Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Spędzacie Święta Bożego Narodzenia w Beskidach?

To wydarzenia i atrakcje których nie możesz ominąć w Wiśle, Ustroniu i Istebnej.

Grudzień pachnie piernikowymi ciasteczkami, pomarańczą z goździkami, grzanym winem. Nastrój świąteczny udziela się podczas świątecznych jarmarków. W górach dodatkowo cieszą ośnieżone szczyty i skrzypiący pod nogami śnieg. W Wiśle i Beskidach to piękny czas. Coraz więcej turystów właśnie tu znajduje wytchnienie na finiszu roku, do czego namawiamy i Was.
 

Strefa Białych Świąt w Wiśle

Od 26 grudnia do 6 stycznia trwać będzie tzw. Stefa Białych Świąt. Jest to czas wieczorów kolęd, które odbywają się w kościołach zlokalizowanych w centrum Wisły. Wydarzenie rozpocznie się 26 grudnia o godz. 12.00, kiedy na wiślańskim rynku (Plac Hoffa oddalony jest od naszego obiektu o ok. 2 km) odbędzie się koncert orkiestry „Dobra Nowina” z Wisły. W kolejne dni program prezentuje się następująco:

27 grudnia o 17:00 w Kościele Ewangelicko – Augsburskim Ap. Piotra i Pawła w Wiśle Centrum, wystąpią uczniowie, absolwenci Społecznego Ogniska Muzycznego im. Jerzego Drozda w Wiśle oraz - gościnnie Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach.
28 grudnia o 18:00 w Kościele Rzymskokatolickim pw. Wniebowzięcia NMP w Wiśle Centrum zaprezentują się chóry parafialne z Wisły Centrum, Wisły Głębce i Wisły Jawornik.
29 grudnia o godzinie 17:00 w Kościele Ewangelicko – Augsburskim Ap. Piotra i Pawła w Wiśle Centrum wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej.
30 grudnia upłynie pod znakiem regionalnych utworów świątecznych i kolęd w wykonaniu grup: Mali Tkocze, Stejizbianki, Tkocze, Borowiczka oraz Pastuszki, którzy o godzinie 17:00 wystąpią w Kościele Ewangelicko – Augsburskim Ap. Piotra i Pawła w Wiśle Centrum.
4 stycznia 2019 roku o 18:00 w Kościele Ewangelicko – Augsburskim Ap. Piotra i Pawła w Wiśle Centrum odbędzie się koncert kolęd Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny inaugurujący Rok Stanisława Hadyny.
Również w ostatni dzień "Strefy Białych Świąt", 6 stycznia 2019 r., zapraszamy do Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego Ap. Piotra i Pawła w Wiśle Centrum na godzinę 17:00 na koncert "Muzyka polskich kompozytorów na zakończenie obchodów100 - lecia niepodległości Polski w wykonaniu Społecznego Ogniska Muzycznego oraz gości specjalnych - New Music Quartet. Na wszystkie koncerty „Strefy Białych Świąt” wstęp wolny.


Wieczór w góralskiem klimacie, a może Kulig?

Na miłośników kuligów 28 i 29 grudnia czeka Biesiada Góralska z kuligiem. Biesiada odbędzie się w Kolybie Góralskiej u Cieślarów na Kubalonce (ok. 8 km od naszej rezydencji). Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 17.00 wspólnym posiłkiem – serwowany będzie żurek w chlebie, chleb ze smalcem i ogórkiem. O nastrój zadba kapela góralska. O godz. 18.00 wystartuje kulig z pochodniami. Dorośli na Stecówce będą częstowani grzanym winem. Ok. 19.30 planowany jest powrót na Kubalonkę i dalsza biesiada w kolybie. Podawana będzie świńska kita z zasmażaną kapustą i kaszą, kołacz z serem, a także ciepłe napoje. Impreza zakończy się ok. godz. 22.00. Koszt od osoby to 100 zł. Miejsca rezerwować można pod nr tel. 501 190 540.
29 grudnia Karczma Kubalonka organizuje Wieczór Góralski. Impreza rozpoczyna się o godz. 17.00 kuligiem z pochodniami na Stecówkę. W programie jest ponadto pieczenie kiełbasek, grzane wino. O godz. 19.00 rozpocznie się Wieczór Góralski w karczmie. Cena to 150 zł od osoby. Zapisy pod nr tel. 605 088 405.
Możliwości spędzenia wieczoru z kuligiem i biesiadą w Wiśle jest więcej. Najpopularniejsze wyprawy odbywają się Doliną Białej Wisełki w Wiśle Czarnym (ok. 12 km od naszej rezydencji). Najlepiej wybrać się tu autem – dojazd drogą DW 941 do końca doliny, spod budynku OSP ruszają kuligi. Polecamy Państwa uwadze imprezy organizowane przez Anielę i Piotra Cieślarów. Z pełną ofertą kuligów i biesiad góralskich przez nich organizowanych zapoznać się możecie na stronie www.biesiady-kuligi.plbądź pod nr tel. 606 180 295.
Także Doliną Białej Wisełki odbyć można kulig „U Marioli”. Biesiada także ma miejsce w tradycyjnej drewnianej kolibie, połączona może być z pieczeniem kiełbasek, napadami zbójnickimi i góralskimi gawędami. Więcej informacji znajduje się na stronie www.kulig-wisla.eu bądź pod nr tel 501 104 378 bądź 504 058 199.
U podnóża Trzech Kopców Wiślańskich w Dolinie Gościejowa (ok. 2,5 km od naszego obiektu) także odbywają się biesiady góralskie i kuligi. Polecamy kontakt do Adama Szarca, tel. 691 845 166 bądź Jerzego Raszki tel. 503 115 685. 
Wszystkie kuligi w Wiśle w przypadku braku śniegu odbywają na „kołach” czyli zamiast sań używane są wozy. W okresie świąteczno-noworocznym cieszą się dużą popularnością, warto wcześniej dokonać rezerwacji miejsca. Kuligi odbywają się zarówno za dnia, jak i po zmroku. Wieczornym przejazdom towarzyszą pochodnie, co jest dodatkową atrakcją nie tylko dla dzieci.


Zakupy, czyli to co lubią miłośnicy Jarmarków.

Warto przy okazji pobytu w Wiśle i Rezydencji Pod Ochorowiczówką B&B zaplanować także wizytę w sąsiednim Ustroniu. Ustroński rynek oddalony jest od nas o ok. 11,5 km. Odbywa się tutaj Ustroński Jarmark Świąteczny, który potrwa do 23 grudnia. Codziennie w godz. 10.00-18.00 odbywać się będzie wyprzedaż świątecznych produktów. Na rynku w Ustroniu będzie można ponadto skosztować lokalnych specjałów, napić się grzanego wina. Dodatkowo zaplanowano:
15 grudnia: w godz. 14.00-17.00 warsztaty z wykonywania stroików, godz. 16.15-17.00 kolędowanie z Januszem Śliwką, godz. 17.00-18.15 koncert świąteczny zespołu Holeviaters.

22-23 grudnia w Ustroniu gościć będzie Muzyczny Konwój Radia Zet. Na rynku pojawi się Wawel Truck – interaktywna ciężarówka, będzie można wziąć udział w świątecznym karaoke, zakręcić Magicznym Kołem Fortuny, skorzystać z fotobudki, włączyć się w liczne konkursy i animacja. W sobotę wydarzenie odbywa się w godz. 12.00-19.00, a w niedzielę organizatorzy zapraszają w godz. 10.00-17.00.
22 grudnia w samo południe będzie się także Wielkie Gotowanie Wigilijnego Barszczu. W godz. 12.30-14.30 zaplanowano warsztaty z lepienia uszek wigilijnych. O godz. 16.00 rozpocznie się koncert świąteczny Karoliny Kidoń.

23 grudnia w godz. 15.00-15.30 koncert Estrady Ludowej „Czantoria”. O godz. 15.30 rozpocznie się koncert Estrady Regionalnej „Równica”, a o godz. 16.00 na scenie pojawi się zespół Tekla Klebetnica.

Świąteczne atrakcje czekają także w Istebnej. 9 grudnia w Base Camp Istebna (ok. 12,5 km od Rezydencji Pod Ochorowiczówką) odbędzie się paintball czyli III Mikołajkowa Gra Otwarta. Początek zabawy zaplanowano na godz. 13.00. Tego dnia obowiązuje cena promocyjna 65 zł za 300 kul. Zapisać się można telefonicznie – tel. 888 661 794.

Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu w Wiśle i u naszych sąsiadów. Zapewniamy, że w Beskidach nie sposób się nudzić. Warto już dziś zaplanować choć kilka dni wytchnienia u stóp Baraniej Góry, gdzie swój początek ma królowa polskich rzek. Okres bożonarodzeniowy u nas to gwarancja świątecznej atmosfery, relaksu i wielu wrażeń zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Wolne noclegi na Święta Bożego Narodzenia - zobacz nasz pakiet światecznyPowrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę