystansie 5,75 km. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Najwięcej wrześniowych wydarzeń odbędzie w Wiśle, ale odpoczywając tutaj, warto zajrzeć do Ustronia, Brennej, czy nawet Istebnej i Szczyrku. Do zobaczenia w Beskidach!


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę