Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Jak majówka 2019 to tylko w Beskidach!

Wisła, Ustroń, Szczyrk, Brenna, Istebna, czyli to czego nie możesz przegapić w długi weekend majowy.
Majówka 2019 może być naprawdę długim urlopem. Wystarczy wziąć 3 dni wolnego w pracy, by odpoczywać aż 10 dni. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie mieli dla Was propozycji na spędzenie ciekawie czasu w naszej Wiśle i okolicy. Jesteśmy pewni, każdy znajdzie coś dla siebie na terenie Beskidzkiej5, ale i też w Cieszynie, czy Bielsku-Białej.


Dużo imprez podczas majówki 2019 w Beskidach

Coś dla kinomaniaków, czyli Trójstyk kulturowy w Cieszynie…

Po raz 21. W Cieszynie (polskim) i Czeskim Cieszynie, zaledwie 26 km od Wisły, odbywać się będzie Kino na Granicy - przegląd filmowy prezentujący polskie, czeskie i słowackie kino. Często to jedyna okazja, by zobaczyć filmowe propozycje naszych sąsiadów w wersji kinowej. To także jedna z nielicznych kinowych imprez, gdzie gwiazdy i widzowie, twórcy i odbiorcy, spotykają się i integrują, nie ma zadęcia, dystansu, są rozmowy oficjalne, przed lub po filmowe, ale także przy piwie i na ulicy. Wśród tegorocznych gości z Polski są m.in.: Jacek Braciak, Jacek Borcuch, Jowita Budniak, Marcin Dorociński, Kinga Dębska, Małgorzata Foremniak, Marek Koterski, Maria Sadowska, Bartłomiej Topa. Ważną częścią wydarzenia są wystawy - m.in. prezentującą zdjęcia z filmu “Zimna wojna”. Atrakcją są ogólnodostępne, wieczorne (zaczynają się o godz. 21.00) pokazy plenerowe nad Olzą. W tym roku zobaczyć będzie można: 28.04 – "Ogród Luizy” reż. Maciej Wojtyszko, 29.04 – „Łada światem” reż. Michał Fulier, 30.04 – "Postrzyżyny" reż. Jiri Menzel. Całość doznań artystycznych dopełniają muzyczne wieczory w klimatycznej scenerii Wzgórza Zamkowego i terenu Browaru Zamkowego. Pełny program projekcji filmowych jak i imprez towarzyszących znajdziecie na tutaj.


Z myślą o rodzinach z dziećmi…

1 maja 2019 na pl. Hoffa, w centrum Wisły, odbędzie się Smerfowe popołudnie. W programie są: warsztaty plastyczne i nie tylko, animacje z eksperymentami fizykochemicznymi “Naukowe Show” a także teatrzyk “Bajkowy Świat Smerfów”. Wydarzenie rozpocznie się w samo południe.

2 maja 2019 w sąsiednim Ustroniu, niespełna 13 km od naszego obiektu, odbędzie się EKO popołudnie. Impreza, podczas której dzieci i młodzież zaproszeni są do udziału w warsztatach, pokazach, zabawach i animacjach "Eko-zakręceni" zorganizowanych przez Fabrykę Kreatywności. Organizatorzy zapraszają do udziału także w spektaklu teatralnym pt. "Bajka o księciu i złym smogu" w wykonaniu aktorów Teatru Gry i Ludzie z Katowic.

Także w Ustroniu, 3 maja 2019, przy górnej stacji Kolei Linowej Czantoria, odbędzie można poznać tajemnice pszczelego ula. Będzie można zajrzeć do ula i dowiedzieć się, jak powstaje miód. Zajęcia odbywają się przy otwartych ulach, a dzieci uczestniczą w typowych pracach pszczelarskich z udziałem żywych owadów. W trakcie warsztatów omówiony zostanie proces zapylania roślin, zasady bezpieczeństwa, sprzęt pszczelarski, otworzone zostaną ule, uczestnicy sprawdzą gdzie są: nakrop, miód, poszyty miód, pyłek, pierzga oraz jaja, larwy, poczwarek, trutni, robotnic oraz matki. Zajęcia poprowadzi Łukasz Przybył z Pszczelarium Katowice. Warsztaty odbędą się w dwóch grupach: godz. 11:00 - 12:30 oraz godz. 12:30 - 14:00- obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca i wypełnienie niezbędnych dokumentów!

Także 3 maja 2019 na wiślańskim rynku zaplanowano w godz. 13.00 - 15.00 dla dzieci “Narodowe malowanie”. Od godz. 15.00 na scenie pojawi się utalentowana wiślańska młodzież z zespołów: “Strange” i “Polandia”.

4 maja 2019 w centrum Wisły, na terenie Kolei Linowej Skolnity, odbędzie się gra terenowa “Bitwa o Samotną Górę”. Impreza jest skierowana do rodzin z dziećmi i do miłośników fantasy. Podczas gry uczestnicy zmierzą się z Nazghulem, spróbują treningu krasnoludzkich i elfickich umiejętności jak rzut toporkiem, strzelanie z łuku czy walki na równoważni. Gościem specjalnym prosto z Gondoru będzie Regimentarz Artylerii Brackiej Domu Radziwiłłów, który odda salwę z armat i hakownic. Poza startem w samej grze będzie mnóstwo różnych atrakcji, m.in.: Strefa gier fantasy i RPG (namiot na wiślańskim rynku); Zdjęcia z bohaterami z Hobbita - Fotobudka; Konkurencje rycerskie na górnej stacji Skolnity; Strzelnica oraz Mini turniej piłkarski pod egidą T.S. Podbeskidzie.

Również 4 maja 2019 w Ustroniu, przy górnej stacji Kolei Linowej Czantoria, odbędą się warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy wykonają łapacze snów. Początek zajęć zaplanowano na godz. 11.00.

W dniu 5 maja 2019 w samo południe w Ustroniu wystartuje gra miejska "3maj flagę 5 maja". Będzie to okazja do sprawdzenia swoich sił zarówno w zadaniach terenowych jak i logicznych. Fabuła gry będzie dotyczyła historii Polski i regionu. Trasa została przygotowana w ten sposób, żeby stanowić wyzwanie zarówno dla mieszkańców Ustronia jak i gości spoza miasta. Głównym bohaterem gry jest Jan Cieślar, ustroński poszukiwacz przygód, który wpadł na trop spisku, który sięga aż XVIII wieku. Będzie sporo chodzenia, albo biegania:), rozwiązywania zagadek, ale przede wszystkim świetnej zabawy.


Muzyczne akcenty, czyli coś nie tylko dla melomanów…

1 maja 2019 w ramach Kina na Granicy na cieszyńskim rynku odbędzie się o godz. 17:00 Koncert Wolności. Na scenie pojawi się: Martyna Jakubowicz,| Laura a JEJÍ TYGŘI | Projekt: MICKIEWICZ-STASIUK-HAYDAMAKY | Tomasz LIPIŃSKI.

2 maja 2019 warto wybrać się do Bielska-Białej (ok. 43 km od nas). Na terenie wokół Hali pod Dębowcem wystąpi Organek i Ania Dąbrowska. Impreza rozpocznie się o godz. 19.00, a udział w niej jest bezpłatny.

3 maja 2019 w ustrońskim amfiteatrze będzie można posłuchać wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzycznej zespoły: Cheap Tobacco i Marcina Spennera. Na scenie pojawi się także miejscowy zespół PURPLE SKY. O godz. 19.00 rozpocznie się występ CHEAP TOBACCO, zespołu nominowanego do nagrody Fryderyka 2019 za album SZUM! Na godz. 20.00 zaplanowano występ Marcina Spennera, jednego z najciekawszych męskich głosów młodego pokolenia, który często określany mianem niepoprawnego romantyka i specjalisty od nastrojowych ballad, jednak to nie wszystkie odsłony jego muzycznego DNA.

4 maja 2019 na deskach wiślańskiego amfiteatru wystąpi Anita Lipnicka z zespołem The Hats. Koncert gwiazdy poprzedzi Patryka Demkowskiego. Bilety w cenie 10 zł do nabycia są w Wiślańskim Centrum Kultury. Dzieci do lat 12 mają zapewniony wstęp bezpłatny po okazaniu wejściówki.


Coś regionalnego czyli siła tradycji pasterskiej…

Maj to także początek tradycyjnego w paśmie Karpat wypasu owiec. Zanim stado trafi na hale odbywa się tzw. miyszani owiec - mieszanie owiec z różnych stad, gospodarstw w jedno. Pierwsze miyszani owiec odbędzie się 1 maja 2019 o godz. 11.00 w Centrum Pasterskim w Koniakowie. Będzie to także okazja do skosztowania i zakupienia lokalnych wyrobów - m.in. serów, oscypków, czy przetworów. Kolejne miyszani owiec odbędzie się 5 maja 2019 na Stecówce (Istebna). Rozpocznie się o godz. 12.30 na terenie agroturystyki "U Kukuczków" (Adres: Istebna 257).


Gotowanie i nie tylko z Radiem Zet w Szczyrku...

Atrakcji nie zabraknie także w Szczyrku (ok. 23 km od naszej rezydencji). Od 1 do 4 maja 2019 w godz. 11.00-16.00 odbywać się będzie na pl. Św. Jakuba, w centrum szczyrku Majówka Radia Zet “Morze, Góry i Mazury”. W programie znajduje się m.in: wspólne grillowanie z Szubryt i Max Elektro; ratownictwo drogowe - pierwsza pomoc z Circle K; wypożyczalnia rowerów (również elektrycznych) - wycieczki rowerowe z przewodnikiem; koło fortuny; gry i zabawy na wesoło oraz fotobudka. Przez ten dni, o godz. 12.00 i 14.00 odbędzie się majówkowe grillowanie, a w menu będą: kiełbasa grillowa z sosem pomery i salsą z lubczyka i pieczonej papryki, paluszki grillowe z piko de galo z pieczonymi pomidorami z grana padano, boczek sądecki z gzikiem botwinkowymi i sadzonym jajem z rukolą, paluchy z grilla z pieczoną cukinią w kremie paprykowym i fetą. Na pewno będzie smacznie!


Biesiadna majówka, czyli festyny i koncerty…

Miłośnikom biesiad polecamy zapoznać się z programem majówki w barze Utropek w Ustroniu (ok. 10 km od Wisły). W niedzielę, 28 kwietnia 2019, w Browarze Zamkowym w Cieszynie miało miejsce otwarcie pierwszej beczki piwa marki Utropek. We wtorek, 30 kwietnia 2019, o godz. 19.00 odbędzie się koncert zespołu disco-polo MIG. Bilety wstępu kosztują 15 zł. 1 maja 2019 zabawa taneczna z zespołem Neon Band rozpocznie się o godz. 17.00. 2 maja 2019, od godz. 18.00, bawić się będzie można przy dźwiękach, które zapoda DJ Piter. 3 maja 2019, od godz. 17.00 zagra Tadek Kowalczyk z zespołem Delta Janusza Śliwki. 4 maja 2019 o oprawę muzyczna zadba DJ Aro. Zabawa rozpocznie się o godz. 18.00. Majówka zakończy się 5 maja 2019, a Tadek Kowalczyk będzie grać od godz. 17.00.
 
Festyn strażacki - 2 maja 2019 w Wiśle odbędzie się pierwszy w sezonie festyn strażacki. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00. Zabawa przy muzyce regionalnej i biesiadnej planowana jest do białego rana. Będzie to także okazja do posmakowania lokalnych specjałów i kuchni regionalnej w bardzo przystępnych cenach i zobaczenia sprzętu strażackiego z bliska. Impreza odbywa się w Wiśle, za budynkiem OSP Wisła Centrum (ul. 1-go Maja 3). Dobra zabawa murowana!
 
Fanów śląskich klimatów rozrywkowych zaprasza gmina Brenna. To jedna z miejscowości Beskidzkiej 5, znajduje się po drugiej stronie zbocza Trzech Kopców Wiślańskich. Brenna oddalona jest od Wisły o ok. 26 km, ale podróż samochodem, uwzględniając remont i sygnalizację świetlną w Wiśle, może być wydłużona. Majówka Śląska obędzie się 4 maja 2019 w Parku Turystyki w centrum Brennej. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 występem Pawła Siluka-Steinea. O godz. 16.00 na scenie pojawi się Duet Karo, a o godz. 18.00 Krzysztof Koniarek. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Długi weekend majowy w tym roku zapowiada się w Beskidach i okolicy bardzo ciekawie, nie tylko ze względu na bogaty program rozrywkowy i kulturalny, ale również pogoda ma być całkiem niezła. Przewidywana temperatura w regionie ma nie spadać poniżej kilkunastu stopni i choć deszcz może się pojawić od czasu do czasu, to częściej będzie uśmiechać się do nas słońce. Wisła i okolice to doskonałe miejsce na spędzie kilku dni majowych. Do zobaczenia!
 


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę