Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Sierpień 2020 w Wiśle i okolicy

Te imprezy i wydarzenia nie mogą umknąć Twojej uwadze!
Sierpień 2020 w Wiśle i okolicy to sporo imprez i wydarzeń.

Wakacje, wciąż są wakacje, wciąż czekamy na Was w Wiśle! Lato w pełni, polecamy uwadze beskidzkie szlaki, ale także sierpniowe propozycje sportowo-kulturalne. Gwarantujemy, każdy znajdzie coś dla siebie.


Wokół Tygodnia Kultury Beskidzkiej

Do końca sierpnia 2020 w budynku szkoły „u Niedźwiedzia” można zobaczyć wystawę czasową poświęconą plakatom Tygodnia Kultury Beskidzkiej, które corocznie promowały imprezę od 1964 roku. Komitet TKB współpracował w tym zakresie z wieloma artystami, dzięki czemu plakaty uzyskały zróżnicowany charakter.

Spacerując po centrum Wisły miejcie oczy szeroko otwarte. Na skwerze przed salą sportową im. Wiślańskich Olimpijczyków znajduje się plenerowa wystawa pt. Tydzień Kultury w obiektywie Daniela Franka.


Lato teatralne w Villi Rubinstein

8 sierpnia 2020 zapraszamy Państwa do intymnego świata Amy Winehouse. Podczas koncertu największe przeboje Amy, ale także hity Lady Gagi oraz Lany Del Rey zaśpiewa dla Państwa artystka Teatru VIS A VIS - obdarzona niezwykłym głosem o barwie ciemnego altu Wiktoria Pasierbek.
Teatr VIS A VIS to klasyczny café-theatre w stylu retro nawiązujący do teatrzyków kawiarnianych powstałych w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Paryżu, Berlinie, Zurychu i Warszawie, które stanowiły wówczas ważny nurt kultury nieoficjalnej i niekomercyjne. Informacje i rezerwacje prowadzone są telefonicznie: 601 773 333.

22 sierpnia 2020 odbędzie się Arabska noc. To muzyczna, wokalna i taneczna podróż do tajemniczej i ekscytującej krainy Orientu… W spektaklu usłyszycie Państwo największe, porywające hity muzyki arabskiej – zarówno klasyczne, jak i współczesne oraz obejrzycie zjawiskowe układy taneczne… Największe szlagiery muzyki arabskiej śpiewa Justyna Baran. Najpiękniejsze tańce orientalne tańczy Dorota Pawłowska – JASMINA. Sułtan: Łukasz Jakubowski / Jakub Palacz.

29 sierpnia 2020 zapraszamy na spektakl Higt Life. Ten recital jest wyjątkową, ekscytującą podróżą w czasie i przestrzeni do świata przedwojennych teatrzyków kawiarnianych i kabaretów… Zabrzmią największe szlagiery z tamtej epoki. Śpiewa Agnieszka Pudło.
Noc perseidów i koncert zespołu Dom o zielonych progach


Soszów

8 sierpnia 2020 przy schronisku na Soszowie odbędzie się koncert plenerowy na pięknej polanie, ilość miejsc ograniczona. Noclegi w schronisku każdy rezerwuje indywidualnie (nie obejmuje tego bilet!).


#KinoNiepodległej! Najważniejsze filmy stulecia w Wiśle

Olgierd Łukaszewicz, Krzysztof Zanussi i Łukasz Maciejewski w sobotę 8 sierpnia 2020 w Wiśle będą gośćmi pokazu arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”. Organizatorem wydarzenia jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wstęp wolny!

8 sierpnia 2020 od godz. 17:00 na plac Hoffa będzie można wspólnie obejrzeć wybrane filmy, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju polskiej kinematografii. Na pierwszy ogień - projekcja filmów animowanych „Wszystko jest liczbą” i „Schody” Stefana Schabenbecka, następnie zobaczymy mistrzowski dokument Krzysztofa Kieślowskiego „Z punktu widzenia nocnego portiera”. Po nim, o godz. 17:45 - „Sól ziemi czarnej” w reż. Kazimierza Kutza, a tuż po filmie o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie z odtwórcą głównej roli w tym filmie Olgierdem Łukaszewiczem. Kolejnym gościem będzie wybitny reżyser Krzysztof Zanussi, a tuż po spotkaniu zapraszamy na projekcję jego debiutanckiego filmu - „Struktura kryształu” (o godz. 20:45). Wszystkie spotkania poprowadzi krytyk filmowy, Łukasz Maciejewski.
Więcej informacji o filmach i wydarzeniu znajdziecie tutaj.


Akcja Przewodnik Czeka

8 sierpnia 2020 będzie okazja wspólnie z przewodnikiem PTTK zdobyć Baranią Górę (1220 m n.p.m.).
Miejsce zbiórki: PTTK ul. Lipowa 4 - godz. 8:15
Trasa: Przejazd z przystanku na ul. Olimpijskiej (godz. 8.32) na Przeł. Salmopolską. Przejście: Przeł. Salmopolska - Zielony Kopiec - Barania Góra – Schronisko na Przysłopiu – Przeł. Kubalonka
Dodatkowe informacje: Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i pokrywają ewentualne koszty przejazdów środkami komunikacji publicznej i kolejami linowymi. Możliwa zmiana przebiegu tras w zależności od warunków atmosferycznych. Więcej informacji udziela PTTK Wisła: tel. 33 855 35 60

16 sierpnia 2020 zaplanowano trasę: Przejście: Pl. B. Hoffa - Wisła Dziechcinka - Kobyla - Skała Kobyla - Stożek Wielki - Kiczory - zielonym szlakiem przez osiedle Wilcze (Izba pamięci Jerzego Kukuczki) - Istebna Bucznik (powrót autobusem).
Miejsce zbiórki: PTTK ul. Lipowa 4 - godz. 9:00
Trasa: 7h marszu
Więcej informacji udziela PTTK Wisła: tel. 33 855 35 60

22 sierpnia 2020 zapraszamy na trasę: Przejazd z Centrum Przesiadkowego do przystanku Ustroń Polana (godz. 8.30 ). Wyjazd kolejką krzesełkową na stoki Czantorii Wielkiej. Przejście: Stokłosica - Czantoria Wielka - Soszów Wielki –Stożek Wielki-Wisła Głębce
Miejsce zbiórki: PTTK ul. Lipowa 4 - godz. 8:15
Planowany czas przejścia to 8 h.
Więcej informacji udziela PTTK Wisła: tel. 33 855 35 60


Festiwal Sera na Skolnitym

Także 8 sierpnia 2020 przy górnej stacji Kolei Linowej Skolnity odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Sera Program wydarzenia:
13.00 pokazy GOPR
16.00 występ kapeli góralskiej Istebna
16.30 pokaz wyrobu sera
17.00 napad zbójnicki
17.30 warsztaty tańca zbójnickiego
18.00 występ kapeli Rajwach
18.30 koncert kapeli Pogwizdani
dodatkowo: stoiska z serami i rękodziełem, koło fortuny, kuchnia regionalna.
Więcej informacji uzyskać można pod nr tel.: +48 731 323 711.


Taneczny tydzień dla dzieci

W dniach 10-14 sierpnia 2020 w godz. 10:00-12:00 w Amfiteatrze odbywać się będą zajęcia wakacyjne "Taneczny tydzień". Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-9 lat, a udział w nich jest bezpłatny. Obowiązują zapisy w Wiślańskim Centrum Kultury tel. 602-177-262. Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.


Wisła śladami prozy Jerzego Pilcha

10 sierpnia 2020, w rocznicę urodzin niedawno zmarłego pisarza, odbędzie się spacer śladami prozy Jerzego Pilcha. Spacer zaplanowano w godz. 10.00-13.00. Miejsce zbiórki: Centrum Przesiadkowe. O godz. 17.00 zobaczyć będzie można "Film o Pilchu" reż. Adam Lewandowski w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Śniegonia. Po filmie dyskusja dot. propozycji upamiętnienia Jerzego Pilcha na terenie Wisły.
Rajdy Nordic Walking po zdrowie

W każdy wtorek sierpnia 2020 o godz. 17.00-20.00 odbywają się bezpłatne wyjścia z instruktorem Nordic Walking. Istnieje możliwość wypożyczenia kijków. Szczegóły znajdziecie na stronie: www.jonidlo.pl lub pod nr tel.: 601 340 881.


Plastyczne wtorki

Zapraszamy na letnie warsztaty "Plastyczne wtorki". Zajęcia prowadzone są w każdy wtorek w godz. 10:00-12:00 w salce Wiślańskiego Centrum Kultury (Dom Zdrojowy). Uczestnictwo bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: Wiślańskie Centrum Kultury - tel. 602-177-262.


Wycieczki po Wiśle busem

Terminy: 12,14, 19,21 sierpnia 2020
Zbiórka godz. 9:30 Zameczek Myśliwski Habsburgów

W programie:
 • Zameczek Myśliwski Habsburgów – obecna siedziba PTTK
 • Wystawa „Głuszec w lasach Beskidu Śląskiego”
 • Skocznia narciarska im. A. Małysza w Wiśle Malince
 • Mała zapora, Wylęgarnia pstrąga potokowego, Duża zapora,
 • Zamek Rezydencja Prezydenta RP na Zadnim Groniu, Przełęcz Kubalonka
 • Wiadukt w Łabajowie
Prosimy o wcześniejszą rezerwację, ilość miejsc ograniczona. Wycieczka odbędzie się przy minimum 6 uczestnikach.
Zapisy: PTTK, ul. Lipowa 4a, tel. 33/855-35-60 . Spotkanie przy PTTK ul. Lipowa 4a. (między dworcem PKP i Kościołem KK) Koszt: 55 zł od osoby. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
Cena zawiera przejazd busem, usługę przewodnicką oraz wstęp na wystawę. Czas trwania ok. 3,5 h.


Pokaz tradycyjnego wykonania i zdobienia

Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskiego w Wiśle zaprasza 12 sierpnia 2020 w godz. 10.00-12.00 na pokaz tradycyjnego wykonania i zdobienia drewnianych przedmiotów użytkowych, które poprowadzi wiślański artysta, snycerz i rzeźbiarz Jarosława Gluza. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami: 855 22 50 lub 660 151 064.
Wesołe czwartki


Wesołe czwartki

Zapraszamy na letnie warsztaty "Wesołe czwartki" - zajęcia plastyczne dla dzieci. Zajęcia będą prowadzone w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Parku Kopczyńskiego. W sierpniu: 13, 20, 27. Uczestnictwo bezpłatne. Bez zapisów. W razie deszczu animacje odbędą się w amfiteatrze.


Wieczory góralskie z muzyką na żywo

Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki zaprasza w każdy piątek na wieczory z kapelą góralską na żywo. Początek biesiady zaplanowano na godz. 19.00.


Puzzle Kultury czyli II Festiwal Sztuki Ulicznej

Po raz drugi 15 i 16 sierpnia 2020 w centrum Wisły będzie się działo. Warto dać się porwać różnym formom kulturalnych inspiracji. Szczegóły festiwalu niebawem pojawią na stronie www.wisla.pl


Wycieczka na Trzy Kopce Wiślańskie

15 i 29 sierpnia 2020 można wziąć udział w pieszej wycieczce. Do pokonania będzie trasa z Wisły Centrum przez Trzy Kopce Wiślańskie (810m.n.p.m) na Czupel. Trasa widokowa na ok. 4 h marszu, zakończona zejściem do górnej stacji kolei linowej Nowa Osada, zakończona po zjeździe wyciągiem ogniskiem przy stacji dolnej. Koszt to 50 zł/osoba dorosła i 45 zł/ dziecko. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 601 340 881.


Bieg na Stożek

Także 15 sierpnia 2020 odbędzie się impreza biegowa. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj.


FIS Grand Prix w skokach narciarskich

W dniach 21-23 sierpnia 2020 na terenie skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince odbędą się zawody indywidualne w skokach narciarskich. Do Wisły przyjadą najlepsi skoczkowie. Ruszyła już sprzedaż biletów na to wydarzenie. Z uwagi na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii w sprzedaży jest zaledwie 999 biletów. Program wydarzenia znajdziecie tutaj.


Wiślaczek Country

Muzyka country zabrzmi w Wiśle w dniach 22 i 23 sierpnia 2020, ale w nieco zmienionej formule. Jak informuje Wiślańskie Centrum Kultury: - Ze względu na obecną sytuację epidemiczną w kraju i ograniczenia w organizacji imprez masowych postanowiliśmy edycję XXI Wiślaczka Country w tradycyjnej formie przenieść na przyszły rok. Planowane są natomiast mniejsze formy, które zostaną zorganizowane w przestrzeni miasta, tak aby muzyka country i wspaniałe emocje, które wyzwala były z nami również i w tym roku. Szykujemy nowy program, który wkrótce zostanie zaprezentowany.


Dzień Przewodnika i Ratownika Górskiego

22 i 23 sierpnia 2020 Schronisko PTTK Przysłop organizuje coś, co rodziny lubią najbardziej – czyli cały dzień spędzony na wspinaczkach i zabawach w koronach drzew. A to wszystko pod czujnym okiem śmietanki beskidzkiego oddziału GOPR. Tyrolka, ścianka wspinaczkowa, kurs zasad bezpieczeństwa... w tym dniu każdy znajdzie coś dla siebie!


Koncertowe zakończenie wakacji

29 sierpnia 2020 w amfiteatrze im. S. Hadyny odbędzie się koncert kończący wakacje. Sceną zawładnie Margaret. Spędź lato z Margaret i baw się na koncertach w rytmie jej najpopularniejszych hitów oraz najnowszych piosenek. Daj się wciągnąć w pełen energii, rytmu i słońca świat laureatki nagród MTV Europe Music Awards, Eska Music Awards i Super Jedynki. Bilety dostępne są pod tym linkiem.


Po sąsiedzku w Ustroniu…

sierpnia 2020 o godz. 20.00 w amfiteatrze wystąpi Andrzej Piaseczny. Koncert odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym z wypełnieniem 50% publiczności z zachowaniem obowiązku zakrywania ust i nosa – prosimy o zapoznanie się z regulaminem imprezy. Bilety dostępne są za pośrednictwem strony www.biletyna.pl w cenie od 99 do 109 zł.


Ustroń z buta i na kole

Uroki Ustronia można odkrywać podczas bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem. Organizowane są wyprawy zarówno piesze jak i rowerowe.
8 sierpnia 2020 odbędzie się piesza wycieczka na Jelenicę
 • zbiórka w Miejskiej Informacji Turystycznej na Rynku o godzinie 9:50,
 • start z Ustrońskiego Rynku o godzinie 10:00,
 • przez Ustroń Centrum idziemy w kierunku Jelenicy,
 • przez Poniwiec schodzimy do centrum Ustronia,
 • wracamy do Ustronia na Rynek – koniec wycieczki,
 • Orientacyjny czas trwania wycieczki ok. 3 - 3,5 godziny.
9 sierpnia 2020 zaplanowano wycieczkę rowerową do Simoradza
 • zbiórka w Miejskiej Informacji Turystycznej na Rynku o godzinie 9:50
 • start z Ustrońskiego Rynku o godzinie 10:00
 • przez Bładnice i Iskrzyczyn jedziemy do Simoradza
 • przez Ochaby, Zaborze i Skoczów wracamy do Ustronia na Rynek
 • Orientacyjny czas trwania wycieczki ok. 4 - 4,5 godziny, dystans ok. 48 km

Kabaret Nowaki w programie "Za granicą żartu"

13 sierpnia 2020 o godz. 20.00 w amfiteatrze rozpocznie się wieczór z kabaretem Nowaki. Bilety można nabyć w:
- Informacja Turystyczna w Ustroniu, ul. Rynek 2
- Informacje i zamówienia 77 441 05 33 lub 698 96 94 59, lub tutaj.


Międzynarodowa Wystawa Produktów Regionalnych

Już po raz czwarty Ustroń będzie gościł w wakacyjny weekend 22, 23 sierpnia 2020 Międzynarodową Wystawę Produktów Regionalnych. Swoje produkty zaprezentują rękodzielnicy i przedsiębiorcy nie tylko z naszego regionu, ale również z Czech i Słowacji.
MIEJSCE WYSTAWY: Park Kuracyjny obok Amfiteatru

PROGRAM WYSTAWY:
 • wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w sobotę 22 sierpnia 2020 już od godz. 9:00
 • uroczyste otwarcie Wystawy
 • degustacja regionalnych produktów spożywczych i napojów
 • promocyjna sprzedaż produktów regionalnych i rękodzieła, prezentacje rękodzielnicze,
 • konkursy (na najlepszy regionalny produkt spożywczy, na najciekawszy produkt regionalny)
 • koncerty zespołów regionalnych
 • prezentacje maszyn rolniczych
 • uroczystość zamknięcia wystawy i ogłoszenie wyników konkursów - sobota 22 sierpnia 2020 godz. 18:00
 • część nieoficjalna Wystawy
Wystawa w tym roku organizowana jest w ramach Dni Ustronia i Ustrońskich Dożynek.


Downhill City Tour

Downhill City Tour 2020 odbędą się w dniu 29 sierpnia 2020. Fani dwóch kółek zaplanujcie już dziś tę datę w kalendarzach, bo w tym roku Organizatorzy planują stworzyć edycję, jakiej jeszcze nie było!
Zachęcamy do obserwowania internetowej imprezy i profilu Facebooka


Plaża Open powraca

7-9 sierpnia 2020 w Cieszynie (ok. 25 km od Wisły) odbywać się będzie Grand Prix w siatkówce plażowej. Rozgrywki można obejrzeć na terenie kąpieliska miejskiego, na boisku pod Wałką, a także na rynku.


Wakacyjne Kadry czyli kino plenerowe

Co piątek o godz. 21.30 na cieszyńskim rynku można oddać się filmowo-letniej atmosferze. Wszystko za sprawą kina plenerowego. Wyświetlane są zarówno filmy polskie jak i zagraniczne. Pełną rozpiskę znajdziecie tutaj.


Kino na granicy

W nieco zmienionej formule, w zmienionym terminie, ale odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia 2020 Przegląd Filmowy “Kino na granicy”. Poza ofertą filmową, ciekawe będą także spotkania literackie. Zainteresowanych odsyłamy na stronę.

Bogatą ofertę wydarzeń dla dzieci, ale także dla miłośników ziół i osób nastawionych na aktywne spędzanie czasu w terenie ma Gmina Brenna. Polecamy uwadze ich kalendarium sierpniowych wydarzeń.

Zachęcamy do odwiedzania strony Wisły i stron naszych sąsiadów. Z pewnością znajdziecie tam inspiracje, jak ciekawie spędzić czas w naszych stronach!


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę