Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Ferie w Wiśle? Tego nie możesz przegapić!

Imprezy i wydarzenia w Beskidach oraz inspiracje do spędzania wolnego czasu - zima 2020.
Wisła, a także okoliczne miejscowości w Beskidach polecają się na zimowe wyjazdy i oczywiście ferie zimowe. Zarówno amatorzy białego szaleństwa jak i osoby nastawione na spędzanie wolnego czasu w inny sposób znajdą tutaj coś dla siebie. Styczeń i luty w Wiśle, Ustroniu, Szczyrku, Istebnej i Brennej zapowiadają się ciekawie.


W Wiśle i Ustroniu czeka na Was zimą wiele atrakcji.

Przegląd imprez i wydarzeń

W dniach 13-26 stycznia 2020 (a tak praktycznie 10-26.01.2020) ferie zimowe obowiązują w województwach: śląskim, pomorskim, łódzkim, lubelskim i podkarpackim. 20.01 do 02.02.2020 (a w praktyce od 18.01- 2.02.201) to czas ferii w województwach: warmińsko-mazurskim i podlaskim.


Fanom skoków narciarskich polecamy w Szczyrku - LOTOS Cup 2020. W zawodach zobaczymy dzieci i młodzież w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Impreza odbędzie się w dniach 10-12 stycznia 2020.

Dla tych, którzy z różnych względów nie mieli możliwości hucznie przywitać Nowego Roku to Ośrodek Narciarski Skolnity w Wiśle organizuje 11 stycznia 2020 imprezę After Sylwester. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Tego samego dnia także na terenie ośrodka Skolnity odbędą się zawody dla dzieci w slalomie gigancie na czas w ramach Ligi Kubusiowego Narciarza 2020. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Także 11 stycznia 2020 na amatorów testów sprzętu narciarskiego czeka gratka na terenie Stacji Narciarskiej Cieńków. Bezpłatnie będzie można pojeździć na nartach marki Fischer, a także testować gogle Smith.

W Brennej będzie można uczestniczyć w wycieczce na rakietach śnieżnych i w ten sposób zdobyć szczyt Błatniej. Wycieczka powtórzona będzie też 25 stycznia 2020, a także 15 i 22 lutego 2020. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Początek ferii z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w tle.
W większości polskich miast 12 stycznia 2020 odbędzie się finał WOŚP. Po raz 28 zbierane będą pieniądze na pomoc noworodkom i seniorom. Wydarzeniu towarzyszą imprezy i mniejsze akcje. W Wiśle po raz pierwszy finał będzie mieć nie tylko mocną muzyczną oprawę, ale także medialny przekaz. Wszystko za sprawą transmisji na żywo w TVN, TVN24 i TTV. Na scenie pojawi się m. in. tegoroczna zwyciężczyni dziecięcej Eurowizji Viki Gabor. Co jeszcze przygotowali organizatorzy sprawdzić możecie tutaj.
Warto tego dnia wybrać się także do Cieszyna, gdzie w ramach Światełka do nieba odbędzie się niecodzienny pokaz - taniec dronów. Początek zaplanowano na godz. 20.00 na cieszyńskim rynku.

13 stycznia 2020 (ale także 20 stycznia, 3 lutego) w Wiśle można dołączyć do grupy morsów i skorzystać z kąpieli w rzece Wiśle. Zainteresowany osoby odsyłamy tutaj. Kontakt: Iwona Boś tel. 601340881

16 stycznia 2020 w Górkach Wielkich, na terenie gminy Brenna, odbędą się Bajki u Kossaków: Lodowa Kraina. Początek zaplanowano na godz. 14.00. Z Więcej dowiecie się tutaj.

17-19 stycznia 2020 w Szczyrku będzie się kolejna edycja WinterGame Sport & Music Festival. Najtrudniejszy Slalom Gigant oraz najdłuższy Gigant w Polsce, a także zawody w skialpinizmie. Więcej o wydarzeniu tutaj.

18 stycznia 2020 w Brennej odbędzie się wycieczka na nartach biegowych. Miejsce docelowe to szczyt Grabowa. Wycieczka powtórzona zostanie także 8 lutego 2020. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Tego dnia od godziny 16.00 na lodowisku w centrum Brennej odbędą się Disco-animacje. O oprawę zadba DJ i prezenter Szymon Pilch. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Także 18 stycznia 2020 w Koniakowie w Dworze Kukuczka odbędzie się XXVII Bal Góralski. Na scenie zaprezentuje się 7 kapel, wystąpi także zespół Koniaków. Obowiązuje strój regionalny bądź jego element. Więcej o imprezie, biletach i zapisach znajdziecie tutaj.

19 stycznia 2020 w Hotelu Gołębiewski o godz. 16.00 rozpocznie się Koncert Noworoczny. Tym razem władze miasta zaprosiły solistów współpracujących m.in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Program artystyczny będzie miał charakter gali z nowojorskim rozmachem, a nazwa koncertu to "Amerykański sen". Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

20 stycznia 2020 na terenie Ośrodka Narciarskiego Cieńków w Wiśle Malince odbędzie się wydarzenie pt. “Start do nart z Radiem Zet”. Zaglądajcie na stronę wisla.pl i radiozet.pl niebawem pojawią się szczegóły tej bogatej w konkursy i atrakcje imprezy.

23 stycznia 2020 w Górkach Wielkich, na terenie gminy Brenna, odbędą się Bajki u Kossaków: Zaczarowany młynek. Początek zaplanowano na godz. 14.00. Z Więcej dowiecie się tutaj

24 stycznia 2020 w Brennej w Beskidzkim Domu Zielin Przytulia będzie można odbyć swoistą muzyczną podróż w czasie.. Z zespołem niezwykle popularnym w latach 80-tych XX wieku. Na scenie pojawi się Universe. Więcej na temat wydarzenia znajdziecie tutaj.

25 stycznia 2020 na pl. Hoffa (rynek) w centrum Wisły odbędzie się kulinarne grzanie. Gratka dla wszystkich smakoszy i osób otwartych na nowe doznania smakowe. Chcecie wiedzieć więcej, zaglądajcie na www.wisla.pl

25 stycznia 2020 amatorom aktywności na łyżwach polecamy ustrońskie lodowisko (al. Legionów). O godz. 11.00 rozpoczną się zabawy łyżwiarskie z Ustroniaczkiem. Tego dnia w Ustroniu odbędzie się kolejna edycja Lododisco - zabawy na lodowisku. Zabawa startuje o godz. 18.00. Wstęp wolny. Więcej na jej temat znajdziecie tutaj.

Fanom kolęd i bożonarodzeniowego klimatu polecamy także 25 stycznia 2020 w Ustroniu koncert Magdy Steczkowskiej. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.

26 stycznia 2020 na terenie Kolei Linowej Czantoria (Ustroń) odbędą się 19. Zawody narciarskie dla dzieci Ustroniaczek. Początek zaplanowano na godz. 9.00. Po szczegóły odsyłamy na stronę www.ustron.pl

Również 26.01.2020 na terenie tras biegowych na Kubalonce odbędzie się 45. Międzynarodowy bieg narciarski “o istebniański bruclik”. Impreza atrakcyjna jest zarówno dla zawodników jak i kibiców. Szczegóły znajdziecie tutaj.Od 27.01 do 9.02.2020 (a w praktyce w dniach 25.01-9.02) ferie zimowe będą w województwach: małopolskim, świętokrzyskim, lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.


W dniach 31 stycznia do 2 lutego 2020 na terenie dolnej stacji kolei na Skrzyczne (w Szczyrku) odbędzie się Start do nart z Radiem Zet. Więcej na stronie radiozet.pl.

1 lutego 2020 w Brennej będzie można wziąć udział w wycieczce na skitourach i wybrać się na Przełęcz Karkoszczonka. Informacje m.in. o zapisach znajdziecie tutaj.

2 lutego 2020 rusza w Ustroniu Puchar Korony Czantorii. Impreza odbywać się będzie na terenie ośrodków narciarskich: Poniwiec i Czantoria. Szczegóły znajdziecie tutaj.

7 lutego 2020 w Beskidzkim Domu Zielin Przytulia odbędą się II Breńskie szkubaczki. To gratka dla miłośników regionalnych tradycji. Zapraszamy na tradycyjne darcie pierza w towarzystwie góralskiej muzyki i regionalnego jadła. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

W dniach 7-9 luty 2020 na terenie skoczni narciarskiej Skalite w Szczyrku odbędzie się II edycja zawodów Lotos Cup w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Na zawody obowiązuje wstęp wolny.Od 10.02 do 23.02.2020 (a praktycznie w dniach 08-23.02) ferie zimowe będą mieli mieszkańcy województw: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.


Ciekawie Walentynki na nartach można spędzić na wyciągu narciarskim Siglany w Wiśle. Szczegóły niebawem pojawią się na ich profilu facebookowym, link tutaj.

Walentynki można świętować na różne sposoby, także na sportowo. 15 lutego 2020 na terenie Kolei Linowej Czantoria odbędą się Walentynki dla par. Zaglądajcie na www.ustron.pl, niebawem pojawią się szczegóły.

Z kolei na lodowisku w Ustrońskim parku odbędzie się wieczorową porą Bal karnawałowy na lodzie. Szczegóły będę znane wkrótce.

Tego samego dnia (15.02.2020) w Hotelu Gołębiewski w Wiśle wystąpi Michał Wiśniewski akustycznie. Szczegóły dotyczące tego koncertu znajdziecie tutaj.

Także 15 lutego 2020 o godz. 18.00 w Muzeum Magicznego Realizmu Ochorowiczówka w Wiśle odbędzie się wernisaż wystawy pt. “Odblask tajemnicy - odpowiedź na listy Jana Pawła II do artystów”. Podczas wernisażu będzie mieć miejsce wydarzenie muzyczna z elementami poezji Karola Wojtyły. Wystawa dla zwiedzających dostępna będzie przez cały miesiąc.

W dniach 14-16 luty 2020 na terenie skoczni narciarskiej Skalite w Szczyrku odbędzie się III edycja zawodów Lotos Cup w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Na zawody obowiązuje wstęp wolny.

Z kolei w dniach 17-22 luty 2020 na terenie Szczyrku odbywać się będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Mistrzostwa Polski U20. Rywalizacja odbywać się będzie w dyscyplinach: skoki narciarskie i narciarstwo alpejskie.

22 lutego 2020 na ustrońskim lodowisku ponownie odbędzie się Lodo-disco. Więcej na ten temat znajdziecie na stronie www.ustron.pl

28-29 lutego 2020 w Szczyrku odbędzie się kolejna edycja SNOWFEST Festival - festiwal sportu i muzyki. Więcej na temat wydarzenia znajdziecie tutaj.

Co Szczyrk oferuje w trakcie ferii najmłodszym możecie śledzić również na profilu SZCZYRKdziecom.


Wiślański skipass

Ferie zimowe to czas przede wszystkim na sportowe aktywności. Możliwości zarówno w Wiśle jak i sąsiednich miejscowościach jest sporo. Narciarze i snowboardziści chętnie korzystają ze wspólnego karnetu i możliwości jakie daje wiślański skipass. Jeden karnet pozwala skorzystać z ponad 25 km tras i 14 ośrodków narciarskich w Wiśle i Ustroniu. Cennik oraz inne przydatne informacje znajdziecie tutaj.


A może biegówki?

Alternatywą dla nart zjazdowych są biegówki, które to od kilku lat przeżywają renesans. W Wiśle nie brakuje miejsc, gdzie można oddać się tej aktywności. Trasy biegowe COS Kubalonka: czynne są wszystkie trasy oraz wypożyczalnia sprzętu. Aktualne warunki można śledzić w Internecie. Trasy biegowe na Jonidle - czynna jest duża pętla (bez założonego śladu) oraz wypożyczalnia sprzętu, więcej tutaj.


Zimowy plac zabaw dla dzieci

Specjalna strefa dla dzieci działa przy Stacji Narciarskiej Stok w Wiśle Jaworniku. Jest to miejsce przyjazne maluszkom i starszym dzieciom, gdzie poza karuzelą śnieżną można także bezpiecznie zjeżdżać na sankach, a dla wygody jest specjalna taśma która wywiezie wszystkich na szczyt wzniesienia. Wstęp jest płatny. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.


Snowtubing na nudę!

Na terenie wyciągów narciarskich Pasieki w Wiśle można nie tylko szusować na nartach, czy snowboardzie, jest także snowtubing, czyli tor specjalny z pontonami - pojedynczy zjazd to koszt 5 zł. Po szczegóły odsyłamy na stronę stacji narciarskiej.


Kuligi

Jedną z ciekawszych atrakcji na spędzenie czasu poza stokami narciarskimi są kuligi. W Wiśle najpopularniejsze odbywają się w Dolinie Białej Wisełki i Doliną Gościejowa. Często kulig połączony może być z biesiadą góralską przy muzyce góralskiej kapeli. Przejażdżka saniami ma swój największy urok po zmroku, z pochodniami. Kontakt do organizatorów można znaleźć tutaj.


Lodowisko

Sezon zimowy to także najlepszy czas na łyżwy. To atrakcja dla młodszych i starszych. W Beskidach działa kilka lodowisk.
  • Lodowisko w Ustroniu przy Al. Legionów 3 (w parku) - czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 do 21:00 oraz w soboty i niedziele od 10:00 do 21:00. Przerwę techniczną zaplanowano między 15:00 a 16:00.
  • Lodowisko w Parku Turystyki w Brennej przy ul. Malinowej 2b - czynne od poniedziałku do piątku od 13:00 do 19:00 oraz w sobotę i niedzielę od 10:00 do 20:00. Więcej informacji tutaj.
  • W Cieszynie lodowisko funkcjonuje w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sportowej 1. Obiekt dysponuje lodowiskiem o wymiarach 30x60 m, przeznaczonym do hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego, curlingu, dyskotek i zabaw na lodzie. Harmonogram i cennik znajdziecie tutaj.

Emocje Hokeja na lodzie u czeskich sąsiadów

HC Oceláři Trzyniec (Stalownicy Trzyniec) to jedna z najlepszych drużyn hokejowych w Czechach, a że czeska liga hokeja jest na światowym poziomie to osobą spragnionym sportowych emocji i lubiącym kibicowanie polecamy ich rozgrywki w pobliskim Trzyńcu (Hala Werk Arena ok. 25 km z Wisły). Harmonogram spotkań i szczegóły znajdziecie na tutaj.


Skutery śnieżne

Dla osób zainteresowanych ciekawymi formami spędzania czasu na świeżym powietrzu jest propozycja wycieczki w góry na skuterach śnieżnych. Oferta jest przeznaczona dla klientów indywidualnych jak i dla grup. Więcej dowiecie się tutaj.


Relaks na basenie

Po aktywnym dniu spędzonym na powietrzu warto pomyśleć o regeneracji i odpoczynku. Polecamy uwadze baseny i saunę, a może nawet SPA i wellness. Szczególnie warto wybrać się do Aquaparku Tropicana w Hotelu Gołębiewski w Wiśle, kompleksu basenowego w Hotelu Stok w Wiśle, w do Aquaparku Olza w Hotelu Zagroń w Istebnej. Ciekawą opcją mogą być również kryte baseny solankowe w Ustroniu.

Kalendarz wydarzeń cały czas jest uaktualniany, dlatego warto odwiedzać strony:
W Beskidzkich miejscowościach jak Wisła, Ustroń, Szczyrk, Istebna czy Brenna warto spędzać zimowe wakacje, ponieważ jest sporo imprez i wydarzeń oraz różnych form wypoczynku, zarówno dla młodszych i starszych. Co ważne wiele z tych opcji jest nie zależnych od aktualnej pogody. Jeśli nie macie zarezerwowanych noclegów to warto się spieszyć, bo wolnych miejsc jest coraz mniej. Życzymy Wam dużo dobrej zabawy w zimowych Beskidach.
 


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę