Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Grudniowe imprezy i wydarzenia w Wiśle, Ustroniu i okolicy

Mikołajki, Boże Narodzenie, Sylwester, Nowy Rok, pokazy fajerwerków.
Grudzień to szczególny miesiąc w roku... Magiczny okres świąteczny z zapachem pieczonego jabłka i cynamonu, świetlne dekoracje na ulicach i rynkach, spotkania mikołajkowe i bożonarodzeniowe. To także czas podsumowań, planów na nadchodzący Nowy Rok! Wypatrując mrozu i śniegu w Wiśle oraz całych Beskidach przyglądamy się grudniowym imprezom i wydarzeniom, bo są ciekawe powody by odwiedzić góry w tym czasie.


Warunki narciarskie z ostatniej chwili...

Dzięki sprzyjającej aurze, zima zadomowiła się już w Beskidach - oby na dobre! Doskonałą wiadomością dla narciarzy będzie start sezonu narciarskiego (i snowboardowego również) 2019/2020 już w najbliższy weekend , tj. od soboty 7.12.2019. Zapraszamy na stok narciarski Siglany od 8.00 do 21.00.


Gdy rozbłyśnie choinka...

6 grudnia 2019 r. wspólnie z Mikołajem rozpoczną się na wiślańskim rynku świąteczne przygotowania. Jest to doskonała okazji do spotkania z św. Mikołajem i uroczystego rozświetlenia choinki. Mikołajkowe świętowanie rozpocznie się w piątek o godzinie 15:00 Mini Listą Świątecznych Przebojów, a o 15:30 na rynku pojawi się najprawdziwszy św. Mikołaj, który wspólnie ze swoimi pomocnikami opowie o swoich marzeniach. Po tym spotkaniu wspólnie z Mikołajem i kapelą góralską "Wisła" uroczyście rozświetlona zostanie bożonarodzeniowa choinka i oficjalnie rozpocznie się czas przygotowań do Świąt. Po rozświetleniu wysłuchać będzie można koncertu kolęd w wykonaniu Antosi Kraszewskiej. Dodatkową atrakcją będzie akcja prowadzona przez Policję i Urząd Miasta Wisła - Bądź widoczny - rozświetlamy dzieci odblaskami i rozmawiamy o bezpieczeństwie. Na wszystkie dzieci czekać będą też słodkie niespodzianki.

Miasto Ustroń na rozświetlenie choinki zaprasza również 6 grudnia 2019 (Z oststniej chwili - impreza przeniesiona na sobotę 7.12.2019). Tego dnia rozpocznie się Ustroński Jarmark Świąteczny na rynku. Stoiska będą otwarte od godz. 12.00 do 18.00. Św. Mikołaj pojawi się tutaj o godz. 15.30. Następnie do godz. 18.30 odbędą się warsztaty artystyczne: wykonywanie zdobionych świec, ozdób i kartek świątecznych.

Nieco inny charakter będzie mieć tegoroczne rozświetlenie choinki w Cieszynie (ok. 25 km od Wisły). Także 6 grudnia 2019 o godz. 17.00 odbędzie się Msza Św. Roratnia w zabytkowej Rotundzie Św. Mikołaja na Wzgórzu Zamkowym, ok. godz. 18.00 Cieszyński Orszak Św. Mikołaja wyruszy ze Wzgórza Zamkowego (przez ul. Głęboką na Rynek). Na godz. 18.30 zaplanowano uroczyste rozświetlenie choinki innych świątecznych ozdób na rynku, a także koncert Kapeli TORKA.

Mikołajkowy weekend na Czantorii (Kolej Linowa Czantoria ul. 3 Maja w Ustroniu) zaplanowano na 6-8 grudnia 2019. W tym czasie wszystkie dzieci do 10 lat podróżują koleją linową za 1 zł. Dla każdego dziecka słodki upominek od Mikołaja.

Także w Szczyrku (ok. 25 km) będzie okazja 6 grudnia 2019 do spotkania ze św. Mikołajem na placu św. Jakuba o godz. 16:00. W programie m.in. gry i zabawy dla najmłodszych, spotkanie ze św. Mikołajem, Ciuchcia Beskidzka, wręczenie prezentów (przygotowanych i dostarczonych przez rodziców do godz. 14:00 na plac św. Jakuba).


Ustroński rynek gotowy na rozświetlenie choinki.

Świąteczne jarmarki - wspaniała atmosfer świąt...

Coraz większą popularnością cieszą się jarmarki świąteczne. Nie inaczej jest w Beskidach. Poza stoiskami z typowo świątecznymi produktami pojawiają się punkty gastronomiczne a także muzyczna oprawa i ciekawe warsztaty.

Najwcześniej, bo od 30 listopada 2019 trwa Jarmark św. Mikołaja w Cieszynie. Kiermasz handlowy będzie czynny codziennie aż do 23 grudnia 2019 r. Ponadto specjalne, świąteczne niespodzianki będą na Was czekały w weekendy 6-8oraz 14-15 grudnia 2019! Ponad 70 stoisk handlowych, koncerty, atrakcje i pokazy na cieszyńskim Rynku! Szczegółowy program znajdziecie na stronie internetowej, tutaj.

W Wiśle "Jarmark z Tradycją" zaplanowano na weekend 14-15 grudnia 2019. Jarmark odbędzie się na Pl. B. Hoffa (rynek). Handel rozpocznie się o godz. 11:00, warsztaty o 14:00 a występy o 16:00. W programie m. in. dekorowanie kartek świątecznych, tworzenie stroików i choinek, dekorowanie szyszek, tworzenie stroików i choinek oraz wykonywanie ozdób z masy solnej. Wystąpią również zespoły regionalne i grupy śpiewacze z okolicznych miejscowości. Dodatkowa atrakcja będą prezenty od Nadleśnictwa Wisła - choinki jak marzenie!

Ustroński Jarmark Świąteczny trwać będzie od 6 do 23 grudnia 2019. W czasie Jarmarku odbędzie się również szereg warsztatów, podczas których będzie można wykonać różnego rodzaju ozdoby świąteczne i stroiki. W każdy z weekendów czekają na nas świąteczne koncerty, a w ostatni z nich 21-22 grudnia 2019 na ustrońskim Rynku odbędzie się Świąteczny Konwój Radia ZET. Szczegóły programu znajdują się na stronie miasta Ustroń.


W Brennej (ok. 25 km od Wisły) jarmark zaplanowano na 21-22 grudnia 2019. Odbywać się będzie pod hasłem “Mikołaj w Krainie Lodu”. W sobotę od godz. 14.00 Park Turystyki zamieni się w magiczną krainę znaną filmu animowanego Kraina Lodu. A gościem specjalnym będzie sam św. Mikołaj. Dzieci będą mogły spędzić czas ze swoimi ulubionymi postaciami z bajki: Elzą, Anną oraz uroczym bałwankiem Olafem. Dodatkowo przez cały weekend prowadzona będzie zbiórka na leczenie Filipka - mieszkańca gminy Brenna. Szczegóły znajdziecie na stronie gminy Brenna.

W Bielsku-Białej (ok. 45 km) tradycyjne już Święta na Starówce zaplanowano w dniach 13-22 grudnia 2019. Poza koncertami (m.in. Katarzyny Cerekwickiej) zaplanowano warsztaty, kiermasze, a także specjalną strefę dla dzieci. Na Rynku w drewnianych pawilonach handlowych czynne będą stoiska gastronomiczne. Na placu Chrobrego otwarta zostanie Strefa dla dzieci z karuzelami, saniami Mikołaja, animacjami z udziałem Elfów i innymi atrakcjami. Tam również ustawione zostaną stoiska z zabawkami i innymi artykułami dla dzieci. Stoiska z wyrobami świątecznymi i rękodziełem będą na pl. Wojska Polskiego obok lodowiska. Pełny program znajdziecie na stronie, tutaj.


Inne grudniowe podpowiedzi

7 grudnia 2019 odbędzie się w Wiśle Mikołajkowy Marsz Nordic Walking. Start zaplanowano na godz. 9:00 z wiślańskiego rynku, powrót ok. godz. 15:00. Trasa: Wisła Plac Hoffa – Soszów – góra Cieślar – Dziechcinka - Plac Hoffa. Po drodze regeneracja sił i ciepły posiłek w "Cieślarówce". Wymagane: dobry humor, kije, ubezpieczenie NNW we własnym zakresie. Nakrycie głowy w postaci czapki mikołaja mile widziane.

Także 7 grudnia 2019 Ustroń zaprasza na grę terenową. Mikołaj znowu gdzieś się zgubił, natłok pracy sprawia, że tym razem Elfy Świętego Mikołaja potrzebują Waszej pomocy. Żeby dołączyć do ekipy Świętego Mikołaja, będziecie musieli rozwiązać zagadki logiczne i przejść odpowiednie szkolenie. Tylko dzięki Wam organizatorzy z Urzędu Miejskiego są w stanie odnaleźć mikołajowe prezenty i uratować Święta! Szczegóły dotyczące zapisów znajdziecie na tej stronie.


14 grudnia 2019 w Przytuli (Beskidzki Dom Zielin, ul. Wyzwolenia w Brennej) odbędzie się lukrowanie pierników. Każdy dorosły powróci myślami do dzieciństwa, a każde dziecko nauczy się, że przez zabawę, można pomagać innym. Zapewnione będą pierniki, które zakupić będzie można za symboliczną kwotę.


Sylwestrowe szaleństwo...

Gdzie powitać Nowy Rok 2020 jeśli nie w górach i jeśli nie w Beskidach? Na wiślańskim pl. Hoffa (rynek) odbędzie się zabawa z Dj. Początek zaplanowano na godz. 22.00. O oprawę muzyczną zadba Dj Adam.

Miłośników połączenia zabawy z aktywnością sportową zachęcamy do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru na stoku. Taką ofertę przygotowuje coraz więcej ośrodków narciarskich. W Wiśle przygotowania rozpoczęła Stacja Narciarska “Cieńków” w Wiśle Malince. Jak zapewniają organizatorzy: - Nocna jazda, sama w sobie jest niezłą zabawą! A jak dodamy do tego dobrą muzykę i doborowe towarzystwo, to już w ogóle będzie super ! Lampka szampana na stoku o północy przy rozświetlonym fajerwerkami niebie smakuje zupełnie inaczej niż gdzie indziej. Sylwestrowa zabawa na stoku od godz.: 20.00 do 1.00, będzie się działo!

Także stacja narciarska Skolnity zaprasza na Sylwestra na stoku. Zabierzcie znajomych, by wspólnie podziwiać rozświetlone fajerwerkami miasto, właśnie z terenu tego ośrodka roztacza się wyjątkowa panorama na centrum Wisły! Początek zaplanowano na godz. o 20.00, koniec na godz. 01.00. Sylwestrowy pakiet zawiera 5 godzinny karnet, zabawę z DJ’em, pyszny żurek i lampkę szampana.

Również Siglany Ski przygotowują się do powitania Nowego Roku 2020 na deskach. Jak co roku na sylwestrowych narciarzy i snowboardzistów czekać będą doskonale przygotowana trasa oraz DJ z muzyką, ognisko i inne atrakcje.

Nowy Rok będzie można przywitać także na ustrońskim Rynku. Tu o godz. 22.00 na scenie pojawi się zespół Rastafajrant, następnie ok. godz. 23.00 zespół Tabu. O północy na Ratuszu wyświetlony zostanie mapping. Następnie powróci zespół Tabu. Organizatorzy z Urzędu Miejskiego zachęcają, by zamiast fajerwerków przynieść ze sobą karmę lub koce dla zwierząt.

Zapraszamy na wspólne pożegnanie 2019 roku oraz przywitanie Nowego 2020 Roku w Parku Turystyki w Brennej! Zabawę rozkręci Dj Gieras. Odbędzie się także tradycyjny pokaz sztucznych ogni. Początek zaplanowano na godz. 22.30. Bawić się będzie można do godz. 1.30.

Szczyrk również zaprasza na Sylwester w górach. Na terenie amfiteatru Skalite zabawa z Dj’em trwać będzie od godz. 22.00 do 1.00. Nie zabraknie też dźwięków kapel góralskich, ani pokazu sztucznych ogni.


Sztuczne ognie w Nowy Rok...

W Nowy Rok, czyli 1 stycznia 2020 tradycyjnie w Wiśle ok godziny 19.30 będzie można zobaczyć profesjonalny pokaz fajerwerków, który to organizuje Hotel Gołębiewski. Co roku pokaz robi spore wrażenie, a obserwować go można z wielu miejsc, choć naszym zdaniem najlepiej ze zboczy Skolnitego.

Tradycyjnie już specjalny pokaz odbędzie się w Cieszynie 1 stycznia 2019. Tym razem jednak nie pokaz sztucznych ogni (bo ten odbędzie się nad brzegiem rzeki Olzy w Czeskim Cieszynie), a… taniec dronów. Szczegóły znajdziecie na stronie tutaj.

Zachęcamy na bieżąco odwiedzać stronę internetową Wisły i sąsiednich miejscowości, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje o grudniowych wydarzeniach. Pojawiają się tam również szczegóły zaplanowanych imprez. Grudzień, Boże Narodzenie, Sylwester, Nowy Rok, a nawet długi weekend Trzech Króli to doskonały czas by odwiedzić polskie góry, a w szczególności Beskidy i najbliższą okolicę.
 


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę