Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Lipiec 2019 w Wiśle i okolicy

Sprawdź co się wydarzy – Lista najciekawszych imprez i wydarzeń.

Wakacje w Wiśle trwają już na całego. Beskidy to świetna opcja dla miłośników aktywnego spędzenia czasu blisko natury, ale nie brakuje także propozycji dla osób, którzy wolą spędzać wakacje w inny sposób. Co szykuje się w lipcu w Wiśle, Ustroniu, Brennej? Oto wybrane propozycje, które nam szczególnie się spodobały.
 

Plakaty najciekawszych wydarzeń w lipcu 2019 w Wiśle, Ustroniu i Brennej.

Dla miłośników psów…

W dniach od 5 do 7 lipca 2019 na terenie Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich START w Wiśle (przy ulicy Olimpijskiej 1) odbędzie się I. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Przez trzy kolejne dni pierwszego lipcowego weekendu, na kilkunastu ringach konkurować o najwyższe tytuły będą psy nie tylko z Polski, ale również z niemal całej Europy. Organizatorzy spodziewają się, że zaprezentowanych zostanie około 2000 psów z 250 ras. Każdego dnia wystawy odbywać się będą Konkursy Młodego Prezentera, w których to swoimi umiejętnościami w prezentowaniu psów pochwalą się dzieci i młodzież od 9 do 18 roku życia. Ocena psów w ringach będzie przebiegała codziennie od godziny 10.00 do 14.30 – konkurencje finałowe od godziny 15.00 do 17.00. Warto odwiedzić w tych dniach ośrodek “Start”, to gratka nie tylko dla hodowców, ale także miłośników czworonogów.


Piknik w leśnym stylu…

W dniach 6-7 lipca 2019 w centrum Wisły, na terenie Amfiteatru im. Stanisława Hadyny oraz Parku Kopczyńskiego odbędzie się XX. Piknik Ekologiczno-Leśny. W sobotni wieczór będzie można wysłuchać koncertu zespołu Elektryczne Gitary. Nie zabraknie myśliwskich akcentów, potraw w dziczyzną w roli głównej. Warto zaglądać na stronę www.wisla.pl, gdzie organizatorzy na bieżąco aktualizują program wydarzenia.


Rowerowy maraton…

Road Maraton Pętla Beskidzka ponownie zagości w Wiśle, tym razem 6 i 7 lipca 2019. Biuro zawodów oraz start po raz pierwszy odbędzie się w urokliwej, zacisznej dolinie Białej Wisełki (Wisła Czarne), u stóp Baraniej Góry, skąd wypływa rzeka Wisła! Tradycją już pozostają 1 lub 2 Pętle do wyboru + jazda indywidualna na czas (uphill) doliną Czarnej Wisełki. Zachęcamy do kibicowania!


1200 km brzegiem Wisły…

W sobotę 6 lipca 2019 w Wiśle rozpocznie się II. Ultramaraton rowerowy Wisła 1200, uczestnicy do pokonania mają 1200 km od źródeł Wisły pod Baranią Górą do jej ujścia w Gdańsku. Zachęcamy do kibicowania. Uczestnicy na pokonanie trasy mają zaledwie 200 godzin. Na stronie www.wisla1200.pl można będzie obserwować ich jazdę, ponieważ każdy będzie wyposażony w nadajnik GPS. RMW1200 to mozolny, kolarski wysiłek i pokonywanie własnych słabości bez wsparcia z zewnątrz.

Magiczne malarstwo…
W sobotę 6 lipca 2019 o godzinie 17.00 w Willi Ochorowiczówka odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jakuba Gniadzika. Tę nietuzinkową wystawę można będzie oglądać w Muzeum Magicznego Realizmu do końca lipca 2019.Odwiedzając to miejsce warto poznać sylwetkę niecodziennej postaci, jaką był Julian Ochorowicz.


Rodzinnie i rowerowo…

W niedziele, 7 lipca 2019 roku zapraszamy na oficjalne otwarcie pierwszej familijnej trasy rowerowej w centrum Wisły, na terenie ośrodka Skolnity Ski & Bike. Będzie można skorzystać z darmowego wyjazdu koleją linową i przetestować rowery marki Merida. Imprez odbędzie się w godzinach 10.00 – 18.00.


Jak dobrze mieć sąsiada…

W dniach 13-14 lipca 2019 w centrum Wisły odbędzie się Święto Sąsiada. Podczas wydarzenia zaplanowano wiele zabaw oraz rozgrywek dla rodzin, znajomych, przyjaciół, sąsiadów. Impreza jest kontynuacją projektu "Wisła - Jabłonków - jesteśmy blisko siebie" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Szczegóły programu przeczytacie tutaj.


Biegiem po krykę…

Są tu miłośnicy biegania? Bieg górski o Wiślańską Krykę po wiślańskich szlakach odbędzie się 13 lipca 2019. Start biegu o dystansie 13 km zaplanowano na godz. 10.00 z wiślańskiego rynku, gdzie zlokalizowana będzie także meta. Zawodnicy będą startowali na trasę co 30 sekund. Dodatkowo zostaną przeprowadzone zawody Nordic Walking na tej samej trasie. Jeśli sami nie czujecie się na siłach, by wystartować, zawsze warto wesprzeć uczestników na starcie bądź trasie.


Skoki narciarskie na światowym poziomie...

Tradycyjnie już Wisła gościć będzie najlepszych skoczków, tym razem podczas zmagań na igielicie. To właśnie w naszej miejscowości rozpocznie się tegoroczna edycja FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Warto wybrać się w dniach 19-21 lipca 2019 na skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Bilety na konkursy można nabyć na portalu www.kupbilet.pl, na miejscu zakupić będzie można bilet na kwalifikacje. Dla łowców autografów gratką jest tradycyjne już wręczenie numerów startowych. Wydarzenie odbędzie się w centrum Wisły w piątek 19.07.2019 o godzinie 19.30 i wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy Program edycja FIS Grand Prix w skokach narciarskich 2019 w Wiśle:

Piątek 19.07.2019

  • Odprawa techniczna kierowników drużyn – godzina 12.00
  • trening oficjalny (2 serie) – godzina 16.30
  • Kwalifikacje – godzina 18.00
  • Ceremonia rozdania numerów startowych, w centrum Wisły – godzina 19.30

Sobota 20.07.2019

  • Seria próbna - godzina 19:15
  • pierwsza seria konkursowa (konkurs drużynowy) – godzina 19:15
  • Seria finałowa oraz ceremonia wręczenia nagród

Niedziela 21.07.2019

  • Seria próbna - godzina 16:30
  • Pierwsza seria konkursowa (konkurs indywidualny) - godzina 17:30
  • Seria finałowa oraz ceremonia wręczenia nagród


Na folkową nutę...

W dnia 27.07 – 4.08.2019 w Wiśle odbędzie się 56. Tydzień Kultury Beskidzkiej. Ta tradycyjna impreza przyciąga corocznie tłumy turystów. Przez 9 dni będziemy oglądali wiele koncertów i występów zespołów folklorystycznych nie tylko z Polski, ale i wielu zakątków Świata. Więcej o tej imprezie przeczytacie na naszym blogu wkrótce.


Tymczasem w Ustroniu…

Także u naszych sąsiadów w Ustroniu można ciekawie spędzić czas. Rynek Smaków, czyli wakacje z food trackami - to gratka dla miłośników kulinariów z mocnym akcentem na slow food. Wakacje, góry, pyszne jedzenie i słońce - połączenie idealne. Na ustrońskim rynku food trucki gościć będą w dniach 5-7 lipca 2019. W piątek i sobotę w godz. 12.00-22.00, w niedzielę w godz. 12.00 - 20.00. Poza jedzeniem na mieszkańców i turystów czekać będzie muzyka, a także atrakcje i warsztaty dla dzieci.


W wojskowym stylu…

20 i 21 lipca 2019 odbędzie się 10. Military Festival, tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem “Jesteśmy 20 lat w NATO”. Wydarzenia odbędą się w ustrońskim parku i amfiteatrze. Niezwykłe widowisko zapowiada się 20 lipca o godzinie 16.20 kiedy wyruszy przemarsz z rynku do amfiteatru wraz z pojazdami wojskowymi. Pełny program wydarzenia znajduje się na stronie wydarzenia.


Gwiazdy i planety z Czantorii…

21 lipca w godz. 11.00 - 14.00 na terenie Kolei Linowej Czantoria gościć będzie Mobilne Planetarium. Takiej atrakcji jeszcze u nas nie było. Czy może być coś bardziej fascynującego niż podziwianie kosmosu na górskim szczycie z pięknym widokiem na Beskidy?. Pokaz astronomiczny ma za zadanie zaszczepić wśród dzieci i młodzieży chęć poszerzania wiedzy o otaczającym nas Wszechświecie. Pokaz przeniesie uczestników w niezwykłą podróż do świata astronomii.


W sąsiedniej Brennej

Na terenie Parku Turystyki (ul. Malinowa 2b) odbędzie się Dni Dawnych Kultur, w ramach których zaplanowano:
5 lipca 2019 - „O demonach słowiańskich”
Od godz. 21:00: - opowieści, baśnie, legendy, podania, muzyka i śpiew w wykonaniu grupy „Karawana Opowieści” przy wspólnym ognisku.
6 i 7 lipca 2019 - „Codzienność w Słowiańskiej Wiosce”
od godz.10:00: prezentacje strojów historycznych, pokazy rzemiosła, inscenizacje, konkursy sprawnościowe, walki wojów, pokazy wczesnośredniowiecznej musztry, życie w obozie oraz zabawy historyczne w wykonaniu Bielskiej Drużyny Najemnej „Svantevit” - grupa rekonstrukcji historycznej.
„Folk średniowieczny”
6 lipca, godz. 15:30 oraz 7 lipca godz. 13:00 i 15:00 - koncerty folku średniowiecznego w wykonaniu zespołu „Dziwoludy” z Wrocławia.


Na metalową nutę…

Ponadto 6 lipca 2019 o godz. 18.00 w Brennej rozpocznie się Słowiańska Noc Folk Metalowa. W tegorocznej edycji swój zobaczymy zespoły m. in.: Bucovina – Rumunia, Silent Stream Of Godless Elegy – Czechy, Velesar – Polska, Radogost – Polska, Aether - Polska , Alphayn – Austria.


Kosiarze na start…

XIII Mistrzostwa Górali Karpackich w Koszeniu Łąki to impreza przyciągająca wielu turystów, a także mieszkańców okolicy. Odbędzie się 13 lipca 2019 od 13.00. Mistrzostwa odbywają się w gospodarstwie agroturystycznym „U Gazdy” w Brennej (ul. Malinka 5).
W programie: koszenie łąki kosą ręczną, toczenie bali siana, wspinanie się na pal oraz dojenie krowy. Będzie to okazja do skosztowania regionalnej kuchni, posłuchania kapeli góralskiej, pobawienia się podczas wieczornego festynu.

Lipcowe lato w Beskidach zapowiada się naprawdę ciekawie, zaplanowane wydarzenia będą doskonałym uzupełnieniem atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc, których nie można pominąć odwiedzając okolicę Wisły. Więcej o imprezach znajdziecie na stronach: www.wisla.plwww.ustron.pl; www.brenna.org.pl. Do zobaczenia w Wiśle i okolicy! Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę