Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem welcome preloader
Noclegi Wisła – Rezydencja Pod Ochorowiczówką B&B | Pokoje ze śniadaniem

Długi weekend czerwcowy Bożego Ciała w Beskidach

Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Wiśle i okolicy!
Polacy pokochali długie weekendy z wzajemnością… Przed nami kolejny, taki długi weekend, tym razem czerwcowy, związany z dniem wolnym od pracy czyli Bożym Ciałem, które w tym roku wypada 20.06.2019. Wystarczy w pracy wziąć jeden wolny dzień w piątek, by po za miastem spędzić cztery wspaniałe dni (np. 19-23.062019). Pogoda zapowiada się iście wakacyjnie, długie dni i ciepłe noce zachęcają do wypadu w góry. To przy okazji początek szkolnych wakacji i oficjalne otwarcie letniego sezonu. Program wydarzeń w Wiśle i okolicy jest bogaty, a czekają też szlaki turystyczne, rowerowe oraz wiele zabytków i atrakcji. Zapraszamy do Wisły, wspólnie spędźmy ten czas, którzy coraz częściej nazywany jest „czerwcówką”.

Na które wyrażenie się wybrać... Najlepiej na każde z nich!


Powitanie lata

Długi weekend czerwcowy to początek wakacji, dlatego Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza na Powitanie lata. W czwartek, 20 czerwca, odbędą się pierwsze projekcje w ramach letniego kina plenerowego. W zależności od pogody filmy wyświetlane będą na pl. Hoffa bądź, oddalonym niespełna 200 metrów dalej, w amfiteatrze (parku im. Kopczyńskiego). Na godz. 18.00 zaplanowano seans dla najmłodszych, dorośli zaproszeni są na godz. 19.30. Warto śledzić stronę www.wisla.pl, gdzie niebawem pojawi się informacja, jakie filmy będzie można wtedy zobaczyć w ten konkrety dzień oraz kolejne dni wakacji.

W piątek, 21 czerwca 2019, w amfiteatrze odbędzie się koncert laureatów Festiwalu Piosenki Młodzieżowej “Nasza Szansa”, na scenie pojawi się także Marysia Wylężek. Gwiazdą wieczoru będzie popularny śląski zespół “Frele”, który to znany jest ze swoich oryginalnych aranżacji największych światowych przebojów w gwarze śląskiej. Początek występów zaplanowano na godz. 19.00. Ok. godz. 21.00 organizatorzy zapraszają do zabawy na “Wiślańskiej Binie”, co będzie świetną okazją do biesiady i wspólnego tańczenia.

Z kolei w sobotę, 22 czerwca 2019, w najkrótszą noc w roku, zaplanowano “Wianki świętojańskie”. Wszystkie wydarzenia tego dnia odbywać się będą na terenie Parku Kopczyńskiego, na bulwarze nad Wisłą. O godz. 17.00 rozpoczną się warsztaty plecenia wianka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na godzinę 19.00 zaplanowano warsztaty gry na instrumentach pasterskich. Tego wieczoru, o godz. 20.00 odbędzie się smażenie jajecznicy przy ognisku i dźwiękach kapel góralskich. O godz. 22.00 rozpocznie się Misterium nocy świętojańskiej - ogniowe widowisko plenerowe w wykonaniu grupy LOCOMOTORA. Będzie magicznie, więc warto ten czas spędzić właśnie w Perle Beskidów.

Na koniec długiego weekendu, w niedzielę 23 czerwca, przygotowano widowisko plenerowe dla dzieci. O godz. 13.00 na placu Hoffa odbędzie się wydarzenie "Pakujemy zapasy i jedziemy na wczasy". Z kolei o godz. 16.00 na scenie pojawi się zespół "Misiasty". Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


OFF-ROAD w kobiecym wydaniu

Już po raz trzeci kobiety sprawdzą swoje umiejętności i posmakują adrenaliny podczas “Women’s Challenge 4x4”. Inicjatorką wydarzenia jest motoryzacyjna dziennikarka Dagmara Kowalczyk. Organizatorzy dbają o emocje podczas przejazdów i bogaty program. Zachęcamy do kibicowania paniom, które łamią stereotypy i mają zamiłowanie do ekstremalnych doznań. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 21 czerwca 2019, rodzinną imprezą "Family Off-Road Day", od godziny 12:00, po raz pierwszy w Polsce, będzie mieć miejsce "Future Off-Road" czyli przyszłość w terenie. Organizatorzy zapraszają na plac Hoffa w Wiśle (Rynek). W sobotę, 22 czerwca, odbędzie się główny rajd Women's Challenge 4x4 2019. Warto przed południem wybrać się do centrum Wisły. Na placu Hoffa od godz. 8.00 do 9.30 będę zapisy i badanie techniczne, następnie zaplanowano uroczyste rozpoczęcie i prezentację załóg. Widowiskowo zapowiada się, zaplanowany na godz. 11.00-11.30, przejazd na tor OFF-ROAD "Pod Piramidą", zlokalizowany w Wiśle przy ul. Kamienna 19. Tam też od godz. 12.00 do 19.00 panie pokonywać będą odcinki specjalne. Impreza kończy się w niedzielę, 23 czerwca, na terenie Hostelu Krokus (ul. Górnośląska 9), gdzie w godzinach 10.00-14.00 odbędzie się rozdanie nagród a także kobiece spotkanie motywacyjne pt. “Siła Pasji”.


Jedyna taka noc w roku – magiczna!

Tradycje nocy świętojańskiej w Wiśle są cały czas żywe. Od lat Wiślańskie Wionki organizuje Karczma Drewutnia (ul. Czarne 3). Miejsce niezwykle klimatyczne, zlokalizowane blisko tzw. Wiślańskiej Niagary, blisko drogi do Rezydencji Prezydenta RP na Zadnim Groniu, a jednak zachwycające spokojem i bliskością lasu. Impreza rozpoczyna się o godz. 18.00, w programie przewidziano: występy góralskich kapel, tańce i zabawy; regionalne jadło i napitki, specjały z „wędzoka”; konkurs na najpiękniejszy wianek i o północy rzucanie wianków do rzeki Wisły. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 660 170 257.

Najkrótszą noc w roku będzie można spędzić na szlaku. To prawdziwa gratka dla miłośników pieszych wędrówek! Schronisko Soszów i Schronisko Przysłop organizują nocny przemarsz górami od schroniska Soszów aż do schroniska pod Baranią Górą. Impreza rozpocznie się ogniskiem. Nie zapomnijcie spakować czołówek! Więcej informacji należy szukać w schroniskach.


Otwarcie Sezonu Uzdrowiskowego w Ustroniu.

Na długi weekend czerwcowy dużo atrakcji zaplanowano także w sąsiednim Ustroniu. Odbędzie się tam uroczyste Otwarcie Sezonu Uzdrowiskowego, które jest także początkiem sezonu wakacyjnego. W czwartek, 20 czerwca 2019, będzie można odbyć niecodzienny spacer śladami ustrońskich willi letniskowych. Chętni spotykają się o godz. 17.00 na ustrońskim rynku. Miłośnicy dźwięków gongów z pewnością docenią koncert w Pijalni Wód obok tężni solankowej (ul. Sanatoryjna 9, Ustroń). Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 19.00.
W piątek, 21 czerwca 2019, na terenie amfiteatru, będzie się działo! O godz. 18.00 na scenie pojawi się Radosław Stojda. Następnie publiczność zobaczy film pt. “Uzdrowisko. Architektura Zawodzia”. O godz. 19.00 zaplanowano występ Karoliny Kidoń i Marcina Nawrockiego. Gwiazdą wieczoru jest Mrozu, którego występ powinien rozpocząć się ok. godz. 20.00.

W sobotę, 22 czerwca 2019, o godz. 15.00 rozpocznie się Oficjalne Otwarcie Sezonu Uzdrowiskowego przez Honorowych Patronów, Burmistrza i Przedstawicieli Sanatoriów. Będzie to okazja do wręczenia wyróżnień, podziękowań artystom uczestniczącym w Międzynarodowym Plenerze Rzeźbiarskim DAR. Ten punkt programu zwieńczy koncert Estrady Regionalnej „Równica”. O godz. 19.00 na rynku wystąpi zespół Happy End.
W niedzielę, 23 czerwca 2019, ustroński rynek opanują najmłodsi. Na godz. 10.00 zaplanowano finał konkursu kulinarnego Esprit Chef. Z kolei o godz. 15.00 na scenie pojawi się Kurcbend Evergreens Orchestra i Silesian Tyrol Band. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Warto wziąć pod uwagę, że ilość miejsc w amfiteatrze jest ograniczona. Jadąc do Ustronia z Wisły warto uwzględnić zmianę organizacji ruchu w okolicy Wisły Obłaźca, sygnalizacja świetlna wydłuża czas przejazdu nawet do godziny w trakcie długiego weekendu.


Na góralską nutę w Istebnej

Fanów tradycji zapraszamy do sąsiedniej Istebnej. Ta beskidzka gmina w ramach Beskidzkiej 5 promuje się hasłem siła tradycji i niewątpliwie na jej straży stoi. W niedzielę, 23 czerwca 2019, w Karczmie Pod Ochodzitą w Koniakowie o godz. 15.00 rozpoczną się Janiczkowe Nutki - spotkanie poświęcone postaci wybitnego koniakowskiego muzykanta Janka Gajdosza. W programie znajduje się: prelekcja Małgorzaty Kiereś; Janko Gajdosz we wspomnieniach muzykantów; koncert kapel góralskich. Udział w wydarzeniu się bezpłatny.


Po sąsiedzku - kulturalnie...

Znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie naszej rezydencji Willa Ochorowiczówka - Muzeum Magicznego Realizmu zaprasza na wystawę rzeźb Gabriela Szołdry pt. Mały Wielki Człowiek. Warto zobaczyć prace niezwykle utalentowanego młodego, zaledwie 9-letniego artysty. Wystawę odwiedzać można do 30 czerwca. Więcej informacji na stronie www.ochorowiczowka.pl.

Czerwcówka 2019 czyli długi weekend w dniach 20-23.06.2019 zapowiada się bardzo ciekawie w Beskidach. Warto wybrać się w góry, warto wybrać się do Wisły. Więcej informacji na stronach poszczególnych miast: www.wisla.pl, www.ustron.pl, www.istebna.eu.


Powrót do wszystkich

Rezerwacja / Online

Wyczyść
...
Wybierz datę