Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Sierpień 2019 w Wiśle i okolicy – Najciekawsze imprezy i wydarzenia

Druga połowa wakacji w Beskidach zapowiada się ciekawie. Warto już dziś pomyśleć o rezerwacji miejsca i zajrzeć tutaj choć na kilka dni.
Na przełomie lipca i sierpnia odbywa się tradycyjnie Tydzień Kultury Beskidzkiej, o którym szerzej pisaliśmy w poprzednim wpisie (znajdziecie go tutaj). Ale to nie koniec ciekawych wydarzeń u stóp Baraniej Góry, to dopiero półmetek wakacji 2019. Dlaczego warto wybrać się w te strony akurat w sierpniu? Przekonajcie się sami!


Sporo wydarzy się w Wiśle...

Miłośników piwa z pewnością zainteresuje Górski Festiwal Piwa, który w dniach 10 i 11 sierpnia 2019 odbędzie się w schronisku na Przysłopiu pod Baranią Górą. Będzie można połączyć przyjemne z jeszcze przyjemniejszym… Duży wybór piw, szczególnie czeskich, ale i przysmaków piwoszy, a przy okazji możliwość wybrania się na najwyższą górę w naszym mieście - Baranią Górę, która ma 1220 m n.p.m. i właśnie stąd wypływają najważniejsze źródła rzeki Wisły. Ze schroniska to ok. godzina marszu.

Także 10 i 11 sierpnia 2019 odbędzie się na terenie górnej stacji Kolei Linowej Skolnity w centrum Wisły - III Międzynarodowa Noc Zbójników. Wioska zbójnicka zostanie otwarta w sobotę o godz. 11.00, o 14.00 należy spodziewać się napadu zbójników, w programie są także zbójnickie zabawy, prelekcje, pokaz produkcji sera. Po godz. 19.00 zapłonie tradycyjne ognisko - watra, a później będzie biesiada z kapelą góralską. Z kolei w niedzielę, wioska zbójnicka otworzy się o godz. 10.00. Napad zbójników przewidziany jest ok. godz. 13.00, wydarzenie zakończy się ok. godz. 17.30. Pełny program znajdziecie na stronie internetowej.

Także w weekend 10 i 11 sierpnia 2019 znajdzie się coś dla miłośników skoków narciarskich. Na skoczni im. Adama Małysza będą gościć zawodnicy startujący w Pucharze Kontynentalnym, który stanowi drugą ligę dla Pucharu Świata. W sobotę sportowe zmagania rozpoczną się treningiem o godz. 15.00. Pierwszą serię konkursową zaplanowano na godz. 17.00. Z kolei w niedzielę skoczkowie na skoczni pojawią się przed południem, o godz. 10.00 będzie oficjalny trening, godzinę później początek zawodów. Bilety będzie można nabyć na miejscu przed konkursami. Kibicowanie biało-czerwony obowiązkowe!

14 sierpnia 2019 w wiślańskim amfiteatrze, a wcześniej, bo 3 sierpnia 2019 w ustrońskim, wystąpi Kortez. Po kilkumiesięcznej przerwie Kortez zagra w lipcu i sierpniu 20 koncertów. 15 z nich odbędzie się w ramach Holiday Tour i głównie obejmować będzie letnie amfiteatry. Na program koncertów złożą się piosenki pochodzące z płyt: "Bumerang", "Mój dom" a także z wydawnictw uzupełniających dyskografię Korteza. Letnie koncerty promuje nowa piosenka zatytułowana "Doskonały dzień". Kortezowi na scenie towarzyszyć będzie zespół w składzie: Jacek Lachowicz, Krzysztof Domański, Lesław Matecki, Robert Kretzschmar. Bilety można kupić za pośrednictwem tej strony internetowej.

17 sierpnia 2019 na terenie Kolei Linowej Skolnity odbędzie się Bitwa o Samotną Górę. Gra jest propozycją dla miłośników Hobbita, Tolkiena i gatunku fantasy, skierowana dla wszystkich pasjonatów dobrej zabawy, a w szczególności dla rodzin z dziećmi. Rywalizacja będzie odbywać się w dwóch kategoriach: Familijnej i Open. Początek zaplanowano na godz. 10.00. Podczas gry uczestnicy zmierzą się z Nazghulem, spróbują treningu krasnoludzkich i elfickich umiejętności jak rzut toporkiem, strzelanie z łuku czy walki na równoważni. Gościem specjalnym prosto z Gondoru będzie Regimentarz Artylerii Brackiej Domu Radziwiłłów, który odda salwę z armat i hakownic. Poza startem w samej grze będzie mnóstwo różnych atrakcji, na które organizatorzy zapraszają nie tylko miłośników fantasy: strefa gier fantasy i RPG (namiot na placu Hoffa), konkurs z nagrodami na najlepszy strój fantasy, zdjęcia z bohaterami z Hobbita - Fotobudka Brodacki, konkurencje rycerskie na górnej stacji Skolnity, strzelnica oraz mini turniej piłkarski pod egidą T.S. Podbeskidzie i kiermasz ciast.

XX Wiślaczek Country w tym roku odbędzie się w weekend 24 i 25 sierpnia 2019. Imprezę, w sobotę, o godz. 15.00 na pl. Hoffa, otworzy widowiskowy i głośny korowód w stylu western. Później impreza przeniesie się do amfiteatru im. Stanisława Hadyny, gdzie do godz. 22.00 będzie można posłuchać koncertów muzyki country. Na scenie pojawią się m .in.: Music Road Pilots – (Holandia), Stevie Simpson (Wielka Brytania), Tomasz Szwed, Droga na Ostrołękę, Honky Tonk Brothers, oraz Zespół taneczny CROCK14 (Czechy). Koncerty odbędą się w ramach imprezy biletowanej. Cena wstępu to 10 zł / osoby. Wejście bezpłatne mają zapewnione: np. dzieci do lat 14. Bilety do nabycia po 4 sierpnia w Wiślańskim Centrum Kultury. Z kolei w niedzielę, muzyka country zdominuje amfiteatr wiślański od godz. 16.00. Wystąpią: Bluegrass Comeback (Czechy), Trojak Street Combo i Whiskey River. Udział w koncertach niedzielnych jest bezpłatny. Przy okazji imprezy na wislańskim rynku pojawią się sprzedawcy motocyklowych akcesoriów, będzie można nabyć m.in. kapelusze, bandanki, ale i odzież skórzaną.

24 sierpnia 2019 w schronisku na Przysłopiu pod Baranią Górą odbędzie się Dzień Przewodnika i Ratownika Górskiego. Wraz z ratownikami GOPR-u organizatorzy zapraszają na imprezę skierowaną do rodzin. Główne atrakcje to zjazd tyrolką, wspinaczka na linach.

Wakacje zakończą Dni Wisły. W dniach 30.08-1.09.2019 warto być z nami. Świętowanie rozpocznie piątkowy występ Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”, gwiazdą sobotniego programu będzie zespół Demono. Szczegółowy program wkrótce na stronie internetowej.

W te wakacje polecamy też waszej uwadze wystawę czasową malarstwa Krzysztofa Heksel, którą w dniach 11.08 – 06.09.2019 będziecie mogli podziwiać w Muzeum Magicznego Realizmu w Willi Ochorowiczówka w Wiśle. To miejsce warto odwiedzić również aby przybliżyć sobie postać Juliana Ochorowicza, ale i zobaczyć prace Salvadora Dali (to twarz tego artysty posłużyła do stworzeni maski, która dziś jest bardzo popularna w serialu Netflix’a pod tytułem „Dom z Papieru”).


A tymczasem w Ustroniu…

Sierpień zapowiada się niezwykle ciekawie także u naszych sąsiadów, w Ustroniu. 10 sierpnia 2019 odbędzie się XIV edycja Mistrzostw w Podawaniu Baraniny i Święto Baraniny w siedzibie firmy RM GASTRO oraz na ustrońskim Rynku. Będzie smacznie, regionalnie, nie zabraknie także muzyki i możliwości biesiadowania. Pełny program wydarzenia znajdziecie tutaj.

15 sierpnia 2019 przy górnej stacji Kolei Linowej Czantoria odbędzie się Eksplozja Kolorów. Będzie radośnie, kolorowo, spontanicznie. Każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł poczuć się jak dziecko. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00. Przewidziano wiele atrakcji i niespodzianek. Udział jest bezpłatny. Szczegóły znajdziecie tutaj. Tego samego dnia na terenie Kolei Linowej Czantoria odbędą się warsztaty lizakowe. Te kreatywne zajęcia dla osób w każdym wieku zapewniają niepowtarzalną możliwość przeniesienia się do krainy dziecięcych marzeń i wykonania słodkości uwielbianej przez wszystkich – lizaków!

17 sierpnia 2019 już po raz 29. spod Karczmy Góralskiej przy ul. Nadrzecznej w Ustroniu wystartuje Romantyczny Bieg Parami. Śmiałkowie pokonają trasę około 3100 m. trzymając się za ręce. Wystartować może każdy, a klasyfikacja prowadzona jest na podstawie sumy lat w parze. Po biegu czeka nas rozdanie nagród i zabawa w karczmie przy góralskiej muzyce. Wyścig rozpocznie się o godz. 19.30. Zapisy będą możliwe od godz. 16.30 - 19:15.

Od 16 do 18 sierpnia 2019 trwać będą Dni Ustronia i Dożynki. Tradycyjnie impreza rozpoczyna się „ustróńskim torgiem” (Ustrońskim targiem), gdzie oprócz produktów regionalnych można posłuchać kapel góralskich. Nie zabraknie także akcentów współczesnych połączonych z aktywnym trybem życia, co zaoferuje ustroński rynek prezentujący szereg koncertów odbywających się podczas piątkowego popołudnia. Sobota to 3. Międzynarodowa Wystawa Produktów Regionalnych, gdzie będzie można skosztować pysznych wyrobów i zakupić rękodzieło z całego regionu, a niedziela to czas ustrońskich Dożynek. Niebawem dokładny program pojawi się tutaj.


Ciekawie w Brennej…

W pierwszy weekend sierpnia (03.08.2019) odbędą się 9. Mistrzostwa Drwali Beskidzkich w w Parku Turystyki, w centrum Brennej. Ciekaw impreza, przewidziano rożne konkurencje oraz występy kapel góralskich.

W sobotnie popołudnie, 10 sierpnia 2019 o godzinie 17.00 rozpocznie są koncert, którego gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska.
Dokładne programy tych i innych imprez odbywających się w Brennej znajdźcie na stronie internetowej.


Siła tradycji z Trójwsi Beskidzkiej, czyli Istebna, Koniaków, Jaworzynka...

Miłośnikom folkloru i regionalizmu szczególnie polecamy Dni Koronki Koniakowskiej, które odbędą się w dniach 15-18 sierpnia 2019. To doroczne organizowane z wielkim rozmachem święto najsłynniejszego rękodzieła wywodzącego się z Trójwsi, a więc koronki koniakowskiej. Podczas dotychczasowych edycji między innymi odsłonięto w centrum Koniakowa mural stworzony przez artystkę street artu Ne Spoon, czy też po raz pierwszy pokazano Największą Koronkę Koniakowską Świata. W programie wydarzenia nie brakuje ciekawych warsztatów rękodzieła, wystaw koronek, występów muzycznych oraz konkursów z nagrodami. Dniom Koronki towarzyszy pokaz mody, podczas którego zobaczymy, jak niezwykłe kreacje stworzyć można z koronki koniakowskiej. Całość wydarzenia odbywa się w centrum Koniakowa. Szczegóły tegorocznej edycji znajdziecie tutaj.


Warsztaty kulinarne w Szczyrku…

Magda Górnisiewicz autorka bloga Up Your Life zaprasza na inspirujące warsztaty “Kulinarna droga do dobrego samopoczucia”, podczas których będzie inspirować do rozpieszczania siebie poprzez zdrową kuchnię. Poznacie tajniki kuchni Up Your Life, która pobudzi zmysły, doda energii i sprawi, że będziecie emanować blaskiem. Dowiecie się, jak wyczarować energetyzujące drugie śniadanie z chrupiących i aromatycznych zbóż, nasion i orzechów. Wtórować im będą orzeźwiające jogurty oraz soczyste owoce, dojrzewające w promieniach sierpniowego słońca. Nauczycie się, jak bez przepisu i bez stresu przyrządzać zdrowe drugie śniadania, które smakują obłędnie i wyglądają zjawiskowo. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń! Warsztaty odbędą się w kameralnych grupach w Przestrzeni Twórczej BeskidartS​. I termin: 6 sierpnia 2019, godzina 17.30, II termin: 20 sierpnia 2019, godzina 17.30.


Nieco dalej w Bielsku-Białej..

15 sierpnia 2019 będzie można posłuchać artystów z różnych stron muzycznego świata, a także pomóc. Koncert dla Stana to spontaniczna reakcja przyjaciół Turnieju Tenisowego Artystów w Jaworzu. Stan Borys gościł podczas imprezy rok temu, grał i śpiewał. Teraz potrzebuje wsparcia i środków na rehabilitację po udarze. Koncert odbędzie się w Domu Muzyki w Bielsku Białej. Bilety w cenie 80 zł są już w sprzedaży. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.

25 sierpnia 2019 na terenie Pod Dębowcem (Bielsko-Biała) odbędzie się Pożegnanie Lata. Na scenie pojawi się Michał Szpak i zespół Perfect. Początek koncertów zaplanowano na godz. 18.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zachęcamy do śledzenia stron beskidzkich miejscowości turystycznych, gdzie na bieżąco pojawiają się szczegóły wakacyjnych imprez i wydarzeń. Jeśli zainspirowaliśmy Was do przyjazdu w Beskidy w sierpniu to bardzo nas to cieszy! Warto wybrać się na kilka dni, a wolnych miejsc noclegowych z dnia na dzień jest coraz mniej, trzeba się spieszyć z rezerwacją. Najwiekszy wybór wolnych miejsc noclegowy w Wiśle, można znaleść tutaj.


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę