Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Wiosna w Beskidach, czyli marcowe inspiracje.

Sprawdź, dlaczego w marcu warto przyjechać do Wisły.

Marzec to nieoczywisty czas na wizytę w Beskidach. Potrafi być zimowo, ale tak jak w tym roku bliżej przyrodzie już do wiosny. To także czas najniższych cen i odrobiny wytchnienia od gwaru turystów. Osobom poszukującym spokojnego wypoczynku polecamy uwadze kilka kulturalno-rozrywkowych imprez w Wiśle i najbliższej okolicy. Dla tych, którzy jeszcze chcą poszusować na nartach czy desce również znajdzie się do tego odpowiednie miejsce, z całkiem dobrymi warunkami śniegowymi.


Plakat promujący wydarzenia w Wiśle - marzec 2020

W marcu 2020 w Wiśle

W dniach 6 i 7 marca 2020 Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle zaprasza na Festiwal podróżniczo-muzyczny "Czekając na wiosnę/Jarni Ozvĕny". Pełny program znajdziecie tutaj.

8 marca 2020 świętujemy Dzień Kobiet - Babskie sprawy. Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza od godz. 14.00 do Centrum Przesiadkowego PKP (Dworzec PKP Wisła Uzdrowisko). W programie jest m.in. spotkanie ze stylistką, warsztat tworzenia kosmetyków ZERO WASTE oraz joga twarzy. Pełny program znajdziecie tutaj.

Także 8 marca 2020 Stacja Narciarska Skolnity zaprasza na Dzień Kobiet na Stoku. Na panie czeka całodniowy karnet w cenie 20 zł oraz promocyjna oferta w Karczmie na szczycie Skolnitego.
Z kolei 14 marca 2020 odbędzie się Terenowy Dzień Kobiet. Nim impreza przeniesie się na tor off-roadowy Pod Piramidą startujące załogi będzie można zobaczyć na placu Hoffa w centrum Wisły. Pełny program znajdziecie tutaj.

Także 14 i 15 marca 2020 na terenie Hotelu Stok w dolinie Jawornika odbędzie się kolejna już edycja Zielarskich Trendów - będzie to V Sympozjum Zielarskie i III Targi Zielarskie i Fototerapeutyczne. Hasłem przewodnim będzie: Moc ziół dla zdrowia, kondycji, urody. Więcej informacji o programie i wydarzeniu znajdziecie tutaj.

W dniu 15 marca 2020 na terenie Wyciągu Narciarskiego Siglany odbędzie się VI Zjazd na byle czym. Duża dawka dobrego humoru i świetnej zabawy. Więcej informacji o tym niezwykle widowiskowym wydarzeniu znajdziecie tutaj.

To już VI edycja Zjazdu na byle czym w Wiśle

Dnia 20 marca 2020 rozpocznie się IV Ogólnopolskie Forum Speleo - wyjątkowe spotkanie, gdzie w jednym miejscu możemy zebrać wszystkich ludzi połączonych wspólną pasją. W czasie Forum odbędą się wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty dotyczące m.in. eksploracji, ratownictwa, kartografii, geologii, fotografii jaskiniowej czy ochrony jaskiń. Więcej informacji znajduje się na stronie.

21 marca 2020 odbędzie się XVII Międzynarodowy Rajd Narciarsko-Pieszy “Ku źródłom Wisły”. Na uczestników czekają do wyboru 3 trasy. Meta wszystkich zaplanowana jest w Dworku Nad Wisłą. Więcej informacji o organizowanym przez wiślański oddział PTTK wydarzeniu znajdziecie tutaj.

21 marca 2020 Schronisko PTTK “Przysłop” pod Baranią Górą zaprasza na wydarzenie “To już pierwszy dzień wiosny”. Będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach robienia szmacianych i drewnianych lalek a także w symbolicznym topieniu Marzanny.

Również w marcu w Muzeum Magicznego Realizmu w Willi Ochorowiczówka będzie można podziwiać czasową wystawę malarstwa Romana Nowotarskiego. Dokładne daty wystawy niedługo znajdziecie na stronie internetowej muzeum.


Najciekawsze marcowe wydarzenia w Istebnej.

Istebna zaprasza 11 marca 2020 na warsztaty mydlarskie dla dzieci i dorosłych. Będzie to okazja do wykonania własnego mydełka, ale także poznać tajniki łączenia ziół i olejków zapachowych. Szczegóły znajdziecie tutaj.
 

Ustroń – najciekawsze marcowe wydarzenia

Z kolei w Ustroniu 14 marca 2020 odbędzie się IV edycja Zabieganej Kobiety. Do pokonania będzie trasa o długości 6,6 km. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.


Wiosna w Szczyrku – najciekawsze imprezy

Szczyrk w pierwszy weekend marca zaprasza na Festiwal Górski Wondół Challange. Od 6 marca 2020 impreza odbywać się będzie w Bielsku-Białej od godz. 18.00 w CH Gemini Park, kolejne dni od godz. 9.30 w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.

W dniach 14 i 15 marca 2020 w Szczyrku po raz drugi odbędzie się Wintergame Sport & Music Festival 2020. Podczas tego jedynego w swoim rodzaju święcie sportów zimowych i muzyki odbędzie się m.in. najdłuższy gigant w Polsce czy skitour challange. Wszystkie przydatne informacje znajdziecie tutaj.


Brenna poleca się na wiosnę.

Bogaty kalendarz wydarzeń przygotowano w Brennej. 6 marca 2020 z okazji Dnia Kobiet w Beskidzkim Domu Zielin “Przytulia” odbędzie się koncert operetkowy “Usta milczą, dusza śpiewa”. Więcej o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

7 i 8 marca 2020 odbędzie się 7. Górska Pętla UBS 12:12. To kolejna już edycja międzynarodowego 12-godzinnego górskiego biegu. Do pokonania będzie pętla o długości ok. 16 km. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.

13 marca 2020 Beskidzki Dom Zielin “Przytulia” otwiera swoje przestrzenie dla najmłodszych i zaprasza na spektakl “Cenne rady”. Dzieci poznają nowych bohaterów, którzy pokażą im, jak postępować w różnych, niebezpiecznych dla życia sytuacjach i co zrobić, żeby ich w przyszłości uniknąć. Wstęp jest bezpłatny. Początek zaplanowano na godz. 16.30.

Marzec i wiosna w Beskidach zapowiadają się na tyle ciekawie, że warto tutaj zajrzeć, na kilka dni, na weekend, czy nawet na jednodniowy TRIP! Również szlaki spacerowe górskie oraz ścieżki rowerowe zapraszają. Warto śledzić prognozy pogody, choć te długoterminowe obiecują nam wiosnę z prawdziwego zdarzenia, z dużą ilością słonecznych i ciepłych dni. Wiosna idealnie nadaje się do podróżowania w duchu SLOW TRAVEL. Po inspiracje zapraszamy także do innych wpisów na naszym blogu visitwisla.pl. 
 Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę