Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Wisła, Ustroń, Beskidy - wiosenne inspiracje…

Czyli najlepsze imprezy i ciekawe miejsca, których w marcu i kwietniu nie powinniście przegapić w Beskidach!
Wiosna to piękny czas w Wiśle i całych Beskidach. Przyroda budzi się do życia, wiosna przeplata się z zimą. Na stokach narciarskich trwa sezon, a w dolinach pojawiają się przebiśniegi i krokusy. Jest to czas wytchnienia od zimowych górskich atrakcji i wyczekiwania na wiosnę w pełnym rozkwicie. Na te cieplejsze i na te chłodniejsze dni mamy dla Was propozycję spędzenia czasu w okolicy Wisły.


Kalendarz imprez marzec kwieceń 2019 na plakatach

Impreza inna niż wszystkie…

Sezon narciarski w Wiśle symbolicznie kończy ZJAZD NA BYLE CZYM. Impreza odbywa się na terenie wyciągu narciarskiego Siglany, który oddalony jest od naszego obiektu dosłownie o kilkaset metrów. Imprezę zaplanowano na 17 marca na godz. 15.00. Do zjazdu dopuszczone będą tylko pojazdy własnej produkcji. Będzie można zobaczyć zapewne “udoskonalone” sanki, narty, ale także od podstaw stworzone pojazdy, większość z nich robi wrażenie. Organizatorzy apelują o solidne wykonanie sprzętów, by zdołały dojechać do mety. Jedną z konkurencji będzie zjazd na czas. Impreza ma charakter międzynarodowy, a swój udział już zapowiedzieli goście ze Słowacji. Zachęcamy zarówno do uczestnictwa jak i kibicowania. Impreza ma charakter mocno rozrywkowy. Uczestnicy nie tylko zjeżdżają na oryginalnych, pomysłowych, czasem kosmicznych pojazdach, są także ciekawie, egzotycznie i odważnie przebrani. Humory dopisują wszystkim, a impreza przekształca się w biesiadę. Zdecydowanie polecamy.


Spacer blisko zwierząt…

Miłośnikom kontaktu z przyrodą i zwierzętami polecamy wizytę w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu, w którym wiosna budzi się do życia. Atrakcja ta znajduje się na zboczu Równicy (884 m n.p.m.) oddalona jest od naszej rezydencji o niespełna 12 km. Wczesną wiosną powiększa się tu grono mieszkańców. Na świat przychodzą m.in. młode żubry. Na miejscu znajduje się cały zwierzyniec. Sarny, jelonki, kozy, przechadzają się swobodnie. Planując dokarmianie zwierząt, część je gościom dosłownie z ręki, warto w odpowiedni pokarm zaopatrzyć się w kasie biletowej. Park dla zwiedzających dostępny jest do końca marca w godz. 10.00-16.00, od kwietnia do października od godz. 09.00 do 18.00. Widowiskowe są pokazy lotów sów i innych ptaków drapieżnych. Planując wizytę w tym miejscu warto uwzględnić ten fakt. Pokazy lotów ptaków drapieżnych do końca marca odbywają się o godz. 11.00 i 14.00, od kwietnia do października o godz. 11.00, 14.00 i 16.00. Można za dodatkową opłatą sfotografować się z dostojnym orłem Reganem. Pokazy lotów sów do końca marca można oglądać tylko o godz. 12.00. Od kwietnia do końca października o godz. 12.00 i 15.00. Zawsze połączone są z prelekcją o zwyczajach tych ptaków. Z myślą o najmłodszych przygotowano tu także m.in. plac zabaw i Aleję Bajkową. Leśny Park Niespodzianek jest miejscem atrakcyjnym o każdej porze roku. Można tutaj zobaczyć też żubry, daniele, muflony, dziki, świnki, króliki. Naszym zdaniem warto ubrać wygodne buty, ponieważ ścieżki mają charakter leśny i niektóre podejścia i zejścia są dość strome.


Gwiazdy i autografy…

Już 13 kwietnia 2019 ponownie w centrum Wisły odbędzie się Bieg po Nowe Życie. Inicjatorem tego wielkiego wydarzenia jest Przemysław Saleta - znany bokser, który oddał nerkę swojej córce. Podczas imprezy, w której udział biorą znani sportowcy, aktorzy, piosenkarze, celebryci, promowana jest idea transplantologii. W sztafecie w konkurencji nordic walking, która do pokonania ma pętlę wokół centrum Wisły, biorą udział osoby po przeszczepach, a także ich dawcy. Nie tylko obecność, ale aktywność sportowa tych osób jest najlepszym dowodem, że transplantologia to jedno z najlepszych wynalazków medycyny, które ratuje życie i pozwala na nowo się nim cieszyć. Przez cały dzień udzielane są informacje na temat transplantologii, wszystko w sposób przystępny i ciekawy. Dla łowców autografów i zdjęć to wydarzenie jest nie lada gratką, imponującą ilość gwiazd można spotkać w jednym miejscu. Gwarantujemy sporo atrakcji.


Wielkanoc jakiej nie znacie…

W dniach 13 i 14 kwietnia 2019 w Ogrodzie Sztuk Janosik Art, w centrum Wisły, odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Prezentowane tam produkty będą przede wszystkim działami miejscowych rękodzielników. Będzie to okazja do nabycie oryginalnych, regionalnych, wyrobów (żadnej tandety i „chińszczyzny”). Warto przy okazji wizyty na jarmarku obejrzeć rzeźby Grzegorza Michałka, które są tam zaprezentowane. Jest to twórczość z nurtu niebanalnego Etnodesign’u, który zakorzeniony jest tutejszej kulturze ludowej i duchowej Karpat.

Wielkanoc w tym roku wypada późno, w drugiej połowie kwietnia, powinna mieć bardzo wiosenny charakter. Będzie to sprzyjać uczestnictwu w miejscowych obrzędach. Osobom, które duchowe przygotowanie do Wielkanocy chcą połączyć z kontaktem z naturą w wydaniu extreme, polecamy Ekstremalną Drogę Krzyżową wokół Trójwsi Beskidzkiej (Istebnej, Koniakowa i Jaworzynki). Do wyboru jest 5 tras, najkrótsza ma 32 km, najdłuższa 80 km. Wydarzenie ma miejsce w noc 12/13 kwietnia 2019. Więcej informacji o trasach znajdziecie na stronie internetowej.

Tym, którzy lubią niecodzienne obrzędy świąteczne polecamy Tradycyjny Pochód z Judoszem w Skoczowie (miejscowość oddalona o ok. 20 km od Wisły). Pochód ma miejsce tylko w Skoczowie i odbywa się w południe zarówno w Wielki Piątek jak i Wielką Sobotę. Obecnie kultywowany jest przez Towarzystwo Miłośników Skoczowa i miejscową Ochotniczą Straż Pożarną. Specjalne słomiane przebranie przywdziewa jeden ze strażaków i odbywa pochód - “kłania” się władzy świeckiej zatrzymując się przy Ratuszu, a także władzy kościelnej zatrzymując się przy kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w centrum Skoczowa. Judoszowi towarzyszą mieszkańcy, uderzając w specjalne klekotki. W Wielki Piątek Judosz jest symbolicznie wieszany, w Wielką Sobotę palony. W te dni w Skoczowie pije się tatarczówkę - lokalny trunek, o gorzkim smaku produkowany na bazie kłącza tataraku, który jest elementem przygotowań do Wielkanocy. Ten ciekawy obrzęd ze Śląska Cieszyńskiego jest niemal corocznie pokazywany w mediach.


Szukając wiosny na spacerze..

Wiosna w Beskidach jest piękna. Można obserwować jak przemieszcza się z dolin coraz wyżej. Żółte i fioletowe krokusy podziwiać można na wiślańskim rynku. Na szlakach szybciej można spotkać przebiśniegi. W ramach ciekawego widokowo spaceru, mniej uczęszczanego, polecamy trasę z Kubalonki przez Kozińce i zejście ul. Spacerową w kierunku centrum Wisły. Na Kubalonkę sugerujemy dojechać autobusem (Linia Wispol - kierunek Koniaków lub Jaworzynka), dalej, mijając trasy biegowe, zielonym Szlakiem na Kozińce (776 m.n.p.m.). Roztacza się stąd widok na dolinę Nowej Osady i Malinkę, a także na Głębce i Łabajów, na horyzoncie widać szczyt m.in. Stożka i Czantorii. Ulicą Spacerową można zejść do naszej rezydencji. Trasa ma ok. 6 km i na jej pokonanie potrzeba co najmniej 1,5 - 2 h. Wycieczka nie jest trudna, praktycznie cały prowadzi droga asfaltowa w dół. Piękne są tu nie tyko widoki, ale i zachody słońca o każdej porze roku.

Wisła zaprasza przez wszystkie cztery pory roku. Lato i Zima są najbardziej znane, ale i nadchodząca wiosna zapowiada się naprawdę ciekawie, warto się przekonać.


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę