Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Lipiec 2020 – imprezy i wydarzenia w Beskidach

Sprawdź, co dzieje w Wiśle, Ustroniu, Brennej, czy Cieszynie w lipcu 2020!

Czas kwarantanny (albo jak niektórzy wolą Lock Down), pozmieniał nasze plany i zredukował potrzeby do minimum, ale głód podróży, zmiany krajobrazu, odkrywania nowego pozostał, albo i nawet jest jeszcze większy. Wakacji na szczęście nikt nie odwołał... Choć wciąż żyjemy w stanie epidemii i obowiązują wszędzie konkretne obostrzenia, to warto zadbać o siebie i zaplanować choć kilka dni odpoczynku. Wiele imprez jest przesuniętych w czasie, bądź zmieniona jest ich formuła. Złagodzenie obostrzeń pozwala na organizację zarówno imprez sportowych jak i kulturalnych, co z coraz większą dozą śmiałości powraca. Wisła i okoliczne miejscowości polecają się Waszej uwadze!

 

Atrakcyjne imprezy i wydarzenia w Wiśle - Lipiec 2020
 

WISŁA

 

Akcja „Przewodnik czeka” w Wiśle

Tradycyjnie już z myślą o turystach indywidualnych, co tydzień można poznawać wiślańskie szczyty i doliny z przewodnikiem. Akcję prowadzi wspólnie wiślański oddział PTTK i Urząd Miejski w Wiśle. Więcej informacji udziela PTTK Wisła - tel. 33 855 35 60.
 • 12 lipca 2020 zaplanowano 4h spacer po Wiśle “Śladami historii”.
 • 18 lipca 2020 planowana jest 7h wyprawa na Czantorię i zejście przez Soszów do centrum Wisły.
 • 26 lipca 2020 przygotowano 6h wycieczkę na Stożek przez Soszów i zejście do Wisły Głębce.
 

8. Bieg o Wiślańską Krykę

W dniu 11 lipca 2020 Bieg o Wiślańską Krykę (Kryka w gwarze beskidzkiej to laska). Jest to bieg górski na trasie o długości 13 km, limit czasu wynosi 4h. Na tej samej trasie zostaną również przeprowadzone zawody z kijami Nordic Walking. Szczegóły dotyczące m.in. zapisów znajdziecie tutaj.


Wiślańska Akademia Biegowa

We wszystkie weekendy lipca i sierpnia odbywają się zajęcia dla miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. W planie są 4 treningi, w sumie 10 h różnych form aktywności - jazda na nartorolkach lub rolkach, górskie wycieczki Nordic Walking, imitacje kroków narciarskich, szeroko pojęte ćwiczenia rozwojowe i wzmacniające. Wszystko wieńczy biesiada przy ognisku i wspólne pieczenie kiełbasy. Szczegółów dowiecie się dzwoniąc pod nr tel. 601 340 881.


Z myślą o najmłodszych

Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza na letnie warsztaty "Plastyczne wtorki". Zajęcia będą prowadzone w każdy wtorek w godz. 10:00-12:00 w salce Wiślańskiego Centrum Kultury (Dom Zdrojowy). W lipcu: 7, 21, 28. Uczestnictwo bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w Wiślańskim Centrum Kultury - tel. 602 177 262

Także Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza na letnie warsztaty "Wesołe czwartki". Zajęcia będą prowadzone w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Parku Kopczyńskiego. W lipcu: 9, 16, 23, 30. Uczestnictwo bezpłatne. Bez zapisów. W razie deszczu animacje odbędą się w amfiteatrze. Więcej informacji uzyskacie pod nr tel. 602 177 262.


Letni park rozrywki dla dzieci i dorosłych

11- 12 lipca 2020, 18-19 lipca 2020, 25-26 lipca 2020 na terenie Kolei Linowej Nowa Osada będzie można całą rodziną aktywnie spędzić czas. Propozycja zakłada m.in. przejażdżki samochodem terenowym lub quadem, kula zorbing, zjazd na monsterrollerach (górskie hulajnogi), mini zamki dla dzieci, ścieżki rowerowe, edukacyjna grę leśną, gastronomię. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.


Koncertowo na Skolnitym

Wieczór z muzyką na żywo 11 lipca 2020, ale także 18 lipca 2020 i 25 lipca 2020 odbędzie się także przy górnej stacji kolei linowej Skolnity. Początek zabawy zaplanowano na godz. 17.00. Więcej informacji uzyskacie na www.skolnity.pl.


Lato teatralne w Villi Rubinstein

Tradycyjnie już w wakacyjne soboty Villa Rubinstein prowadząca także restaurację zaprasza na rozśpiewane i roztańczone, kameralne widowisko muzyczne, złożone z największych szlagierów wokalnych oraz zapierających dech w piersiach, energetycznych układów tanecznych. Śpiew: Magdalena Różowicz. Taniec rewiowy: Agnieszka Libera. Taniec orientalny: Oliwia Rolnicka. Początek godz. 19.00. Rezerwacja miejsca i zakup biletów, tel. 601 773 333.
 • 11 lipca 2020 - Sen nocy letniej,
 • 18 lipca 2020 - Summertime,
 • 25 lipca 2020 - Al Capone Crime Story.

Muzyczne Wieczory Widokowe

Z kolei w Hotelu pod Jedlami ,11 lipca 2020 o godz. 19.00 rozpocznie się koncert duetu znakomitych artystów: Kuba Fedak oraz Łukasz Owczynnikow. Obaj Panowie są muzykami Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, rozsmakowanej w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Usłyszymy niesamowity instrument, jakim jest wibrafon, w połączeniu z głębokim brzmieniem kontrabasu. Wstęp bezpłatny. Więcej informacji uzyskacie pod nr tel. 33 856 47 20.


Mała prywatka PRL-u

Wiślańskie Centrum Kultury na 12 lipca 2020 postanowiło w nieco zmienionej formule, ale jednak zorganizować Prywatkę PRL-u. Zostanie jednak skrócona do jednego dnia i zorganizowana na Pl. B. Hoffa. Mimo to nie zabraknie atrakcji retro i świetnej zabawy. Więcej szczegółów tutaj.


IV Terenowy Dzień Kobiet - Podejście Drugie 18 lipca 2020

IV Terenowy Dzień Kobiet to kolejna edycja tej imprezy o charakterze rodzinnym z elementami rywalizacji (konkursy), a dla spragnionych mocniejszych wrażeń będzie udostępniony tor OFF ROAD Pod Piramidą. Jest to impreza skierowana przede wszystkim do pań i ich rodzin. Organizatorzy zapraszają również ‘’Lożę szyderców ‘’ czyli załogi męskie (warunkiem uczestnictwa jest damskie przebranie). Szczegóły znajdziecie tutaj.


Plener rzeźbiarski “Legendy w drzewie zaklęte”

W dniach 24-26 lipca 2020 na terenie łąki przy Bulwarze Księżycowym w centrum Wisły odbędzie się plener rzeźbiarski. Organizatorem jest Wiślańskie Centrum Kultury. Niebawem na stronie www.wisla.pl pojawią się szczegóły dotyczące wydarzenia.


70-lecie Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Wisła

Na 24 lipca 2020 zaplanowano otwarcie wystawy zorganizowanej przez Wiślańskie Centrum Kultury z okazji jubileuszu Zespołu Wisła.


57. Tydzień Kultury Beskidzkiej - Trwamy w Tradycji

Zaplanowane w dniach 25 lipca do 2 sierpnia 2020 jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie odbędzie się, z uwagi na stan epidemii organizatorzy podjęli decyzję o zmienionej formule imprezy. Hasłem przewodnim będzie „Trwajmy w tradycji”. Wydarzenie tradycyjnie potrwa 9 dni. Ponownie przekonamy się, jak mocno góralski folklor łączy ludzi. Tym razem spotkamy się przede wszystkim w Internecie, ale nie tylko…
Z pewnością widzowie będą mogli wygodnie rozsiąść się w fotelu, aby przez 9 dni oglądać na profilu facebook’owym TKB albo kanale You Tube rozmaite materiały filmowe, również transmitowane na żywo. Planowane są liczne koncerty, zarówno zupełnie nowe, jak i archiwalne, oraz warsztaty, pokaz strojów, reportaże, gotowanie na polanie, wywiady z ludźmi TKB. Pomysłów jest mnóstwo. Można się więc spodziewać wielu ciekawostek, które m.in. ukazują festiwalowe kulisy. W Wiśle zaplanowano weekendowe wydarzenia kulturalne. Warto 25-26 lipca 2020 oraz 1 i 2 sierpnia 2020 odwiedzić zarówno rynek jak i do amfiteatr. Szczegóły niebawem pojawią się na stronie www.wisla.pl.


Wystawa malarstwa Romana Nowotarskiego

Przez cały lipiec 2020 w Muzeum Magicznego Realizmu w Willi Ochorowiczówką można podziwiać wystawę Romana Nowotarskiego. Jego obrazy są ozdobą śląskich kolekcji muzealnych i kolekcji prywatnych. Obrazy artysty to obsesyjna wizja pejzażu ogołoconego z ludzi, pejzażu dzielnic robotniczych fabrycznych miast powstałych w XIX wieku, zatopionych w gęstym nostalgicznym kolorycie. Wizja ta wzrusza i budzi refleksje głębsze, dotykające egzystencjalnej warstwy życia.


Pol'And Rock Festiwal na Soszowie

W dniach 30 lipca - 1 sierpnia 2020 na terenie Schroniska Soszów będą transmitowane audycje i koncerty ze studia Pol'and'Rock Festiwal. Będzie utworzone specjalne miasteczko namiotowe. Szczegóły można uzyskać pod nr tel. 33 855 85 16.

W Wakacyjne weekendy warto na spacer wybrać się na Pętlę Cienkowską, która to jest ponownie otwarta. Dwie koleje linowe na Cieńków oraz Skocznię w Malince serdecznie zapraszają. Więcej przeczytacie o tym w naszym wpisie o szlakach spacerowych

 

BRENNA

 


Ziołowe wtorki

Jednym z ciekawszych miejsc na terenie Gminy Brenna jest Beskidzki Dom Zielin Przytulia. 7 lipca 2020 będzie można odbyć spacer po „Przytuliowym” Herbarium, gdzie zebrane są rośliny stosowane niegdyś przez górali beskidzkich do wytwarzania lekarstw i praktyk magicznych. Można tu zobaczyć „na żywo” i nauczyć się rozpoznawania najpopularniejszych rodzimych ziół, zapoznając się z ich właściwościami leczniczymi. Ilość miejsc jest ograniczona. Rezerwacja telefoniczna możliwa jest pod numerem 33 400 00 21.
 • 14 lipca 2020 zaplanowano Ziołowy Receptariusz
 • 21 lipca 2020 - Aromaterapia
 • 28 lipca 2020 - Czarodziejskie zioła

Zabawowe Środy

Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna zaprasza dzieci i młodzież na spotkania z animatorem i konferansjerem - Szymonem Pilchem. „Zabawowe Środy” to aktywna, kreatywna i wesoła forma spędzenia środowego popołudnia. Zajęcia odbywają się w Brennej w Parku Turystyki od godziny 17.30, obowiązuje wstęp wolny.
 • 8 lipca 2020 – „Teatralna gimnastyka”,
 • 15 lipca 2020 – „Kuglarska przygoda”,
 • 22 lipca 2020 – „Olimpiada dla każdego, czyli szybciej, wyżej i dalej”,
 • 29 lipca 2020 – „Taneczne popołudnie”,

Czwartki na warsztat

Beskidzki Dom Zielin Przytuli ma 9 lipca 2020 propozycję warsztatów dla początkujących zielarzy. Będzie można stworzyć własne zielniki z najpopularniejszymi roślinami leczniczymi. Nauczyć się rozpoznawać zioła i tworzyć osobisty podręcznik ich zastosowania. Ze względu na limit uczestników, na warsztaty obowiązują zapisy. Rezerwację można zrobić telefonicznie pod numerem tel.: 33 400 00 21 Koszt warsztatów to 20 zł.
 • 16 lipca 2020 będzie można samodzielnie wykonać domowe kosmetyki
 • 23 lipca 2020 podczas warsztatów będą wypełniane ziołowe słoiki.

Plenerowy Teatr dla Dzieci

W Parku Turystyki w Brennej w każdy piątek wakacji organizowane są plenerowe spektakle dla dzieci. Warto rodzinnie zaplanować wizytę w tym miejscu od godz. 16.00.
 • 10 lipca 2020 - będzie można obejrzeć “Trzy świnki”
 • 17 lipca 2020 - “Kot i Karolina”
 • 24 lipca 2020 - “Ciekawska Królewna”
 • 31 lipca 2020 - “U Cioci Wandy”.

Wycieczki górskie z przewodnikiem

Także w Brennej organizowane są cykliczne wycieczki z przewodnikiem. Udział w nich jest bezpłatny. Ubezpieczenie NNW każdy organizuje we własnym zakresie. Zapisy odbywają się w Informacji Turystycznej - Brenna, ul. Wyzwolenia 77 (Tel. kontaktowy 33 858 69 71).
 • 11 lipca planowana jest wycieczka górska szlakiem myśliwskim na Błatnią
 • 18 lipca Szlakiem II wojny światowej na Równicę
 • 25 lipca na Trzy Kopce Wiślańskie.

Letnie Koncerty Kameralne

Ośrodek Promocji, Kultury I Sportu Gminy Brenna, Parafie Rzymskokatolickie z terenu Gminy Brenna oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska Brenna-Górki zapraszają na Letnie Koncerty Kameralne. Na wszystkie koncerty obowiązuje wstęp wolny.
 • Koncert Drugi - 12 lipca 2020, godz. 17:30, Kościół Św. Jana Chrzciciela W Brennej Centrum, Jacek Szymański (Gdańsk) – tenor, Katarzyna Olszewska (Gdańsk/Kartuzy) – organy. W programie m.in.: J. S. Bach, A. Stradella, F. Durante, J. Haydn
 • Koncert Trzeci - 19 lipca 2020, godz. 18:00, Kościół Ojców Franciszkanów W Górkach Wielkich, Anna Utmańczyk (Bielsko-Biała) – altówka, Tomasz Barcik (Żywiec) – organy. W programie: J. S. Bach, L. Boëllmann, improwizacje organowe
 • Koncert Czwarty - 26 lipca 2020, godz. 17:00, Kościół Wszystkich Świętych W Górkach Wielkich, Julia Rafalska (Warszawa) – mezzosopran, Paweł Seligman (Brenna/Cieszyn) – organy. W programie m.in.: J. S. Bach, W. Gomez, G. Young

Nocne warsztaty z nietoperzem

Gmina Brenna to miejsce wyjątkowe pod względem przyrodniczym. Jednym z jej atutów jest to, że zamieszkuje ją kilkanaście gatunków nietoperzy. Uwadze polecamy "Nocne warsztaty z nietoperzem". Po zmroku za pomocą detektorów ultradźwiękowych będzie można nasłuchiwać nocne ssaki i spróbować rozpoznać przynależność nadlatującego nietoperza do konkretnego gatunku!
 • 31 lipca 2020r. – godz. 20.00 - Kościół pw. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich (ul. Pod Zebrzydkę 6);
 • 17 lipiec 2020r. – godz. 20:10 - Dwór Kossaków w Górkach Wielkich (ul. Stary Dwór 4).

Mistrzostwa Górali w koszeniu łąki

Tradycyjnie w wakacje, w tym roku 19 lipca 2020, na terenie agroturystyki U Gazdy w Brennej odbędą się Mistrzostwa Górali w koszeniu łąki. Polecamy uwadze wydarzenie, można kibicować, ale także spróbować swoich sił. Przy okazji pobiesiadować. Po szczegóły odsyłamy na stronę www.brenna.org.pl.


Wyprawa do tajemniczego świata jaskiń

Gmina Brenna to teren w większości górzysty, gdzie występują liczne jaskinie zbudowane ze skał fliszu karpackiego. Jaskinie te są zimowym schronieniem nietoperzy, gdzie hibernują (zapadają w sen zimowy). Późną jesienią wszystkie nietoperze opuszczają letnie kryjówki i wylatują do pobliskich jaskiń. Aby przybliżyć zimowe kryjówki nietoperzy uwadze polecamy wycieczki górskie do jednej z jaskiń, która znajduje się na terenie Gminy Brenna - jaskinia w Trzech Kopcach.

Terminy wycieczek:
 • 10 lipca 2020r.
 • 24 lipca 2020r.
Zbiórka: 9:00 - Obserwatorium Nietoperzy w Brennej (ul. Górecka 224). Konieczna rezerwacja miejsc: Informacja Turystyczna w Brennej (tel. 33 8586 971).
 

USTROŃ

 

Koncertowo pod Równicą

Miłośnicy koncertów z pewnością docenią fakt, że w ustrońskim amfiteatrze pojawią się popularne na polskiej scenie muzycznej gwiazdy.
10 lipca 2020 odbędzie się koncert Krzysztofa Zalewskiego, a 18 lipca 2020 Darii Zawiałow. Szczegóły znajdziecie na stronie www.ustron.pl


CIESZYN


Cieszyn z przewodnikiem

Przewodnik czeka także w stolicy powiatu - Cieszynie. Bezpłatne zwiedzanie Cieszyna z przewodnikiem w każdą niedzielę od godz. 14.00. Zbiórka: Punkt Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn, ul. Zamkowa 3c. Dodatkowe informacje: Cieszyńskie Centrum Informacji, ul. Rynek 1, tel. 33 479 42 48, mci@um.cieszyn.pl. Wycieczki odbywają się w lipcowe niedziele, 12.07, 19.07, 26.07.2020


Kino plenerowe na rynku

Po raz 15. Odbywa się Festiwal Wakacyjne Kadry. Na cieszyńskim rynku w każdy piątek wakacji o godz. 21.30 prezentowany będzie film. Można rozsiąść się na pufie albo leżaku, skorzystać z oferty ogródków letniskowych. Repertuar filmowy na stronie cieszyn.pl
Kalendarz wydarzeń cały czas jest aktualizowany.

Chcecie być na bieżąco, zaglądajcie na strony poszczególnych miast: www.wisla.pl, www.ustron.pl, www.brenna.org.pl, www.cieszyn.pl
Lipiec 2020 pomimo pandemii Covid-19 zapowiada się bardzo atrakcyjnie, dlatego serdecznie zapraszamy Was w Beskidy, to idealne miejsce by spędzić tegoroczne wakacje.

Wakacje w Wiśle noclegi tylko w Rezydencji Pod Ochorowiczówką


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę