Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Jesienne imprezy i wydarzenia w Beskidach

Czyli lista najważniejszych imprez w październiku i listopadzie 2019 w Wiśle, Ustroniu, Brennej, Istebnej, Cieszynie i Bielsku – Białej.
No i mamy jesień! Czas kiedy w Beskidach jest pięknie… Drzewa mienią się niezliczonymi kolorami liści, z drzew spadają kasztany i żołędzie, a lasy są pełne pachnących grzybów. To doskonały czas na chwilę wytchnienia, na spokojniejszy odpoczynek, bez tłumów. To idealny czas na długie spacery, ale i wycieczki górskie piesze i rowerowe. W październiku i listopadzie w Wiśle i okolicy czeka nas też wiele ciekawych imprez i wydarzeń, których nie warto pominąć, dlatego też planując jesienny wyjazd warto wziąć pod uwagę kalendarz imprez w okolicy.


Kalendarze imprez w Wiśle i Ustroniu można bezpłatnie otrzymać w każdym punkcie Informacji Turystycznej w Beskidach.

Październik i listopad 2019 w Wiśle

Miłośników fotografii zapraszamy do Wiślańskiego Centrum Kultury (Rynek - pl. Hoffa). W godzinach pracy WCK ( tj. od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00) na wystawę fotografii Marka Krakowskiego. 4 października 2019 o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy pt. “Góra, łunochód i pies”. To zbiór niezwykłych fotografii, które powstały jako zapis codziennych, zatrzymanych w kadrze, spotkań. Wstęp na wystawę jest wolny.

W dniu 5 października 2019 na terenie amfiteatru im. Stanisława Hadyny i Parku Kopczyńskiego, w centrum miasta, odbędzie się po raz 9. Piknik Spadochroniarski. To gratka nie tylko dla fanów skoków spadochronowych ale przede wszystkim dla całych rodzin. Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj.

Atrakcją nie tylko dla miłośników zwierząt będzie IV Beskidzka wystawa królików rasowych. Zainteresowanym polecamy zapisać w kalendarzu datę: 11-13 października 2019. Wystawa będzie czynna w piątek w godzinach 12:00 - 18:00, w sobotę w godzinach 8:00 - 18:00 oraz w niedzielę w godzinach 8:00 - 16:00. Bilety będą do nabycia przy wejściu. W sobotę, 12 października, o godzinie 16:00 odbędzie się koncert Kapeli Zwyrtni. Wydarzenie będzie się odbywać na wiślańskim rynku.

Od 8 października 2019 w Willi Ochorowiczówka, w Muzeum Magicznego Realizmu będzie można podziwiać wystawę czasową wielkiego nieobecnego - Edwarda Dwurnika pt. Miasta. Artysta niedawno zmarł, a jego prace będzie można oglądać do 8 listopada 2019. W listopadzie również zagości kolejna wystawa czasowa, a szczegóły pojawią się niebawem na facebook’owym profilu muzeum, link tutaj.

W dniu 12 października 2019 na Stożku zobaczymy zmagania rowerzystów w ramach imprezy Uphill Stożek 2019. Impreza jest bardzo widowiskowa, dlatego zapraszamy do kibicowania. Impreza Uphill Stożek odbywa się w ramach kategorii kolarstwa górskiego - jazda indywidualna na czas pod górę. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora.

Nocny OFF ROAD po beskidzkich trasach? Czemu nie! A właściwie tak! Nocne wilki - terenowy rajd przeprawowy zaplanowano na 26 października 2019. Start odbędzie się w centrum miasta na pl. Hoffa. Odwiedzajcie stronę www.wisla.pl niebawem pojawią się szczegóły tego wydarzenia!

Miłośnicy biegów górskich i Nordic Walking powinni zacząć szlifować formę. W dniach 9-11 listopada 2019 odbędzie się kolejna VI edycja Górskiej Przygody. Tradycyjnie już start i meta, a także miasteczko zawodów, zlokalizowane będą w pobliżu skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malice.Biegacze będą mieli do pokonania 17 km trasy, urozmaiconej zarówno pod względem widokowym, jak i technicznym, natomiast zawodnicy Nordic Walking będą rywalizować na 12,5 km pętli. Nie zapomniano także o najmłodszych, którzy tradycyjnie startują w „Małej Górskiej Przygodzie” wokół Hotelu Podium, gdzie mają do pokonania około 400 m trasy. Każdy uczestnik, bez względu na wiek, na mecie otrzyma pamiątkowy medal za ukończenie zawodów. Więcej informacji tutaj.

Jesienne niebo potrafi zachwycać. Będzie okazja się o tym przekonać 11 listopada 2019. Na zboczu Jarzębatej w ośrodku Pod Piramidą będzie obserwatorium prezentujące tranzyt Merkurego na tle Słońca. Szczegóły wydarzenia wkrótce, znajdziecie tutaj.

Ponownie sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się w Wiśle. Fanów tego sportu zapraszamy na skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince w dniach 22-24 listopada 2019. Więcej informacji o programie i zakupie biletów znajdziecie na stronie www.wisla-malinka.com. W czasie weekendu ze skokami narciarskimi na wiślańskim rynku będzie strefa kibica, a łowców autografów serdecznie zapraszamy do wiślańskiego amfiteatru w wieczór po sesji kwalifikacyjnej na uroczyste wręczenie numerów starterowych, które stało się już tradycją w Wiśle. Więcej informacji będzie można znaleźć na stronie wisla.pl.


Ustrońskie inspiracje…

Oktoberfest zagości w barze Utropek. Na miłośników piwa w dniach 11-13 października 2019 czekać będzie nie tylko ten trunek ale także więcej atrakcji. Będzie to okazja do biesiadowania, zabawy przy muzyce, a także smakowania. Mile widziane są stroje w bawarskim stylu.

15 października o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury “Prażakówka” będzie można posłuchać muzyki klasycznej podanej w lekkiej, dowcipnej aranżacji. Tego dnia w Ustroniu gościć będzie Grupa Mocarta i zaprezentuje zarówno swoje najlepsze utwory jak i najnowsze kompozycje. Koncert odbędzie się w ramach XX Ustrońskiej Jesieni Muzycznej.
W ramach tej samej imprezy 26 października 2019 o godz. 18.00 będzie można posłuchać Trzech Tenorów. Zawsze przy pełnej widowni artyści przez blisko 2 godziny bawią, cieszą serca i ucho a przede wszystkim przekazują tyle dobrej energii, że starcza jej na długi, jesienno–zimowy czas.
Z kolei 3 listopada 2019 o godz. 18.00 odbędzie się koncert znanego pianisty jezzowego Adama Makowicza.
Z kolei 8 listopada o godz. 18.00 rozpocznie się koncert zespołu Dzień Dobry. Ich koncert przebiegnie pod hasłem „Osiecka, Młynarski, Stachura”.
15 listopada 2019 będzie można posłuchac piosenek Anny German - artystki o anielskim głosie w wykonaniu aktorki Teatru Polskiego w Bielsku Białej Marty Gzowskiej-Sawickiej (alt!) oraz zespołu Art Music Trio. Więcej informacji o Ustrońskiej Jesieni Muzycznej można znaleźć na stronie www MCK Prażakówka, po tym linkiem.

21 października 2019 odbędzie się 17. Święto drzewa dla klimatu. Kolej Linowa Czantoria przełączyła się do tegorocznej edycji i już 21 października wraz z dziećmi z ustrońskich szkół będziemy sadzić drzewa i krzewy. Akcja połączona będzie z warsztatami edukacyjnymi, podczas których uczestnicy zbudują budki lęgowe dla owadów zapylających. Po szczegóły odsyłamy na stronę www.czantoria.net.

Po raz 30. odbędzie się Bieg Legionów. Imprezę zaplanowano na 9 listopada 2019. Po szczegóły zachęcamy do odwiedzin na stronie internetowej.

16 listopada 2019 odbędzie się Piekło Czantorii - jeden z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce – błoto, deszcz, śnieg, zimno, ciemność, mgły, mokre i śliskie kamienie, korzenie i liście, strome podejścia i niebezpieczne zbiegi a to wszystko w masywie Czantorii. Warto uczestniczyć, ale ze względu na widowiskowość zapraszamy też do kibicowania. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie.


Siła tradycji w Istebnej

Fanom tradycyjnych instrumentów muzycznych polecamy niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się 19 października 2019 o godz. 18.00 na terenie Ośrodka Narciarskiego Złoty Groń. Będzie Spotkanie Gajdoszy i Dudziarzy. Impreza będzie mieć charakter międzynarodowy, pojawią się muzycy z Beskidów, Tatr, z Czech i Słowacji. Będzie to okazja do wspólnego muzykowania i biesiadowania. Na spotkanie obowiązuje wstęp wolny.

2 listopada 2019 warto wybrać się na Istebniańskie Zaduszki. W tym roku poświęcone będą postaci Jerzego Kukuczki w 30 rocznicę śmierci himalaisty, który to pochodził z tej beskidzkiej miejscowości. Szczegóły wydarzenia pojawią się wkrótce. Polecamy uwadze profil facebookowy stowarzyszenia “Na Groniach”, organizatora.


Brenna blisko natury

W Brennej, jednej z miejscowości Beskidzkiej 5, znajdziecie wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia przy okazji wizyty w Wiśle i okolicy. Jednym z nich jest Beskidzki Dom Zielin “Przytulia” (ul. Wyzwolenia 69). 4 października 2019 będzie możliwość dowiedzieć się czegoś więcej o grzybach. W wszystko w ramach cyklu Spotkania z zielarką.

18 października 2019 o godz. 19.00 w Przytuli będzie można zobaczyć spektakl “Ptaki” o dwóch najważniejszych sprawach, które dotykają nas przez całe życie - o prostej potrzebie posiadania przy sobie drugiego człowieka, który rozumie nasze życie i nasze wybory oraz o wewnętrznym pożądaniu wolności - wyjścia poza ramy, które nas na co dzień ograniczają, a których istnienia możemy zupełnie się nie spodziewać.

Jesień to także czas przygotowywania przetworów na zimę. Jednym z najzdrowszych jest kiszona kapusta. 25 października 2019 o godz. 18.00 odbędzie się Kiszyni kapusty w beczce. Dawniej w każdym domu na zimę kisiło się kapustę, dziś wygląda to inaczej, dlatego ta impreza może dla wielu okazać się czym zupełnie nowym, Zapraszamy do Brennej.


Zajrzyj także do Cieszyna

Dawna stolica Księstwa Cieszyńskiego, aktualnie miasto powiatowe, często określane jako “mały Wiedeń” to Cieszyn. Tu warto nie tylko spędzić czas na spacerowaniu i odkrywaniu atrakcji miejskich. Dużo się dzieje także kulturalnie, szczególnie muzycznie.

Fanów sportów zimowych, do których zalicza się m.in. jazdę na łyżwach, z pewnością ucieszy fakt, że 7 października 2019 w hali sportowo-widowiskowej (ul. Sportowa 1) lodowisko rozpocznie sezon. A 12 października 2019 odbędzie się impreza dedykowana rodzinom z dziećmi “Witaj w świecie lodu”.

17 października 2019 w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbędzie się koncert z okazji 101 rocznicy Powołania Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego. Gościem wieczoru będzie Kasia Moś. Wiecej informacji tutaj.

27 października 2019 na deskach cieszyńskiego teatru pojawi się Michał Szpak. Więcej informacji tutaj.

Miłośników kabaretu Ani Mru Mru z pewnością zainteresuje fakt, że pojawią się w Cieszynie, w teatrze Adama Mickiewicza, 9 listopada 2019 z programem “CIRQUE DE VOLAILLE”. Szczegóły tutaj.


Tymczasem w Bielsku-Białej

Planując pobyt w Beskidach warto zapuścić się nieco dalej, do Bielska-Białej. Miejsc do zabawy i rozrywki jest tu sporo.

Oktoberfest na bielskim Rynku zagości po raz pierwszy i od razu na trzy dni. Imprezę zaplanowano w dniach 4-6 października 2019. Na płycie Rynku staną grille, ławo-stoły, bar z nalewakami oraz zadaszona scena z miejscem dla zespołów, które w tych dniach zagrają swoje koncerty. W programie trzydniowej uczty bawarskiej przewidziano m.in. trzy gatunki oktoberfest’owego piwa sprowadzanego wprost z Bawarii, specjalne bawarskie menu z grilla, tradycyjne kufle, koncerty zespołów tyrolskich - Kwaśnica Bavarian Show oraz Bayerock, a także odpowiednie dekoracje oraz konkursy z nagrodami.

A gdyby tak spędzić Andrzejki w klubie Klimat? Zapraszamy na 5 godzin zabawy w klimacie “wesela” z góralskim zespołem Baciary. Trochę pop’u, rocka, biesiady, trochę disco polo, trochę muzycki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że Baciary osiągnęli sukces. Więcej szczegół na temat imprezy tutaj.

Jesień jazzowa im. Tomasza Stańko to jedna z najważniejszych jazzowych imprez w kraju. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-17 listopada 2019. Pełny program wydarzenia znajdziecie tutaj.

Jesień to doskonały czas na krótsze i dłuższe odwiedziny okolicy Beskidów. Wisła, Ustroń, Istebna, Brenna, a nawet Cieszyn i Bielsko Biała prócz swych codziennych atrakcji przygotowały wiele wydarzeń i imprez, na które warto się wybrać. Zapraszamy jesienią w góry!


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę