Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego

dots

W Muzeum Beskidzkim w Wiśle znajdziemy przede wszystkim eksponaty związanych z twórczością i życiem górali Beskidu Śląskiego. Zostało ono utworzone w 1964 roku w budynku dawnej karczmy gminnej z 1794 roku, którą znajdziemy na głównym deptaku, zaraz obok wiślańskiego rynku. Muzeum powstało z inicjatywy Andrzeja Podżorskiego, autora pierwszego przewodnika o Wiśle, którego prywatne prace i zbiory stały się zalążkiem kolekcji muzealnej. Ekspozycja stała Muzeum Beskidzkiego podzielona jest na działy: dział etnografii (w którym prezentuje się stroje górali, wyposażenie chałupy góralskiej, instrumenty muzyczne oraz wszystko co związane z pasterstwem), dział sztuki (w którym prezentuje się rzeźby, malarstwo, grafikę lokalnych artystów), dział historyczny, dział ceramiki oraz dział fotograficzny. Różnorodne ekspozycje czasowe stanowią dopełnienie stałej ekspozycji etnograficznej. Odległość od Rezydencji Pod Ochorowiczówką: ok. 1800 m

Adres:

Muzeum Beskidzkie

Ul. Stellera 1 (przy głównym deptaku)

Wisła CentrumZapraszamy do zapoznania się z atrakcjami regionu: Rezydencja Prezydenta RP

Obiekt wpisany do ewidencji obiektów świadczących usługi hotelarskie prowadzonej przez Burmistrza Miasta Wisły pod nr. 069
© 2013/2014 podochorowiczowka.pl / Projekt i Wykonanie strony creativity-design

Rezydencja Wisła, najatrakcyjniejsze noclegi w Wiśle, szkolenie Wisła, wypoczynek w Beskidach, Beskidzka 5 - Wisła, Ustroń, Szczyrk, Brenna, Istebna.
Tani nocleg Wisła, pokoje i kwatery w Wiśle, urlop w górach, wakacje w Wiśle, sylwester Wisła, majówka Wisła, walentynki w Wiśle.
Wisła noclegi w centrum, Wisła pokoje gościnne, Wisła kwatery prywatne, Wisła willa,Wisła pensjonat, Wisła apartamenty, Wisła Hotel, Wisła spanie, wolne miejsca noclegowe Wisła.